nahrávám...

Okruh Savojskými a Italskými Alpami

Navigace:
Fotogragie Okruh Savojskými a Italskými Alpami
Fotogragie Okruh Savojskými a Italskými Alpami
Fotogragie Okruh Savojskými a Italskými Alpami
Fotogragie Okruh Savojskými a Italskými Alpami
Fotogragie Okruh Savojskými a Italskými Alpami
Fotogragie Okruh Savojskými a Italskými Alpami Fotogragie Okruh Savojskými a Italskými Alpami Fotogragie Okruh Savojskými a Italskými Alpami Fotogragie Okruh Savojskými a Italskými Alpami Fotogragie Okruh Savojskými a Italskými Alpami
Číslo zájezdu 475702
Doprava Autobusem - ItálieAutobusem
Lokalita
Itálie
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
Cena od
11 390 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

8. den: snídaně, odjezd oblastí Piemontu s rýžovými poli, v pozadí zasněžené vrcholky Alp, do lombardského města Vigevana, které patřilo mocnému rodu Sforzů. Jeho Piazza Ducale před zámkem je jedním z nejkrásnějších náměstí v Itálii a je označováno za renesanční klenot Itálie. Po prohlídce města odjezd do ČR se zdravotními zastávkami.

9. den: příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Ubytování:: 6× v pensionech kategorie 3* ve dvoulůžkových pokojích.

Doprava

Nástupní místa:
 • Třinec
 • Český Těšín
 • Ostrava
 • Frýdek-Místek
 • Olomouc
 • Brno.

Stravování

6× snídaně.

Cena zahrnuje

 • základní pojištění.
 • 6× ubytování se snídaní
 • průvodce
 • dopravu busem s klimatizací

Cena nezahrnuje

 • vstupné do pamětihodností a objektů
 • rozšířené pojištění včetně storna zájezdu
 • plavbu lodí a lanovku s výtahem.

Program zájezdu

odjezd v podvečerních hodinách z Třince a dalších nástupních míst směrem na Vídeň a Tarvisio (zdravotní přestávky).
v ranních hodinách příjezd do středověkého Bergama, na úpatí Bergamských Alp. Bergamo je tvořeno malebným Cittá Alta se starobylými uličkami a baštami (Piazza Vecchia, Palazzo della Ragione, nádherně zdobený Dóm S. Maria Maggiore...) a Cittá Bassa s moderní zástavbou. Odpoledne přejezd k Santuariu della Madona d´ Oropa nejznámějšímu poutnímu místu Piemontu, které tvoří komplex kláštera s basilikou přímo pod horami. Přesun na ubytování, 1. nocleh.
snídaně, odjezd k jezeru Lago Maggiore do městečka Stresa, plavba lodí na Boromejské ostrovy Isola Bella s nádhernou zahradou na deseti terasách a zámkem, zastávka na ostrově Pescatori s romantickou rybářskou vesnicí. Nedaleké Baveno s promenádou a výhledem na jezero. Zastávka na pahorku s vyhlídkou na jezero u městečka Meine, kde stojí 23 m vysoká socha Karla Boromejského. Návrat na ubytování 2. nocleh.
snídaně, přesun do autonomní oblasti Aosta se stejnojmenným údolím se středověkými hrady (Castello di Fenis, Castelo Reale di Sarre, Castelo Sariod atd.), nad kterým se na severozápadě vypíná Mont Blanc a na severovýchodě Matterhorn. Horským údolím Valtournenche do lyžařského střediska Breuil-Cervinia s nádhernou vyhlídkou přímo na Matterhorn, krátká procházka. Přejezd do Cogne v Parco Nazionale del Grand Paradiso a procházka k vodopádu v Lilliazu. Návštěva Aosty nazývaného Řím Alp (Arco di Augusto, Teatro Romano, Porta Pretoria). Ubytování v okolí Aosty, 3. nocleh.
snídaně a přesun do oblasti Piemontu, zastávka u Basilica di Superga s výhledem na Turín (postavená 1717 – 1731) – uvnitř se nacházejí hrobky dynastie Savojských králů. Návštěva Turína čtvrtého největšího města v Itálii. Od roku 1899 je sídlem automobilky Fiat a v roce 2006 se stalo dějištěm 20. zimních olympijských her. Ve městě najdeme množství vyhlášených kaváren, kde můžete ochutnat místní čokoládu. Prohlídka náměstí Piazza Castello, Palazzo Madama (dříve středověká pevnost), Palazzo Reale – někdejší sídlo savojských králů, Duomo di Torino (postaven v letech 1491 – 1498) – uvnitř se nachází slavné Turínské plátno. Mole Antonelliana je 167 metrů vysoká stavba (postavená v 19. století, ve své době se stala nejvyšší budovou světa). Parco del Valentino s Chateau medieval – replika středověkého hradu, atd. Odjezd na ubytování v okolí Torina, 5. nocleh.
snídaně, přejezd údolím Valle di Susa se zastávkou v starém městečku Suse, které ovládalo okolní průsmyky. Podle mramorového Cottiova oblouku z 8. st. př. Kr. postaveného pro císaře Augusta získaly jméno Kottické Alpy. Katedrála di San Giusto. Zastávka v Exilles a procházka k mohutné pevnosti Forte di Exilles obklopené Alpami s pěkným výhledem. Cesta vede dále přes turistická střediska Oulx, Cesana Torinese do francouzského průsmyku Col de Montgenévre (1854 m). Návštěva Brianconu druhého nejvýše položeného města Evropy (1320 m), které bránilo hranici se Savojskem. Staré opevněné město na skále s úzkými křivolakými uličkami, trojitými hradbami, neopakovatelnými výhledy do údolí a s mostem Pont d´Asfeld nad soutěskou řeky Durance. Návrat na ubytování, 6. nocleh.

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace