nahrávám...

Norsko - Lofoty a příroda na polárním kruhu

Navigace:
Fotogragie Rybářská vesnička Reine na Lofotech
Fotogragie Lofoty - Tradiční červené domky
Fotogragie Nor_Lofoty_shutterstock_159582146
Fotogragie Nor_Lofoty_shutterstock_95553676
Fotogragie norsko-lofoty-ostrovni-vesnice
Fotogragie Rybářská vesnička Reine na Lofotech Fotogragie Lofoty - Tradiční červené domky Fotogragie Nor_Lofoty_shutterstock_159582146 Fotogragie Nor_Lofoty_shutterstock_95553676 Fotogragie norsko-lofoty-ostrovni-vesnice
Číslo zájezdu 478022
Doprava Letecky - NorskoLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Norsko
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
Cena od
43 900 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Souostroví Lofoty (norsky Lofoten) je podle mnohých nejkrásnějším koutem celé Skandinávie. Láká zejména jedinečnou krajinou – horskými štíty, které rostou přímo z vody až do výšky jednoho kilometru a malebnými rybářskými vesničkami, ležícími pod těmito štíty. V takovém nádherném prostředí budeme ubytováni 3 noci v pěkných apartmánech a chatách.
Magická hranice polárního kruhu je cílem mnoha cestovatelů. Vyfotí se u cedule a jedou dále na sever. Kdyby věděli, o co přicházejí! Ne nadarmo je příroda této oblasti chráněna několika národními parky. Dostaneme se k ledovci, vodopádům a divokým řekám. Budeme vyhlížet stáda sobů a obdivovat arktickou flóru Junkerdalenu. Ochutnáme laponské speciality. Z horského hotelu, kde budeme ubytováni 2 noci můžete vykročit přímo do přírody. Chodíte rádi na houby? Zde je nemusíte hledat, stačí sbírat!

Poznámka : informace o letech jsou informativní, mohou se změnit.

Ubytování

Typ ubytování Hotel

4x ubytování v turistických hotelech ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 3x ubytování v apartmánech a chatách (2-3 ložnice pro 4-6 osob, WC, sprcha, vybavená kuchyňka).

Stravování

4x snídaně, 2x večeře.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha-Evenes a Bodo-Praha (s přestupy) vč. let. tax a poplatků cca 11 000 Kč, doprava mikrobusem, vnitrostátní trajekt, 4x ubytování v turistických hotelech ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 4x snídaně, 2x večeře, 3x ubytování v apartmánech a chatách (2-3 ložnice pro 4-6 osob, WC, sprcha, vybavená kuchyňka), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

 • 1lůžkový pokoj (3x v rámci 2-3 pokojového apartmánu nebo chaty) 8 000 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč za 600 Kč
 • vstupné cca 300 NOK (tj. cca 35 EUR), výlet lodí do Trollfjordu cca 80 EUR a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

odlet z Prahy v červnu v poledne, přestup v Oslo a odlet za polární kruh a transfer na nocleh. V srpnu odlet večer, nocleh u letiště Oslo a odlet za polární kruh ráno 2. den.
pojedeme nádhernou vyhlídkovou cestou LOFAST podél fjordů a přes největší norský ostrov HINNOYA do oblasti hlavního města Lofot - SVOLVARU. V červnu se ze Svolvaru můžeme vydat na fakultativní výlet lodí do pohádkového TROLLFJORDU (cca 3,5hodinová plavba za příplatek). V srpnu tento výlet není z časových důvodů není možný. Noclehy v oblasti městeček Leknes - Stamsund.
dnes navštívíme mimo jiné rybářskou obec HENNIGSVAR. Panoramatické scenerie písčitých pláží, šérového pobřeží i ostrých horských štítů uvidíme jak na severním pobřeží, tak z úzké silničky č. 815.
během dnešního dne budete mít možnost nafotit si nejkrásnější scenerie Lofot: zajedeme totiž do rybářských vesniček NUSFJORD (UNESCO), REINE a A.
trajektem odplujeme z MOSKENES na pevninu do přístavního města BODO. Zastavíme se u SALTSTRAUMEN, nejsilnějších vodních vírů světa. Příroda kolem polárního kruhu je fascinující. Jednu z nejrozsáhlejších divočin Evropy chrání několik národních parků. Ubytujeme se zde proto na dvě noci v hotelu Polarsirkelen (Polární kruh). Čeká nás výlet na polární kruh a k ledovci, procházky v přírodě, možnost sběru hub a lesních plodů a také vynikající místní kuchyně. 2 večeře jsou v ceně zájezdu.
výlet na polární kruh a dále do NP SALTFJELLET-SVARTISEN, který chrání druhý největší evropský ledovec (369 km2). Zde přeplujeme lodičkou přes jezero SVARTISVATNET a budeme pokračovat pěšky k ledovcovému splazu AUSTERDALSBREEN.
NP JUNKERDAL se díky specifickému mikroklimatu může chlubit poměrně teplým suchým létem a mimořádně bohatou květenou. Zkusíte najít zakrslé laponské rododendrony? Nebo budete vyhlížet stáda pasoucích se sobů? V Junkerdalu žije kultura a tradice Sámů, původních obyvatel Laponska. Svá stáda zde pasou od 16. století až dodnes. Navečer přejedeme na ubytování do přístavního města BODO.
po snídani odjezd na letiště a odlet s přestupem do Prahy.

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace