nahrávám...

Pohoda na Srí Lance s výlety

Navigace:
Fotogragie sri-lanka-plaz-01.JPG
Fotogragie Srí Lanka
Fotogragie Srí Lanka - čajové plantáže
Fotogragie Srí Lanka s CK Poznání
Fotogragie Srí Lanka s CK Poznání
Fotogragie sri-lanka-048.JPG
Fotogragie sri-lanka-2015-121.JPG
Fotogragie sri-lanka-2015278.JPG
Fotogragie sri-lanka-2015-495.JPG
Fotogragie sri-lanka-2015-806.JPG
Fotogragie sri-lanka-plaz-01.JPG Fotogragie Srí Lanka Fotogragie Srí Lanka - čajové plantáže Fotogragie Srí Lanka s CK Poznání Fotogragie Srí Lanka s CK Poznání Fotogragie sri-lanka-048.JPG Fotogragie sri-lanka-2015-121.JPG Fotogragie sri-lanka-2015278.JPG Fotogragie sri-lanka-2015-495.JPG Fotogragie sri-lanka-2015-806.JPG
Číslo zájezdu 477933
Doprava Letecky - Srí LankaLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Srí Lanka
Ubytování Pension
Strava Polopenze
Termínů
první 01.11.2018
poslední 26.11.2018
Cena od
39 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Srí Lanka je krásný zelený ostrov s jedinečnými plážemi, fantastickými historickými chrámy, srdečnými lidm a stálým počasím. Právě bohatá flóra i fauna vás zaujme hned při příletu na ostrov. Každý druhý den se budete moci zúčastnit nějakého zajímavého výletu s naším průvodcem nebo se můžete oddávat lenošení na úžasné pláži. Celou dobu budeme ubytování v penzionu ve městě Hikkaduwa (kromě posledního noclehu), které leží na jihozápadní straně ostrova. Pokoje jsou na místní poměry velmi komfortně vybaveny včetně sociálního zařízení, klimatizace, teplé vody. Snídaně je podávána v penzionu a večeře v přilehlé restauraci. Během výletů poznáte historii této části ostrova, poslechnete si koncert stromových žab v deštném pralese, projede se na lodi mezi mangrovníky po řece Madu Ganga, podniknete výpravu džípy mezi slony do národního parku atd.

Ubytování

Typ ubytování Pension

10x nocleh v pensionu (9x Hikkaduwa, 1x Kandy).

Stravování

10x polopenze.

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka na Srí Lanku vč. let. tax a poplatků cca 18 000 Kč, transfer na hotel, 10x nocleh v penzionu (9x Hikkaduwa, 1x Kandy), 10x polopenze, všechny výlety místním mikrobusem, zpáteční vlak do Galle, lodní výlet po řece Madu Ganga, džíp do NP včetně vstupu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • ostatní vstupy (Dambula, chrám v Kandy, botanická zahrada a tradiční tanec) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 5 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 715 Kč, vízum 990 Kč

Program zájezdu

odlet z Prahy na SRÍ LANKU, transfer na ubytování, první seznámení s nádherným Indickým oceánem, večeře.
snídaně, celodenní koupání s možností pozorování želv přímo v moři či se můžete kochat pohledem na pestrobarevné rybičky v malém korálovém útesu, večeře.
snídaně, přejezd mikrobusem na návštěvu želví farmy jen pár kilometrů od hotelu, kde se seznámíte se záchranou těchto nádherných živočichů. Poté přejedeme do oblasti BALAPITIYA, odkud podnikneme zajímavou plavbu mezi mangrovníky po řece Madu Ganga, uvidíme vodní varany a nespočetné množství vodního ptactva. Během cesty zastavíme u některého z 66 ostrůvků s plantážemi hřebíčku či skořice. Na zpáteční cestě se zastavíme v městečku AMBALANGODA, centru výroby dřevěných démonických masek, a pokud budeme mít štěstí, můžeme vidět tradiční tanec s maskami v místní taneční škole. Večeře.
snídaně, celodenní koupání, možnost vyjížďky s průvodcem místním vlakem (už sama jízda je nezapomenutelným zážitkem) na jih od města do DODANDUWY, kde se nachází zajímavý chrám Kumarakanda Vihra, k němuž vede ohromující schodiště. Večeře.
velmi brzy ráno odjezd na prohlídku NP UDAWALAWE, který projedeme místním džípem. Park leží asi 200 km jihovýchodně od Colomba, na jižním konci hor, a zabírá rozlohu více než 30 000 ha. Rozkládá se v suché části ostrova s ročním úhrnem srážek 1524 mm a průměrnou teplotou 29 °C. Park se těší velkému množství slonů (kolem 500 jedinců), které je možné spatřit v početných stádech. Není neobvyklé spatřit volně se pasoucí slony a malá slůňata, které si spolu hrají během koupání v místním rezervoáru. Kromě toho se tu vyskytují vodní buvoli, vysoká zvěř, opice a příležitostně i leopardi. Tato oblast je bohatá i na výskyt ptactva. NP Udawalawe leží v okolí rezervoáru Udawalawe a zasahuje do dvou provincíí (Sabaragamuwa Province a Uva Province). Park protíná řeka Walawe, která také odděluje jednotlivé provincie. Pozdě odpoledne ještě možnost koupání na "naší" pláži", večeře.
snídaně, celodenní koupání s možností nákupu zajímavých suvenýrů nebo fakultativně vyjížďka tuk-tukem k Muzeu tsunami, večeře.
snídaně, půldenní výlet do malého deštného pralesa, kam chodí pouze místní. Projdeme se korytem říčky až k vodopádů, kde okusíme vodní masáž, vykoupeme se v malé zátoce pod vodopádem a přitom budeme poslouchat neutuchající řev stromových žab, který vás určitě překvapí svojí hlasitostí, večeře.
snídaně, odpoledne odjezd vlakem do GALLE, které patří mezi skvosty pod záštitou UNESCO. Staré město Galle se navíc nepodobá jiným městům na ostrově. Nenajdete tu žádné buddhistické či hinduistické chrámy, nýbrž pravidelné ulice, masivní hradby, protestantské kostely a honosné koloniální domy. Vypadá to tu spíše jako v Holandsku než jako v jižní Asii. Město totiž založili evropští kolonizátoři - konkrétně Portugalci. Hradby pevnosti obklopují staré město, které je ale stále živým městem. Z hradeb je krásný výhled na město, ale především na Indický oceán. Prohlídku lze absolvovat i jako dopolední výlet. Večeře.
snídaně, celodenní koupání s možností nákupu zajímavých suvenýrů nebo fakultativně vyjížďka tuk-tukem k muzeu tsunami, večeře.
po snídani odjedeme na 2-denní výlet. Nejdříve cestou do báječného města KANDY, které se řadí mezi skvosty celé Srí Lanky, navštívíme botanickou zahradu PERADENIYA, která sloužila jako královská okrasná zahrada. Ze tří stran je ohraničena řekou Mahaveli ganga. Najdete zde sbírku orchidejí, zahradu koření, fíkus benjamín, který pokrývá 1600 m2, různé druhy palem a další stromy i kvetoucí keře a rostliny. Pak se již přesuneme do hotelu v KANDY, kde ještě před večeří shlédneme fakultativně tance místních umělců, které určitě stojí za to. Večeře. Druhý den, po snídani, se brzy ráno půjdeme podívat do Chrámu Budhova zubu, kde se údajně ukrývá nejdůležitější budhistická relikvie Srí Lanky - Budhův zub. Traduje se, že Budhův zub byl vytažen z jeho pohřební hranice a ve 4. století n. l. ho na Srí Lanku propašovala ve vlasech princezna Kalinga. Zub je ukrytý ve zlaté schránce, která je v dalších šesti schránkách typu matrljoška, a nejspíš ho nikdy nikdo neviděl, protože je možné spatřit pouze relikviář a to ještě ze vzdálenosti asi 3 metrů. Po prohlídce přejedeme do oblasti DAMBULY, která je známá skalním chrámem, jež je tvořený pěti samostatnými jeskyněmi obsahujícími kolem 150 zobrazení Buddhy. Po návštěvě tohoto skalního skvostu již pojedeme přímo na letiště se zastávkou na večeři. Odlet do ČR.
přílet do ČR dle letového řádu.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

listopad 2018

       
1.11.2018 13 / 12 Praha 39 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
15.11.2018 13 / 12 Praha 39 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
26.11.2018 13 / 12 Praha 39 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace