nahrávám...

Nepál - Pohodový týden - V srdci Himalájí

Navigace:
Fotogragie Z Rupakotu mimo jiné uvidíme i osmou nejvyšší horu světa Manáslu (8 163 m)
Fotogragie Z Nagarkotu budeme mít centrální Himaláj jako na dlani. Za dobré viditelnosti uvidíme také Mt. Everest (8 848 m), Cho Oyu (8 153 m) či Lhotse (8 516 m).
Fotogragie PTA_47_2_kolecko_Nepál
Fotogragie Pokhara - Pohodový týden v srdci Himalájí
Fotogragie Machapuchare (6 993 m) a pohoří osmitisícové Annapurny při pohledu ze Sarangkotu
Fotogragie Dhampus - Pohodový týden v srdci Himalájí
Fotogragie Cesta_do_Indie_a_Nepalu_25
Fotogragie Cesta_do_Indie_a_Nepalu_22
Fotogragie Bandipur - Pohodový týden v srdci Himalájí
Fotogragie Východ Slunce z vrcholku Sarangkot
Fotogragie Z Rupakotu mimo jiné uvidíme i osmou nejvyšší horu světa Manáslu (8 163 m) Fotogragie Z Nagarkotu budeme mít centrální Himaláj jako na dlani. Za dobré viditelnosti uvidíme také Mt. Everest (8 848 m), Cho Oyu (8 153 m) či Lhotse (8 516 m). Fotogragie PTA_47_2_kolecko_Nepál Fotogragie Pokhara - Pohodový týden v srdci Himalájí Fotogragie Machapuchare (6 993 m) a pohoří osmitisícové Annapurny při pohledu ze Sarangkotu Fotogragie Dhampus - Pohodový týden v srdci Himalájí Fotogragie Cesta_do_Indie_a_Nepalu_25 Fotogragie Cesta_do_Indie_a_Nepalu_22 Fotogragie Bandipur - Pohodový týden v srdci Himalájí Fotogragie Východ Slunce z vrcholku Sarangkot
Číslo zájezdu 489177
Doprava Letecky - NepálLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Nepál
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
Cena od
51 490 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Pro Vás, milovníky aktivní dovolené v nerušeném prostředí horských štítů a malebných údolí, jsme připravili opravdu nevšední zážitek. Výpravu za dobrodružstvím s námi můžete podniknout až na samotnou střechu světa, do Nepálu. I v srdci Himalájí se můžete těšit na kvalitní zázemí ***hotelu s polopenzí, pohodové procházky a treky s možností výběru náročnosti dle vašeho přání a schopností. Hlavně se však můžete těšit na zcela mimořádné a nezapomenutelné výhledy na nejvyšší hory světa. Podnikneme několik výletů s výhledy na Annapurnu nebo budeme pozorovat východy a západy slunce nad centrálním himalájským pohořím včetně Mt. Everestu. Kromě výhledů na sedmitisícovky a osmitisícovky zbyde čas i na procházku v Káthmándú a navštívíme i místní kulturní pamětihodnosti. To vše s garancí malé skupiny do 15 osob!

Ubytování

Typ ubytování Hotel

kvalitní ubytování v ***hotelu.

Stravování

polopenze.

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha-Káthmándú vč. let. tax a poplatků cca 20 000 Kč, 8x ubytování v ***hotelu, 8x polopenze, dopravu pronajatým mikrobusem dle programu, transfer z Kathmandu do Pokhary a zpět (mikrobusem, případně jedna cesta letadlem), veškerá povolení a vstupy pro turistiku dle programu, projížďka lodí po jezeře v Pokhaře, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vízum cca 25 USD (platí se po příletu do Nepálu), ostatní vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 4 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 605 Kč, do 80 000 Kč za 1 205 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 750 Kč

Program zájezdu

odlet z Prahy do KÁTHMÁNDÚ s přestupem.
přílet do KÁTHMÁNDÚ, přejezd do horské vesničky NAGARKOT (2 195 m), která nabízí neopakovatelné panoramatické výhledy na skupinu slavných světových velehor. Kromě nejnižší ze čtrnácti osmitisícovek SHISHA PANGMA (8 027 m) je možné vidět majestátní štít hory LANGTANG (7 246 m) a z povzdálí i nejvyšší vrchol světa MT. EVEREST (8 848 m). Ubytování v hotelu, večeře.
dnešek zahájíme nezapomenutelnými pohledy na himalájské panorama při východu slunce z vyhlídky nedaleko hotelu, následuje snídaně a po ní již absolvujeme první nenáročnou túru. Základní varianta (2 z 5; 4,5 hod., ^100 m, ˇ400 m) vede po jednom z nejkrásnějších hřebenů, který ve své první části umožní nahlédnout mezi typická místní obydlí v tradičních horských vesničkách. Většinu času se však budeme soustředit na horské masivy dosahující výšky od 6 do 8 tisíc metrů. Pohledy na jih pak vyplní široké údolí regionu okolo nepálské metropole. Postupně sklesáme až k chrámu CHANGU NARAYAN. Od chrámu naším mikrobusem do komplexu DURBAR SQUARE v BHAKTAPURU. Jedná se o unikátní stavby pod ochranou UNESCO včele s palácem PACHPANNA JHYALE ("Palác 55 oken"), pozlacenou vstupní branou LU DHOWKA ("Golden Gate") či například pětipatrovým chrámem BHAIVARA NATH. Po mimořádném kulturním zážitku se již přesuneme do DHULIKHELU (1 500 m). Večeře, nocleh.
po snídani se vydáme na volnější procházku (2 z 5; 2,5 hod., ^150 m, ˇ150 m), jejímž cílem bude neopakovatelný výhled na "střechu světa". DHUNIKHEL je považován za jedno z nejvhodnějších míst pro pozorování hor s oblasti okolo MT. EVERESTU. Výhled na 4. nejvyšší horu světa LHOTSE (8 516 m) a celé řady bližších masivů tyčících se do výšky přes 7 000 m. Při východu slunce za dobrého počasí bude opět šance spatřit samotnou nejvyšší horu planety. Následně se přesuneme do KÁTHMANDÚ. Transfer (v závislosti na dostupnosti a aktuálních podmínka letecky/soukromým mikrobusem) do POKHARY. Ubytování, večeře.
Základní varianta (2,5 z 5, 5,5 hod., ^400 m, ˇ700 m): po přesunu mikrobusem do NAUDANDA (1 440 m) za východu slunce pokračujeme pěšky až na nejvyšší vyhlídku nad Pokharou - SARANGKOT (1 610 m), odkud budeme mít možnost pozorovat fascinující vrchol 7. nejvyšší hory světa DHAULAGIRÍ (8 167 m), ANNAPURNY (8 091 m), MACHAPUCHARE (6 993 m) a dalších nepálských velikánů. Následně sejdeme (případně možnost využít náš mikrobus) do PEMI (900 m), odkud se přesuneme k hotelu, pozdní snídaně a krátký odpočinek. V programu pokračujeme návštěvou zajímavé jeskyně s ďábelským vodopádem DEVIL’S FALL a projížďkou po jezeře PHEWA LAKE. Dále závěrečný výstup ke "světové pagodě míru" POKHARA PEACE STUPA, odkud budeme mít celé město i s přilehlým jezerem PHEWA LAKE jako na dlani. Zejména však budeme mít příležitost pozorovat himalájský masiv tzv. ANNAPURNSKÉ SKUPINY velehor při západu Slunce, návrat na ubytování, večeře.
snídaně, mikrobusem mezi jezera BEGNAS a RUPA LAKE (700 m) až do RUPAKOTU (1 200 m). Po krátké procházce s výhledy na jezera bude následovat sestup skrze malebné údolí plného zeleně, idylických tradičních obydlí a rýžových polí (2 z 5, 4,5 hod., ^200 m, ˇ500 m). Samozřejmostí jsou další nezapomenutelné výhledy na HIMALÁJE, ale rovněž i na jezera pod námi. Návrat do POKHARY, večeře.
snídaně, výjezd na DHAMPUS – toto místo je jedno z mála, kde je možné spatřit královnu hor MACHAPUCHARE (6 993 m) se svým jinak skrytým dvojím vrcholem připomínající ocasní ploutev. Až si dostatečně vychutnáme výhledy, vydáme se po základní trase (2 z 5, 2,5 hod. ˇ500) do PHEDI a dále se přesuneme do centra POKHARY, kde si v rámci odpočinkovějšího dne vychutnáme procházku podél jezera po promenádě Lakeside, navštívíme některou z náboženských památek či muzeum Annapurny. Individuální volno. Před večeří ještě pozorování vrcholků Himalájí při západu slunce přímo z města, večeře.
po snídani přesun do BANDIPURU. Základní varianta (2 z 5, 3 hod., ^400 m, ˇ400 m). Výstup do stejnojmenné horské vesničky, která patří mezi nejkrásnější v Nepálu. Odměnou za výstup nám bude panoramatický výhled na doposud vzdálenou skupinu velehor kolem osmitisícovky MANÁSLU (8 163 m). Až si dostatečně vychutnáme výhledy na tyto himalájské velikány skrze tradiční obydlí Bandipuru, budeme pokračovat sestupem k jedné z místních jeskyní a v případě dostatku času se projdeme i po vysutém mostě nad řekou v údolí. Odpoledne budeme pokračovat dále na východ až do KÁTHMANDÚ (1 400 m). V pozdějších večerních hodinách ubytování, večeře.
: snídaně, prohlídka nepálské metropole KÁTHMÁNDÚ (1 400 m) včetně okouzlujícího hinduistického chrámu PASHUPATI NATH TEMPLE a mnoha dalších náboženských staveb a stúp, vyhlídka na město od SWAYAMBHUNATH TEMPLE a návštěva historického královského centra DURBAR SQUARE, večeře.
snídaně, v závislosti na letovém řádu individuální volno, nákup suvenýrů, procházka po čtvrti THAMEL, transfer na letiště, odlet do ČR.

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.