nahrávám...

Pohodový týden - Španělsko - Přírodní parky a moře Andalusie - letecky

Navigace:
Fotogragie Španělsko - Andalusie - Granada - Alhambra
Fotogragie spanelsko_Sierra-Nevada_dreamstime_xl_16623725
Fotogragie spanelsko_Sierra-Nevada_dreamstime_xl_24289525
Fotogragie spanelsko_Sierra-Nevada_dreamstime_xl_31899577
Fotogragie spanelsko_Sierra-Nevada_dreamstime_xl_31900132
Fotogragie spanelsko_Sierra-Nevada_dreamstime_xl_43698969
Fotogragie spanelsko_Sierra-Nevada_dreamstime_xl_58232246
Fotogragie spanelsko_Sierra-Nevada_dreamstime_xl_61868963
Fotogragie Španělsko - Andalusie - Granada - Alhambra
Fotogragie Španělsko - Andalusie - panoramatický pohled na Malagu
Fotogragie Španělsko - Andalusie - Granada - Alhambra Fotogragie spanelsko_Sierra-Nevada_dreamstime_xl_16623725 Fotogragie spanelsko_Sierra-Nevada_dreamstime_xl_24289525 Fotogragie spanelsko_Sierra-Nevada_dreamstime_xl_31899577 Fotogragie spanelsko_Sierra-Nevada_dreamstime_xl_31900132 Fotogragie spanelsko_Sierra-Nevada_dreamstime_xl_43698969 Fotogragie spanelsko_Sierra-Nevada_dreamstime_xl_58232246 Fotogragie spanelsko_Sierra-Nevada_dreamstime_xl_61868963 Fotogragie Španělsko - Andalusie - Granada - Alhambra Fotogragie Španělsko - Andalusie - panoramatický pohled na Malagu
Číslo zájezdu 477981
Doprava Letecky - ŠpanělskoLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Španělsko
Oblasti Region Andalusie
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
první 08.09.2018
Cena od
29 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Andalusie, druhý největší region ležící na jihu Pyrenejského poloostrova, patří mezi nejvíce navštěvované oblasti Španělska. Turistických cílů díky mnohotvárnosti nádherné krajiny je bezpočet. Ať už se jedná o stovky písečných pláží, architektonické skvosty ve městech, z nichž Granada, Sevilla a Cordoba jsou na seznamu památek UNESCO, či rozeklaná pohoří a horské štíty jako stvořené pro turistiku. V průběhu zájezdu podnikneme několik túr do Sierry Nevady, oblíbeného cíle nejen milovníků zimních sportů, ale i letních aktivit. Neuvěřitelná rozmanitost krajiny se sítí dobře značených stezek se stává i v létě pravým turistickým rájem. Nejvyšší vrcholy národního parku, pokryté až do května sněhem, dosahují přes 3 000 metrů. Na strmých svazích ve vyšších polohách potkáme i vzácného kozoroha španělského. Několik túr podnikneme z jižní strany pohoří, z oblasti zvané Alpujarras, která byla posledním útočištěm Maurů. Okouzlí vás zapomenutá údolí s terasovitými políčky a půvabnými městečky se svéráznou architekturou, kulturou i dochovanými zvyky, odkud jsou pozoruhodné výhledy na masiv Sierry Nevady. Nevynecháme ani Granadu, jedno z nejhezčích španělských měst s úžasným palácovým komplexem Alhambra z doby maurské nadvlády.

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha-Malaga vč. let. tax a poplatků cca 7 800 Kč, transfery z/na letiště, 7x nocleh v hotelu v Almunécaru s polopenzí, vstupné do Alhambry, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 4 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně horské turistiky a připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 296 Kč

Program zájezdu

odlet z Prahy, přílet do Malagy, přejezd na ubytování do ALMUNÉCARU, večeře.
po snídani přejezd do městečka CAPILEIRA na jižních svazích Sierra Nevady, okružní túra po horských stezkách jedním z nejhezčích údolí, POQUEIROU. Úžasné výhledy na nejvyšší vrcholy Sierra Nevady, Mulhacén a Veletu. Při zpáteční cestě zastávka v půvabném bílém městečku Capileira s křivolakými uličkami. Základní varianta: ( 2 z 5, ^ˇ 550 m, čas: 4-5 hod.). Možnost výběru i lehčí varianty. Příjezd do hotelu, večeře.
po snídani přejezd na celodenní pěší výlet v SIERRA NEVADA, do oblasti TREVENQUE. Po několika vrcholcích horského hřbetu se dostaneme na skalnatý vrchol (2 083 m) s panoramatickým rozhledem na okolní velikány. Základní varianta: ( 2,5 z 5, ^ˇ 800 m, čas: 5 hod.). Možnost zvolit jednodušší variantu. Přejezd do hotelu, večeře.
celodenní návštěva Granady, jednoho z nejhezčích měst celého Španělska. Prohlídka slavné Alhambry, vrcholu maurské středověké architektury, procházka soustavou paláců a nádherných zahrad. Za návštěvu stojí i původní maurská čtvrť Albaicín, katedrála, kaple Capilla Real. Přejezd do hotelu, možnost koupání, večeře.
přejezd do oblasti ALPUJARRAS, odtud místním busem do srdce národního parku Siera Nevada, výstup na MULHACÉN (3 479 m) nazývaného králem iberského poloostrova. Cestou nás provází vyhlídky na ostatní velikány masivu, zejména VELETU. Z vrcholu úžasné kruhové výhledy na majestátní vrcholy, zelené laguny a hluboká zelená údolí. Základní varianta: ( 2,5 z 5, ^ˇ 800 m, čas: 5-6 hod.). Možnost výběru i lehčí varianty. Zpět místním busem a přejezd do hotelu, večeře.
dopoledne procházka po městečku ALMUNÉCAR, návštěva tržnice a dalších zajímavostí (parky, maurský hrad, římský akvadukt, stará čtvrť na kopci). Odpoledne přejezd do přírodního parku SIERA ALMIJARA, putování romantickými soutěskami okolo vodopádů a tůněk RIO VERDE (Zelené řeky). Cestou pěkné výhledy na okolní krasovou skalní krajinu. Základní varianta (2 z 5, 4 hod., ^ˇ400 m).
po snídani přejezd k městečku BUSQUISTAR, odtud slavnou dálkovou cestou Senda Granadina po GR 7 na jižním svahu Siery Nevady do romanticky položeného městečka TRÉVELEZ. Cestou nádherné výhledy na vrcholky okolních pohoří a Trévelez (1 476 m) ležící na terasovitých svazích, které je proslulé výbornou sušenou šunkou. Základní varianta (2 z 5, 4 hod., ^650, ˇ400 m). Přejezd do hotelu, možnost koupání, večeře.
přejezd busem do MALAGY, odlet do ČR.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

září 2018

       
8.9.2018 8 / 7 Praha 29 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace