nahrávám...

Nepál - svět osmitisícovek s nenáročným okruhem pod Annapurnou

Navigace:
Fotogragie Výhled z Tadapani (2 700m) na Machapuchare (6 993 m)
Fotogragie Trek na Poonhill (3 2000m) nabízí kromě masivu Annapurny například i výhled na 7. nejvyšší horu světa Dhaulágirí (8 167m)
Fotogragie Patan .Ancient city in Kathmandu Valley. Nepal_shutterstock_551112193
Fotogragie Nepál - výhled na Annapurnu
Fotogragie Nepál - skupina jaků
Fotogragie Nepál - Pakhara city
Fotogragie Nepál - Boudhanath - východ slunce
Fotogragie Machapuchare 6 993 m) při západu slunce
Fotogragie Kathesimbu Stupa with Buddha wisdom eyes and prayer colorful flags in Kathmandu, Nepal_shutterstock_142965271
Fotogragie Hřeben z Ghorepani do Tadapani s nezapomenutelnými výhledy na osmitisícové vrcholy (v pozadí Dhaulágirí 8 167 m)
Fotogragie Dhaulágirí (8 167 m) při pohledu z nejvyššího bodu našeho putování (3 200 m).
Fotogragie Annapurna South (7 219 m)
Fotogragie Annapurna I (8 091m) a Annapurna South (7 219m)
Fotogragie 4-denní trek je veden převážně nenáročným terénem
Fotogragie Ghandruk nabízí fascinující výhledy na posvátný vrchol Machapuchare
Fotogragie Výhled z Tadapani (2 700m) na Machapuchare (6 993 m) Fotogragie Trek na Poonhill (3 2000m) nabízí kromě masivu Annapurny například i výhled na 7. nejvyšší horu světa Dhaulágirí (8 167m) Fotogragie Patan .Ancient city in Kathmandu Valley. Nepal_shutterstock_551112193 Fotogragie Nepál - výhled na Annapurnu Fotogragie Nepál - skupina jaků Fotogragie Nepál - Pakhara city Fotogragie Nepál - Boudhanath - východ slunce Fotogragie Machapuchare 6 993 m) při západu slunce Fotogragie Kathesimbu Stupa with Buddha wisdom eyes and prayer colorful flags in Kathmandu, Nepal_shutterstock_142965271 Fotogragie Hřeben z Ghorepani do Tadapani s nezapomenutelnými výhledy na osmitisícové vrcholy (v pozadí Dhaulágirí 8 167 m) Fotogragie Dhaulágirí (8 167 m) při pohledu z nejvyššího bodu našeho putování (3 200 m). Fotogragie Annapurna South (7 219 m) Fotogragie Annapurna I (8 091m) a Annapurna South (7 219m) Fotogragie 4-denní trek je veden převážně nenáročným terénem Fotogragie Ghandruk nabízí fascinující výhledy na posvátný vrchol Machapuchare
Číslo zájezdu 489162
Doprava Letecky - NepálLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Nepál
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
Cena od
53 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Vypravte se s námi mezi nejvyšší hory světa! Přichystali jsme pro vás program kombinující vyhlášené nepálské treky, ale i netradiční trasy, které zatím stále zůstávají hlavním proudem turistů neobjevené. Na 4denním treku budeme moci obdivovat majestátný vrchol Annapurny z nejrůznějších pohledů a uvidíme neopakovatelné východy a západy slunce nad celou plejádou himalájských osmitisícovek včetně Mt. Everestu. Připravené trasy nás zavedou i k tradičním chrámům, kulturním památkám UNESCO a do horských vesniček. Prostor zbyde i na prohlídku Káthmándú, horské vesnice Nagarkot či "vstupní brány za dobrodružstvím" Pokhary. Nezapomenutelné dobrodružství si s námi vychutnáte i díky garanci malé skupiny (max. 15 osob)! Provází J. Ježek.

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha-Káthmándú vč. let. tax a poplatků cca 20 000 Kč, 6x ubytování v ***hotelu, 3x v jednoduchém hotelu v rámci 4denního treku, 9x polopenze, doprava pronajatým mikrobusem, veškerá povolení a vstupy pro turistiku dle programu vč. treku pod Annapurnou, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vízum do Nepálu cca 25 USD (platí se po příletu do Nepálu), vstupné do památek, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 660 Kč, do 80 000 Kč za 1 260 Kč, 1lůžkový pokoj 4 500 Kč

Program zájezdu

odlet z Prahy do KÁTHMÁNDÚ.
přílet do KÁTHMÁNDÚ, transfer na hotel, ubytování. V závislosti na letovém řádu odpočinková procházka po hlavním městě NEPÁLU. Večeře.
snídaně, dopoledne prohlídka hlavních pamětihodností města včetně okouzlujícího chrámu PASHUPATI NATH TEMPLE a mnoha dalších budhistických staveb a stúp. Po zastávce ve světoznámém chrámovém komplexu DURBAR SQUARE v BHAKTAPURU se již přesuneme do horské vesničky NAGARKOT (2 195 m), která nabízí neopakovatelné panoramatické výhledy na skupinu slavných světových velehor. Kromě nejnižší ze čtrnácti osmitisícovek SHISHA PANGMA (8 027 m) uvidíme i nejvyšší vrchol světa MT. EVEREST (8 848 m) či majestátný štít hory LANGTANG (7 246 m). Po západu slunce nás již čeká ubytování (2 noci na stejném místě v Nagarkot). Večeře.
dnešní den zahájíme nezapomenutelnými pohledy na himalájské panorama při východu Slunce z vyhlídky nedaleko hotelu, následuje snídaně a po ní již absolvujeme první nenáročnou túru. Základní varianta (2 z 5; ^100 m, ˇ400 m, 4,5 hod.) vede po jednom z nejkrásnějších hřebenů, který ve své první části umožní nahlédnout mezi typická místní obydlí v tradičních horských vesničkách. Většinu času se však budeme soustředit na horské masivy dosahující výšky od 6 do 8 tisíc metrů. Pohledy na jih pak vyplní široké údolí regionu okolo nepálské metropole. Postupně sklesáme až k chrámu CHANGU NARAYAN, jenž je díky svému významu a okázalosti zapsán na seznam UNESCO. Od chrámu je možné využít náš mikrobus pro návrat do NAGARKOTU. Pro zdatnější zbývá samozřejmě dostatek času, aby po této panoramatické cestě vystoupali zpět. Večeře.
snídaně, pronajatým mikrobusem průjezd malebným centrálním údolím do západní části Nepálu se zastávkami u některých z místních pamětihodností. Příjezd do proslulého města POKHARA (827 m), v jehož bezprostřední blízkosti se nachází jedna z nejslavnějších hor světa - ANNAPURNA (8 091 m). Nenáročná procházka k jezeru s fascinujícími výhledy na tento věhlasný vrchol. Ubytování, večeře.
snídaně, zahájení čtyřdenního treku (3 noci ubytování mimo Pokharu), na kterém nás čekají zcela mimořádné a nezapomenutelné pohledy na himalájské velikány. Z bezprostřední blízkosti uvidíme nejen ANNAPURNU, ale i mnoho dalších vrcholů, které v kombinaci s divokými a nedotčenými údolími ještě znásobí tento životní zážitek. Základní varianta (3 z 5; ^950 m, 5 hod.): výchozím bodem je vesnička NAYAPUL (1 000 m), kam se přesuneme naším mikrobusem. Po chvilce chůze podél řeky MODI KHOLA a jejím překročení zahájíme pomalý výstup do TIKHEDUNGY (1 577 m), kde budeme mít možnost se občerstvit. Po odpočinku pokračujeme závěrečným prudším stoupáním ještě asi 1,5 hod. do ULLERI (1 950 m). Zde pro nás již bude připravené ubytování a večeře. Toto místo je jediným, odkud lze z bezprostřední blízkosti spatřit jižní stranu osmitisícovky Annapurny a také vrchol NILGIRI PEAK (7 026 m). Po dobu treku lze uschovat zavazadla v hotelu v Pokhaře.
snídaně, pokračujeme již nenáročným pozvolným stoupáním (2 z 5; ^900 m, 5 hod.) nejprve částečně zalesněným terénem do vesničky NAGATHANTI, odkud budeme obdivovat ničím nerušenou a nekonečnou krásu Himalájí. Cílem dnešního dne je místo zvané GHOREPANI (2 874 m). Z tohoto místa budeme mít himalájské velikány jako na dlani. Masiv ANNAPURNY, jejíž vrchol je stále více než 5 000 výškových metrů nad námi, budeme mít doslova na dosah ruky. Navečer se ubytujeme.
v rámci těžší varianty (2 z 5; ^300 m, ˇ300 m, 2 hod.) je možné podniknout před svítáním poslední výstup treku na vrchol POONHILL (3 150 m). Východ slunce v srdci Himalájí bude z tohoto místa jedním z nejsilnějších zážitků celého našeho putování. Po návratu na ubytování se společně s ostatními nasnídáme a v rámci méně náročnějšího dne ( 2 z 5 ^450 m, ˇ600 m, 4h) se vydáme do vesničky TADAPANI (2 650 m). Zde budeme pozorovat kouzelný západ a východ slunce z bezprostřední blízkosti fascinujícího horského štítu MACHAPUCHARE (6 993 m).
snídaně, v rámci dnešního dne (2 z 5, ˇ1 600 m, 5 hod.) nás čeká postupné klesání až na úroveň říčky MODI KHOLA, podél které dokončíme okruh návratem do výchozího bodu v NAYPULU. Zde již nastoupíme do našeho mikrobusu a přesuneme se zpět na hotel ve městě POKHARA. Večeře.
snídaně, odpočinkový den strávíme procházkou v centru této "vstupní brány do světa dobrodružství", jak je městu POKHARA přezdíváno. Město obklopené krásnými jezery nabídne opět mimořádné pohledy na "střechu světa". Později odpoledne individuální volno, při kterém si vychutnáme poslední bezprostřední výhledy na Himaláje. Večeře.
snídaně (v závislosti na letovém řádu může být formou balíčku), transfer na letiště do KÁTHMÁNDÚ, odlet do ČR.

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.