nahrávám...

Norsko, Island - Klenoty Norska a Islandu

Navigace:
Fotogragie vodopád SKOGARFOSS - Island
Fotogragie černá pláž Dyrholaey - Island
Fotogragie gejzír STROKKUR - Island
Fotogragie gejzír STROKKUR - Island
Fotogragie geotermální lázně - Modrá laguna - Island
Fotogragie geotermální lázně - Modrá laguna - Island
Fotogragie katedrála HALLGRIMSKIRKJA - Reykjavik - Island
Fotogragie sopka EYJAFJALLAJOKULL - Island
Fotogragie sopka Hekla - Island
Fotogragie vodopád GULLFOSS - Island
Fotogragie vodopád SKOGARFOSS - Island Fotogragie černá pláž Dyrholaey - Island Fotogragie gejzír STROKKUR - Island Fotogragie gejzír STROKKUR - Island Fotogragie geotermální lázně - Modrá laguna - Island Fotogragie geotermální lázně - Modrá laguna - Island Fotogragie katedrála HALLGRIMSKIRKJA - Reykjavik - Island Fotogragie sopka EYJAFJALLAJOKULL - Island Fotogragie sopka Hekla - Island Fotogragie vodopád GULLFOSS - Island
Číslo zájezdu 478093
Doprava Letecky - IslandLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Island
Ubytování Vlastní ubytování
Strava Snídaně
Termínů
první 24.08.2018
Cena od
40 900 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Poznávací zájezd na Island a dva nezapomenutelné dny v norských fjordech. Aneb dovolená v Norsku a na Islandu s mnoha nej: nejkrásnější období roku, fjordy jako nejatraktivnější oblast Norska, nejznámější islandské gejzíry a vodopády a nejlepší poměr ceny zájezdu a navštívených lokalit v Norsku a na Islandu. Dalšími plusy jsou přímý let z Prahy do nitra fjordů, nejkratší let na Island (z norského Bergenu let trvá pouze 2 hodiny) a zajímavý program. V Norsku spatříte mimo jiné nejdelší fjord světa Sognefjorden, nejdelší silniční tunel světa Lardalstunnelen, úctyhodný ledovcový splaz Nigardsbreen a desítky mohutných vodopádů. Ubytování ve stylových hotelech nedaleko fjordů. Na Islandu se ubytujeme v chatách nebo penzionu s WC, sprchou, povlečením ve dvoulůžkových pokojích nedaleko známých míst, která postupně navštívíme. V termínu od 8.6. se zájezdu zúčastní známý cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba.

Poznámka : změna programu v případě změn letových časů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro autobus vyhrazena.

Ubytování

Typ ubytování Vlastní ubytování

3x ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím v Norsku v hotelech, na Islandu v červnu v dobře vybavených 2lůžkových chatách KOMFORT, v srpnu v penzionu KOMFORT s vlastním příslušenstvím (WC, sprcha).

Stravování

6x snídaně, 3x večeře.

Cena zahrnuje

 • letenka z Prahy do Norska, na Island a zpět vč. let. tax a poplatků cca 14 000 Kč, doprava autobusem, místní trajekty, 3x ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím v Norsku v hotelech, 3x ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím na Islandu (v červnu v chatách KOMFORT, v srpnu v penzionu KOMFORT), 6x snídaně, 3x večeře, 1x koupání ve vyhřívaném venkovním bazénu, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

 • vstupné v Norsku minimální, na Islandu cca 3 000 ISK (tj. cca 25 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • vstup do Modré laguny (včetně ručníku a 1 nápoje) 1 900 Kč, 2x večeře na Islandu (2 chody) 2 000 Kč, 1lůžkový pokoj 8 000 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč za 600 Kč

Program zájezdu

během dne odlet z Prahy do Bergenu. Přílet do Bergenu nad ledovci, jezery, fjordy, ostrovy a pobřežím s barevnými domky je jedním z nejhezčích na světě. Transfer na hotel.
nejdelší fjord světa SOGNEFJORDEN přeplujeme trajektem. Při dnešní vyhlídkové jízdě krásnými místy norské přírody nejspíš pochopíte, proč mnozí označují Norsko za nejkrásnější zemi světa. Dostaneme se na dosah ledovcového splazu NIGARDSBREEN, který je jedním z nejlépe přístupných a nejatraktivnějších ledovců na světě. Cestu na ubytování nám zkrátí jízda nejdelším silničním tunelem světa LARDALSTUNNELEN, večeře.
kolem poledne se vrátíme zpět do BERGENU. Procházka jeho turistickým středem s rybím trhem a uličkami mezi unikátními hanzovními domy na nábřeží BRYGGEN (UNESCO). Za návštěvu stojí i starodávná pevnost BERGENHUS, Mariánský kostel, pozemní lanovka Floyen, obdobná té pražské na Petřín, případně akvárium, skanzen nebo kouzelné uličky s dřevěnými domky ve svazích nad přístavem, večeře.
odjezd na letiště a odlet na Island, před polednem přílet do Keflavíku. Naším autobusem odjedeme do hlavního města Islandu - REYKJAVÍK. Prohlédneme si největší pamětihodnosti města: radnici, parlament a moderní kostel Hallgrímskirkja a zastavíme se také u vodojemu Perlan. Přejezd do města SELFOSS na ubytování (3 noci), večeře. Další večeře si sice můžete připravovat sami, avšak doporučujeme připlatit si večeře místní - patří k nejlepším na Islandu.
cestou po jižním pobřeží možná spatříme sopku HEKLA a pod světoznámou sopkou EYJAFJALLAJÖKULL se projdeme u vodopádu SELJALANDSFOSS, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme vodopád GLJÚFRAFOSS a do třetice uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skóga poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu SKÓGAFOSS. Na nejjižnějším mysu Islandu DYRHÓLAEY budeme moci obdivovat skalní bránu a u městečka VÍK navštívíme černou sopečnou pláž. Také se zastavíme u splazu ledovce SÓLHEIMAJÖKULL.
dopoledne absolvujeme nenáročnou turistiku na sopečném poloostrově REYKJANES, uvidíme geotermální pole KRÍSUVÍK, útesy u majáku Reykjanesvíti a horké prameny GUNNUHVER. Na závěr se zájemci mohou vykoupat v termálních lázních MODRÁ LAGUNA (viz příplatek 1 900 Kč, nutno objednat při přihlášení) nebo v místním bazénu s termálními sedacími bazény (cena cca 150 Kč, platba na místě). Po půlnoci odlet: přímým letem do Prahy, do Vídně s přestupem.
přílet do Prahy brzy ráno.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

srpen 2018

       
24.8.2018 8 / 7 Praha 40 900 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

http://media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/

Cena od 52 990 Kč
http://media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/

Cena od 41 490 Kč
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace