nahrávám...

Norsko - Vodopády a ledovce Norska

Navigace:
Fotogragie Norsko_vodopady_ledovce_06.JPG
Fotogragie Geirangerfjord - pohled z lodi na vodopád Sedm sester
Fotogragie Norsko_vodopady_ledovce_02
Fotogragie Norsko_vodopady_ledovce_03
Fotogragie Norsko_vodopady_ledovce_04
Fotogragie Norsko_vodopady_ledovce_05.JPG
Fotogragie Norsko_vodopady_ledovce_07.JPG
Fotogragie norsko-geirangerfjorden-5632477-w
Fotogragie norsko-trollveggen1
Fotogragie norsko-Tvindefossen-20445601-w
Fotogragie norsko-voringsfossen-vodopad
Fotogragie norsko-voringsfossen-vodopad_1
Fotogragie Norsko_vodopady_ledovce_06.JPG Fotogragie Geirangerfjord - pohled z lodi na vodopád Sedm sester Fotogragie Norsko_vodopady_ledovce_02 Fotogragie Norsko_vodopady_ledovce_03 Fotogragie Norsko_vodopady_ledovce_04 Fotogragie Norsko_vodopady_ledovce_05.JPG Fotogragie Norsko_vodopady_ledovce_07.JPG Fotogragie norsko-geirangerfjorden-5632477-w Fotogragie norsko-trollveggen1 Fotogragie norsko-Tvindefossen-20445601-w Fotogragie norsko-voringsfossen-vodopad Fotogragie norsko-voringsfossen-vodopad_1
Číslo zájezdu 477826
Doprava Autobusem - NorskoAutobusem
Odlety z Praha, Brno, Bratislava
Lokalita
Norsko
Ubytování Chata
Strava Polopenze
Termínů
Cena od
17 900 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Vydejte se na poznávací zájezd do Norska s turistikou, jehož název napovídá, že v programu uvidíte nejvíce přírodních krás Norska. Kromě vodopádů a ledovců nezapomeneme ani na další unikátní scenerie - fjordy. Dny s několikahodinovými túrami se střídají s kratšími vycházkami a s odpočinkovými poznávacími dny. V roce 2018 se též krátce rozhlédneme po hlavním městě Norska - Oslu. Ubytování je zajištěno v chatkách TURIST v malých kempech a 1x v hostelu. Vybrané kempy patří dle našich zkušeností i reakcí klientů k nejkrásnějším, které v Norsku najdete! Na všechny termíny vám zajistíme chutnou polopenzi. Při dokoupení lůžka v kajutě, které doporučujeme, si můžete vytvořit příjemný zájezd bez nočních přejezdů.

Poznámka : možnost odletu z Prahy do Osla a zpět a samostatná cesta vlakem a MHD za skupinou na ubytování, přílet do Osla 2. den večer, nocleh navíc 10. den a odlet navečer 11. den. Ceny na vyžádání.

Ubytování

Typ ubytování Chata

7x ubytování v chatkách TURIST a 1x v hostelu ve vlastních spacích pytlích (4lůžkové pokoje bez příslušenství).

Stravování

1x oběd ve Švédsku a 7x česká polopenze (od 3. dne večer do 10. dne ráno).

Cena zahrnuje

 • doprava autobusem, mezistátní a vnitrostátní trajekty, 7x ubytování v chatkách TURIST a 1x v hostelu ve vlastních spacích pytlích (4lůžkové pokoje bez příslušenství), 1x oběd ve Švédsku a 7x česká polopenze (od 3. dne večer do 10. dne ráno), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

 • lůžko na trajektu ve 4lůžkové kajutě 700 Kč/os./jeden směr, nebo ve 2lůžkové kajutě 1 250 Kč/os./jeden směr
 • vstupné cca 200 NOK (tj. cca 25 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

odjezd z ČR dopoledne. Tranzit přes Německo do přístavu, noční trajekt do Švédska.
po vylodění v přístavu Trelleborg následuje přejezd jihozápadním Švédskem se zastávkou v malebném městečku Fjallbacka a na pozdní oběd. Na švédsko-norské hranici nás přivítá první norský fjord IDDEFJORDEN, přes který přejedeme po hraničním mostě Svinesundbron. Poté dorazíme k fjordu OSLOFJORDEN. V podvečer možnost prohlídky muzea polární lodě Fram a Frognerova parku se sochami Gustava Vigelanda. Odjezd na ubytování. Večer se ještě můžete vydat na návštěvu centra OSLA - světlo je v létě dlouho.
po průjezdu druhým nejdelším norským údolím HALLINGDALEN (délka cca 200 km) se za horským městečko Geilo dostaneme k nejrozsáhlejší evropské náhorní plošině HARDANGERVIDDA (cca 10 000 km2). Zde uskutečníme lehčí vycházku. Za dobrého počasí výhledy na vzdálený NP Hallingskarvet. Poté sklesáme ke fjordu HARDANGEFJORD, který překonáme jízdou po více než kilometrovém mostě Hardangerbrua. Ubytování v kempu Tvinde pod kaskádovitým vodopádem Tvindefossen. Po večeři se můžeme ještě dojít podívat na kemp z výšky, z hrany vodopádu.
při průjezdu přes pohoří VIKAFJELLET se nám otevřou nádherné výhledy do světa norských hor. Poté se trajektem přeplavíme přes nejdelší skandinávský fjord SOGNEFJORDEN. Z malebné vesničky Balestrand se vydáme na několihodinovou túru vzhůru směrem k vrcholu RAUDMELEN (972 m n.m.). Čím výš vystoupáme, tím budou výhledy na fjord pod námi atraktivnější. Navečer přejedeme na ubytování v kempu Hov uprostřed idylické přírodní scenerie.
tento den je volným dnem v krásné přírodě. Můžeme jen tak lenošit v krásném kempu, lehce se projít po okolí nebo podniknout několikahodinovou túru v pozvolném, avšak divokém terénu stezkou FOSSESTIEN ("Stezka vodopádů") kolem několika kaskádovitých peřejí řeky Gaula.
oblastí divokých řek, jezer, fjordů a dalších krásných scenerií dojedeme na dosah národního parku JOSTEDALSBREEN. Za dobrého počasí spatříme některý ze stále ubývajících ledovcových splazů největšího zalednění pevninské Evropy. V oblasti též podnikneme několikahodinovou túru. Na další noci se pak ubytujeme v dalším pěkném kempu za městem Stryn u ledovcového jezera STRYNSVATNET.
vyšlápneme si údolím ERDALEN, vymodelovaným ustupujícím ledovcem k samoobslužné chatě Vetledalseter. V případě dobrého počasí a vaší dobré kondice můžeme pokračovat až na dohled ledovcového splazu ERDALSBREEN.
dnes se na nás těší slavná TROLÍ STEZKA. Nejprve však dojedeme do vesničky Geiranger, odkud se zájemci mohou vydat na vyhlídkovou plavbu po fjordu GEIRANGERFJORDEN, který je na seznamu památek UNESCO. Uvidíme samozřejmě známé vodopády Sedm sester. Poté vystoupáme tzv. Silnicí orlů a po krátké plavbě trajektem vyjedeme "jahodovým údolím" VALLDALEN až do sedla nad serpentinami Trolí stezky. V oblasti se vydáme na 2-4 hodinovou pěší túru. Návrat zpět do kempu u Strynu později večer přes městečko Stranda.
krásnou krajinou s jezery a divokou řekou Otta dojedeme ke vstupní bráně do národního parku REINHEIMEN. Zde uskutečníme 2-3 hodinový výšlap stezkou Diktarstien za výhledy na hřmící vodopády a dále ke kameni zaklesnutému nad řekou (Steinbrua). Po zastávce s posledními nákupy suvenýrů v turistickém středisku LOM (nachází se zde i sloupový kostel, "stavkirke") se vydáme na cestu na ubytování.
dnes se začneme vracet na jih. Odpoledne cesta do švédského přístavu Trelleborg, kde se v noci nalodíme na trajekt do Německa.
ráno vylodění v Německu nebo v Polsku, návrat do ČR odpoledne.

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace