nahrávám...

Pohodový týden na Islandu

Navigace:
Fotogragie Polární záře nad Reykjavikem - Island
Fotogragie černá pláž Dyrholaey - Island
Fotogragie gejzír STROKKUR - Island
Fotogragie gejzír STROKKUR - Island
Fotogragie geotermální lázně - Modrá laguna - Island
Fotogragie Island - Duhové hory
Fotogragie Island - Duhové hory
Fotogragie Island - Papuchálek
Fotogragie Islandské vodopády
Fotogragie katedrála HALLGRIMSKIRKJA - Reykjavik - Island
Fotogragie LANDMANNALAUGAR - Duhové hory - Island
Fotogragie LANDMANNALAUGAR - Duhové hory - Island
Fotogragie Národní park FJALLABAK
Fotogragie Národní park LANDMANNALAUGAR - Island
Fotogragie Národní park THINGVELLIR
Fotogragie Ostrov Heimaey
Fotogragie skanzen Skogar - Island
Fotogragie sopka EYJAFJALLAJOKULL - Island
Fotogragie Polární záře nad Reykjavikem - Island Fotogragie černá pláž Dyrholaey - Island Fotogragie gejzír STROKKUR - Island Fotogragie gejzír STROKKUR - Island Fotogragie geotermální lázně - Modrá laguna - Island Fotogragie Island - Duhové hory Fotogragie Island - Duhové hory Fotogragie Island - Papuchálek Fotogragie Islandské vodopády Fotogragie katedrála HALLGRIMSKIRKJA - Reykjavik - Island Fotogragie LANDMANNALAUGAR - Duhové hory - Island Fotogragie LANDMANNALAUGAR - Duhové hory - Island Fotogragie Národní park FJALLABAK Fotogragie Národní park LANDMANNALAUGAR - Island Fotogragie Národní park THINGVELLIR Fotogragie Ostrov Heimaey Fotogragie skanzen Skogar - Island Fotogragie sopka EYJAFJALLAJOKULL - Island
Číslo zájezdu 477966
Doprava Letecky - IslandLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Island
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
první 23.08.2018
Cena od
51 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Země ohně a ledu, horké lávy staré tisíce nebo jen několik let, dechberoucích vodopádů, aktivních gejzírů, barvami hýřících hor a bublajících solfatarů, syčících fumarol, rozsáhlých bílých ledovců, vyhaslých či zaplavených kráterů a jezer. Ale také ostrov, kde vznikl nejstarší parlament na světě, kde si dnešní žáci mohou číst i v těch nejstarších spisech, ostrov, se zcela svébytnou kulturou a nelehkou historií. Země, která přešla ze středověku rovnou do věku atomu. Ostrov, který vás uchvátí svou magickou klidnou atmosférou, ostrov, na který se budete chtít znovu vrátit. Provází L. Drastichová nebo A. Zlamalová.

Poznámka : velikost skupiny cca 12-30 účastníků.

Ubytování

Typ ubytování Hotel ***

7x nocleh ve ***aparthotelu nebo z příplatek ve ****hotelu.

Stravování

polopenze (snídaňový balíček, večeře ve vedlejším stravovacím zařízení cca 800 m) nebo v případě ****hotelu polopenze - snídaně i večeře (3chodové menu) přímo v hotelu.

Cena zahrnuje

 • letenka vč. let. tax a poplatků cca 10 000 Kč, 7x nocleh ve ***aparthotelu, 7x snídaně, 6x večeře (snídaňový balíček, večeře ve vedlejším stravovacím zařízení cca 800 m), transfery z a na letiště, místní doprava dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • 1 lůžkový pokoj v ***aparthotelu 8 000 Kč, ubytování v ****hotelu s polopenzí přímo v hotelu 17 000 Kč/os. (ve 2 lůžkovém pokoji), vstup do Modré laguny 1 850 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 315 Kč, do 80 000 Kč za 915 Kč
 • vstupy, lodní výlety (cca 100 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

odlet z Prahy do KEFLAVÍKU, přílet v nočních hodinách, přejezd na ubytování.
návštěva geoparku na poloostrově REYKJANES (UNESCO), fumaroly a solfatary u města Krysuvík, zastávka u jezera, horký pramen GUNNUHVER a krátká túra (cca 2 hod.) k nedalekému majáku a útesům na podřeží, most mezi dvěma kontinenty - vystupující puklina mezi zemskými deskami.
pěší túra kolem nejvyššího islandského vodopádu GLYMUR (cca 3-5 hod., dle zvolené varianty), pokračování k vodopádu HRAUNFOSSAR, kde z pod mohutného lávového pole záhadně vytéká ledovcová řeka HVÍTÁ, procházka k vodopádu BARNAFOSS (cca 1-1,5 hod.), zastávka u 100 °C horkého pramene DEILDARTUNGUHVER, vyhaslý kráter GRÁBROK - procházka po vrcholu kráteru (cca 1 hod.).
výlet po jižním pobřeží pod sopkou HEKLA až po oblast pod sopkou EYJAFJALLAJOKULL, zastávka u vodopádu SELJALANDFOSS, za jehož padající vodní stěnou můžete procházet, a malá procházka k vedlejšímu vodopádu schovanému ve skalní rozsedlině, návštěva skanzenu ve SKOGARU, vodopád SKOGAFOSS, jeden z nejhezčích vodopádů na Islandu a kratší túra kolem kaskád na řece Skóga. Procházka po černé pláži DYRHOLAEY, návrat na ubytování.
LANDMANALAUGAR - DUHOVÉ HORY - vulkanická oblast NP FJALLABAK ležící severně od ledovce MÝRDALSJOKULL, celodenní výlet do barevných obsidiánových a ryolitových hor s množstvím teplých i studených pramenů a s možností koupání v této úchvatné geotermální oblasti, okolní vrcholy hýří barvami, neuvěřitelná paleta barev je pastvou pro oči a rájem pro fotografy, ale hlavně jedinečným zážitkem, pěší turistika v okolí střediska (cca 4,5 hod.), návrat na ubytování.
výlet lodí k OSTROVŮM ZÁPADNÍCH MUŽŮ, návštěva jediného obydleného ostrova HEIMAEY, výstup na stále aktivní, jen lehce dřímající sopku ELDFELD, která v roce 1973 málem pohřbila životně důležitý přístav, rozhledy na celé souostroví, procházka kolem ptačích kolonií.
výlet na nejnavštěvovanější místa Islandu - THINGVELLIR - posvátné místo prvního parlamentu na světě, místo, kde můžete vidět, jak se od sebe odsunuje euroasijská a americká zemská deska (2-3 hod.), GEYSIR - otec všech gejzírů a jeho mladší kolega STROKKUR, který chrlí každých pár minut horký vodní sloupec do výšky až 20 m, GULLFOSS - snad nejkrásnější vodopád Islandu (procházka kolem vodopádu cca1,5 hod.), zastávka ve SKÁLHOLTU, místě starého biskupství, náboženském a kulturním centru Islandu v minulosti.
prohlídka Reykjavíku - Perlan - vodárna nad městem, místo s výhledem na celý Reykjavík, katedrála HALLGRIMSKIRKJA s prvky čedičových sloupů, hlavní třída Laugavegur, vila Hofdi - místo prvního setkání Gorbačova a Reagana, budova opery Harpa - nejnovější architektonický klenot města, přístav - možnost výletu lodí s pozorováním velryb, v podvečerních hodinách návštěva vyhlášených geotermálních lázní Modrá laguna postavených uprostřed lávového pole a zásobovaných modravou vodou z nedaleké geotermální elektrárny, přejezd na letiště a odlet v nočních hodinách.
přílet do Prahy.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

srpen 2018

       
23.8.2018 9 / 8 Praha 51 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace