nahrávám...

Pohodový týden - Azorské ostrovy - zelený maják Atlantiku Sao Miguel

Navigace:
Fotogragie A_PTA_34_01_1_Azozy_J_Jezek1.tif
Fotogragie A_PTA_34_Kolecko_azory_1.tif
Fotogragie DSC04559_u1.tif
Fotogragie DSC04564_u1.tif
Fotogragie DSC04587_u1.tif
Fotogragie DSC04593_u.tif
Fotogragie DSC04594_u.tif
Fotogragie DSC04699_u.tif
Fotogragie DSC04720_u.tif
Fotogragie DSC04762_u.tif
Fotogragie DSC04764_u.tif
Fotogragie A_PTA_34_01_1_Azozy_J_Jezek1.tif Fotogragie A_PTA_34_Kolecko_azory_1.tif Fotogragie DSC04559_u1.tif Fotogragie DSC04564_u1.tif Fotogragie DSC04587_u1.tif Fotogragie DSC04593_u.tif Fotogragie DSC04594_u.tif Fotogragie DSC04699_u.tif Fotogragie DSC04720_u.tif Fotogragie DSC04762_u.tif Fotogragie DSC04764_u.tif
Číslo zájezdu 477999
Doprava Letecky - PortugalskoLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Portugalsko
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
první 15.09.2018
Cena od
39 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Nejzápadnější výspa Evropy v Atlantském oceánu - to jsou Azorské ostrovy. Osamoceně ležící v cestě Golfskému proudu poskytují po staletí azyl všem mořským vlkům. Pojďte se s námi vydat na největší a nejznámější z nich - ostrov Sao Miguel - mnohými považovaný za poslední výčnělek bájné Atlantidy. Uvnitř rozeklaných vulkanických masivů se ukrývají mohutné krátery s průzračnými jezery a svahy porostlými koberci hortenzií. Pravým opakem dramatické horské krajiny jsou pak poklidné rybářské vesničky a osamocené pláže na pobřeží, které přímo vybízí k odpočinku. V rámci ceny zájezdu jsou zahrnuty veškeré vstupy, bohatá polopenze a navíc ještě dva tradiční místní pokrmy.

Stravování

polopenze.

Cena zahrnuje

 • letenka vč. let. tax a poplatků cca 12 500 Kč, transfery z a na letiště, 7x ubytování v hotelu s polopenzí, 1x tradiční oběd (místní specialita), 1x oběd formou grilování, výlety dle programu, vstupy dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • 1lůžkový pokoj 5 100 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 280 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 750 Kč
 • vše, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

odlet z Prahy do PONTA DELGADY, transfer na ubytování. Ubytování v hotelu, seznámení skupiny, večeře.
snídaně, přesun do oblasti národního parku kaldery SETE CIDADAES, která je považována za jeden ze sedmi divů Portugalska. Túru (cca 3 hod., obtížnost 2) po hraně kráteru zahájíme výstupem na panoramatickou vyhlídku, ze které uvidíme na celou soustavu tamních jezer, oceán i pohádkovou krajinu ostrova. Dále pokračujeme kolem LAGOA AZUL s úchvatnými výhledy na nitro kráteru se smaragdovými a tyrkysovými jezery, koberci modrých hortenzií a stromových kapradin a malebné vesničky v okolí jezer. Odpočinek ve městečku SETE CIDADES s možností krátké procházky ke břehům jezera LAGOA AZUL a občerstvení v místní restauraci. Dále pokračujeme mikrobusem se zastávkou na vyhlášené vyhlídce ESCALVADO, odkud uvidíme strmé útesy s pozadím proslulého městečka MOSTEIRO. Na závěr projížďka tímto malebným městem a zastávka na "oceánském koupališti" - možnost koupání v "lagunách" vytvořených přílivem. Návrat na ubytování, večeře.
snídaně, odjezd na celodenní výlet do stále živé vulkanické oblasti FURNAS. Túra (cca 2 hod., obtížnost 1) okolo jezera LAGOA DAS FURNAS. Návštěva místních velmi aktivních solfatarů, kde shlédneme přípravu místního typického pokrmu COZIDO NAS CALDEIRAS (směs z masa či ryb a zeleniny) vařeného přímo v horké sopečné půdě, který následně ochutnáme v místní restauraci. Po obědě návštěva lázní Furnas, které jsou proslulé svými 22 horkými prameny a botanické zahrady TERRA NOSTRA s exotickou květenou, smaragdovými jezírky a mechem obrostlými sochami nymf. Možnost koupání v netypickém lázeňském bazénu s teplotou 39°C. Při návratu do PONTA DELGADY ještě zastávka na jediné evropské ČAJOVÉ PLANTÁŽI CHÁ GORREANA, kde budeme moci nahlédnout do výroby a samozřejmě ochutnat a nakoupit místní produkty. Příjezd na ubytování, večeře.
odpočinkový den - snídaně, prohlídka PONTA DELGADY - hlavního města celého souostroví. Projdeme se křivolakými uličkami, navštívíme místní kostely převážně z přelomu 15. a 16. století, navštívíme místní botanické zahrady i parky a vystoupáme do staré kamenné věže s neopakovatelnými výhledy na celé město. Fakultativně možnost návštěvy místních muzeí. Odpoledne využijeme například pro návštěvu nedaleké vulkanické pláže PRAIA DAS MILICIAS (místní dopravou). Návrat na ubytování, večeře.
snídaně, odjezd na celodenní výlet. Pěší túra (cca 4 hod., náročnost 2) vede přírodní rezervací z části podél levády (uměle vybudované koryto vody sloužící k zavlažování). Pastviny i bujná vegetace s řadou endemitů, nádherné výhledy na jižní pobřeží S. Miguel (Vila Franca do Campo a Ribeira da Praia). nás dovedou až na břehy kouzelného vulkanického jezera LAGOA DO FOGO (Ohnivé jezero), kde budeme moci pozorovat racky, kteří v době hnízdění mohou svá hnízda nekompromisně bránit proti zvířecím i lidským vetřelcům. Po závěrečném výstupu na vyhlídku budeme moci obdivovat toto malebné jezero obklopené sytě zeleným horským terénem a za ním přiléhajícím oceánem. Mikrobusem pokračujeme do pobřežního letoviska RIBEIRA GRANDE - krátká procházka městečkem s možností občerstvení v místních restauracích. Následuje zastávka ve výrobně místních ovocných likérů s ochutnávkou. Pozdní odpoledne pak strávíme v exotických lagunách CALDEIRA VELHA s možností koupání pod vodopády i v termálních pramenech (27-38 °C). Návrat na ubytování, večeře.
snídaně, odjezd na celodenní túru s výstupem na PICO DA VARA (1 103 m n. m. - nejvyšší bod ostrova, cca 4 hod., obtížnost 2). Cesta přírodní rezervací lemovaná cedrovým porostem i travinami vede přes plošinu GRAMINHAIS až na vrchol, odkud nás čekají panoramatické výhledy přes celý ostrov a širý oceán rozléhající se do všech světových stran. Za dobré viditelnosti uvidíme i na sousední ostrov SANTA MARIA. Na fascinujícím vyhlídkovém místě u vesničky ALGARVIA pak proběhne tradiční místní grilování. Kromě chutných pokrmů dodají tu pravou azorskou atmosféru strmé útesy spadající do Atlantiku i vyprávění místních významu pozorování velryb právě z tohoto místa. Při zpáteční cestě ještě krátká procházka u vodních mlýnů a vodopádu RIBEIRA DOS CALDEIROS. Návrat na ubytování, večeře.
snídaně, individuální volno - nákupy suvenýrů, koupání v přístavním koupališti nebo na pláži. Kolem poledne pěšky do přístavu, kde nás místní odborníci seznámí s historií lovu velryb a s jejich pozorováním. Fascinující cca 4hodinová plavba na širý oceán (fakultativně, cca 50 EUR), při které budeme moci pozorovat nesčetné druhy delfínů a velryb. Výskyt velryb je v oblasti Azorských ostrovů velmi vysoký a lze spatřit 12-15metrové jedince. Mimořádným zážitkem pak jistě bude i možnost plavání s delfíny, kterých je zde nespočet (v případě příznivých podmínek). Návrat v pozdních odpoledních až večerních hodinách. Večeře.
snídaně (dle letového řádu případně formou balíčku), transfer na letiště, odlet z Ponta Delgady do Prahy

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

září 2018

       
15.9.2018 8 / 7 Praha 39 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace