nahrávám...

Patagonie a Ohňová země

Navigace:
Fotogragie Patagonie a Ohňová země
Fotogragie Datel magellanský © Foto: Dana Simonová
Fotogragie Ledovec Perito Moreno © Foto: Jindra Nebojsa
Fotogragie Ledovec Perito Moreno © Foto: Jindra Nebojsa
Fotogragie Ledovec Perito Moreno © Foto: Jindra Nebojsa
Fotogragie Ledovec Perito Moreno © Foto: Jindra Nebojsa
Fotogragie Ledovec Perito Moreno © Foto: Jindra Nebojsa
Fotogragie Ledovec Perito Moreno © Foto: Jindra Nebojsa
Fotogragie Ledovec Perito Moreno © Foto: Jindra Nebojsa
Fotogragie Ledovec Perito Moreno © Foto: Jindra Nebojsa
Fotogragie Ledovec Perito Moreno © Foto: Jindra Nebojsa
Fotogragie Ledovec Perito Moreno © Foto: Jindra Nebojsa
Fotogragie NP Huerquehue © Foto: Dana Simonová
Fotogragie NP Huerquehue © Foto: Jindra Nebojsa
Fotogragie NP Los Glaciares - Fitz Roy (3.375 m, Argentina) © Foto: Dana Simonová
Fotogragie NP Los Glaciares - Fitz Roy (3.375 m, Argentina) © Foto: Jindra Nebojsa
Fotogragie NP Los Glaciares - Fitz Roy (3.375 m, Argentina) © Foto: Jindra Nebojsa
Fotogragie NP Los Glaciares - Fitz Roy (3.375 m, Argentina) © Foto: Jindra Nebojsa
Fotogragie Patagonie a Ohňová země Fotogragie Datel magellanský © Foto: Dana Simonová Fotogragie Ledovec Perito Moreno © Foto: Jindra Nebojsa Fotogragie Ledovec Perito Moreno © Foto: Jindra Nebojsa Fotogragie Ledovec Perito Moreno © Foto: Jindra Nebojsa Fotogragie Ledovec Perito Moreno © Foto: Jindra Nebojsa Fotogragie Ledovec Perito Moreno © Foto: Jindra Nebojsa Fotogragie Ledovec Perito Moreno © Foto: Jindra Nebojsa Fotogragie Ledovec Perito Moreno © Foto: Jindra Nebojsa Fotogragie Ledovec Perito Moreno © Foto: Jindra Nebojsa Fotogragie Ledovec Perito Moreno © Foto: Jindra Nebojsa Fotogragie Ledovec Perito Moreno © Foto: Jindra Nebojsa Fotogragie NP Huerquehue © Foto: Dana Simonová Fotogragie NP Huerquehue © Foto: Jindra Nebojsa Fotogragie NP Los Glaciares - Fitz Roy (3.375 m, Argentina) © Foto: Dana Simonová Fotogragie NP Los Glaciares - Fitz Roy (3.375 m, Argentina) © Foto: Jindra Nebojsa Fotogragie NP Los Glaciares - Fitz Roy (3.375 m, Argentina) © Foto: Jindra Nebojsa Fotogragie NP Los Glaciares - Fitz Roy (3.375 m, Argentina) © Foto: Jindra Nebojsa
Číslo zájezdu 494789
Doprava Letecky - ArgentinaLetecky
Lokalita
Argentina
Ubytování Hostel
Strava Vlastní
Termínů
první 25.01.2019
Cena od
32 400 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Východ slunce nad Torres del Paine, kdy první ranní paprsky ozáří tři skalní monolity a zbarví je do zlatočervené barvy anebo jedinečný ledovec Perito Moreno s odpadávajícími kusy ledu přímo před vašima očima, patří ke stejně nezapomenutelným zážitkům, jako pohled na impozantní žulové věže Fitz Roy a Cerro Torre v NP Glaciares. Objevíte kouzlo nedozírné, drsné a na první pohled pusté patagonské pampy, na které místní gaučové prohánějí vyhlášené jihoamerické „steaky“ a ohromí vás nečekaná krása přírody „konce světa“ – Ohňové země. Učarují nám roztomilí tučňáci magellanští a doslova nás zmrazí magická Antarktida na dosah ruky. A to je pouze pár kamínků z neobyčejně krásné a působivé mozaiky, kterou dokáže vytvořit jihoamerická příroda. Pojeďte s námi objevovat její další střípky až na samotný, civilizací téměř nepoznamenaný, „konec světa“ – Ohňovou zemi v nejjižnější části amerického kontinentu. Středně fyzicky náročný zájezd zahrnuje dva třídenní treky v NP Los Glaciares a Ohňové zemi a jeden čtyřdenní trek v NP Torres del Paine.

Program: 1.-2. Přílet do El Calafate v argentinské části jižní Patagonie (další informace k letecké dopravě viz odstavec nejčastější dotazy). Z El Calafate podnikneme výlet do jižní části NP Los Glaciares k unikátnímu přírodnímu zázraku – ledovci PERITO MORENO, stékajícímu přímo do jezera Lago Argentino.

3.- 5. Přesuneme se do dříve zapadlé vesnice El Chaltén a odtud vyrazíme na třídenní trek v NP LOS GLACIARES  pod kultovní hory CERRO TORRE (3.102 m) a FITZ ROY (3.405 m). Nalehko vystoupáme na vyhlídku přímo pod mohutný žulový monolit Fitz Roy, který je noční můrou i nedostižným snem horolezců z celého světa. Podle sil a chuti podnikneme další výlety k ledovcům či pod okolní skalní jehly. Poslední den večer se vrátíme do El Calafate.

6. Busem popojedeme do chilské jižní Patagonie. Městečko Puerto Natales ležící u zálivu „Poslední naděje“ se stane naší základnou pro trek do Torres del Paine.

7. - 10. Treking legendárním národním parkem TORRES DEL PAINE (varianta “W“) nás zavede mezi skalní masívy, fotogenická jezera, ledovce, horské říčky a bukové pralesy. Podnikneme výšlap nalehko na vyhlídku Torres del Paine (2.600 m). Až kýčovitý pohled na „Tři věže“ odrážející se v průzračné hladině jezírka se ne náhodou stal synonymem pro Patagonii. Úžasným údolím VALLE FRANCES se dostaneme až na panoramatickou vyhlídku pod Cuernos del Paine (2.400 m). Při troše štěstí cestou potkáme kondory, lamy guanaco, nandu či patagonskou lišku. Poslední den večer se vrátíme do Puerta Natales.

11. Po ránu přejedeme do Punta Arenas, jednoho z nejjižněji položených měst světa. Zde, na pobřeží Magalhaesova průlivu, na nás dýchne „ledový“ závan přímo z Antarktidy a pravděpodobně potkáme pár polárníků dychtivě čekajících na pokyn kapitána k odplutí. My se však vydáme za neméně zajímavým cílem - do Ohňové země. Ještě před cestou se zájemci navštívíme početnou kolonii tučňáků magellanských v zálivu SENO OTWAY nebo na ostrově ISLA MAGDALENA. Budeme se procházet po dřevěných molech přímo mezi srandovně se kolébajícími tučnáky, pozorovat je při návratu z lovu a dalších běžných denních činnostech.

12. Překonáme Magalhaesovu úžinu, přistaneme na pobřeží OHŇOVÉ ZEMĚ a dojedeme až na úplný jih hlavního ostrova Isla Grande k pobřeží kanálu Beagle do bývalé trestanecké kolonie Ushuaii.

13. - 16. Na rozdíl od větrem bičovaných stepí na severu ostrova, je okolí Ushuaii, skryté za hradbou Kordillery Darwin, překvapivě zelené a lesnaté. Třídenní trek liduprázdnou krajinou na „konci světa“. Budeme putovat idylickými zalesněnými údolími, kolem tyrkysových jezer i přes horské průsmyky. Budeme překonávat vřesoviště i dravé potoky, přeskakovat bobří hráze a žasnout nad dechberoucími výhledy. Ve zbylém čase se podíváme do NP TIERRA DEL FUEGO, zájemci mohou vyrazit na výlet lodí po kanálu Beagle (fakultativní výlet).

17. Naposledy zamáváme odvážným mořeplavcům obeplouvajících Hornův mys a vyrazíme domů. S ohledem na časový posun počítejte s návratem následující den - tedy 18. den zájezdu.

Nástupní místo: El Calafate
Výstupní místo: Ushuaia

Cena zahrnuje

 • NP Torres del Paine
 • 7x kemp nebo tábořiště
 • výlet k ledovci Perito Moreno
 • vstupné do NP (ledovec Perito Moreno
 • loď)
 • 9x ubytování v turistických hotýlcích se snídaní
 • veškerou společnou dopravu (bus
 • pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK
 • katamarán po Lago Pehoe (cca 30 USD)
 • průvodce
 • NP Tierra del Fuego - cca 80 USD)

Cena nezahrnuje

 • fakultativní výlet lodí po kanálu Beagle
 • fakultativní výlet za tučňáky do Seno Otway (cca 28 USD) nebo na ostrov Isla Magdalena (cca 85 USD)
 • vstupné do muzeí
 • letenku (orientační cena zpáteční letenky vč. dvou vnitrostátních přeletů od 33.000 Kč včetně tax)

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Cena od Ceny / Rezervovat
       

leden 2019

     
25.1.2019 17 / 16 32 400 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.