nahrávám...

Polsko - Mazury - jezerní království na kole, lodí i pěšky

Navigace:
Fotogragie Polsko - Mazury 2
Fotogragie Polsko - Mazury
Fotogragie Polsko - Mazurské kanály
Fotogragie Polsko - Mazury 2 Fotogragie Polsko - Mazury Fotogragie Polsko - Mazurské kanály
Číslo zájezdu 478113
Doprava Autobusem - PolskoAutobusem
Odlety z Praha, Ostrava, Pardubice
Lokalita
Polsko
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
Cena od
10 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Mazury čili Krajina velkých jezer mazurských se nachází na severovýchodě Polska. Tento kout Polska je na první pohled půvabný, šťavnatý a roztomilý. Krajina se tu vlní, malé kopečky střídají ďolíky, jeden hrb střídá druhý. Všude přítomné jsou borovicové lesy, pole nebo zelené pastviny. A taky čápi, kteří se důstojně procházejí, jakoby jim tady vše patřilo. A do toho všeho se zrcadlí hladiny mnoha jezer, rozsáhlých, kde na druhý břeh nedohlédnete, ale i těch nejmenších, které vypadají, že byste je přeskočili. Jezer je tu více než tisíc. Oblast byla dříve pod nadvládou řádu Německých rytířů, jejichž hrady a tvrze tu zůstaly jako památka na doby dávno minulé. Na doby nedávné nás zase upomenou i nechvalně známé "památky" v podobě různých bunkrů a pevností z druhé světové války. Čeká nás nenáročná cyklistika, budeme se pohybovat po asfaltových a polních šotolinových cestách (zájezd vhodný pro treková a silniční kola). Putování si zpříjemníme pěšími výlety, koupáním v jezeře a občerstvením v jedné z mnoha místních restaurací. Pro milovníky vodních sportů lze vyměnit kola za jakékoliv jiné vodní dopravní prostředky (kajak, jachta, vodní lyže) anebo den jen tak prolenošit na břehu jezera. Ubytování je zajištěno v hotelovém komplexu v centru Mazur. Hotel má 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a TV. Bohatá snídaně a večeře je podávána v hotelové restauraci.

Ubytování

Typ ubytování Hotel

ubytování je zajištěno v hotelovém komplexu v centru Mazur. Hotel má 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a TV.

Stravování

7x snídaně, 6x večeře. Bohatá snídaně a večeře je podávána v hotelové restauraci.

Cena zahrnuje

 • pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, doprava klimatizovaným autobusem (3 000 km) včetně dopravy kol v krytém přívěsu a včetně veškerých poplatků, 6x ubytování v hotelu, 7x snídaně, 6x večeře, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vstupné do památek, fakultativní akce, případná místní doprava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 3 800 Kč. Možnost doobsazení do pokoje

Program zájezdu

odpolední odjezd z ČR, průjezd Polskem.
ranní příjezd do hotelu v GIZYCKU - samotném centru Mazur, snídaně na hotelu, prohlídka města na rozhraní jezer NIEGOCIN a KISAJNO (křižácký hrad Loetzen, otočný most přes Łuczańský kanál z 19. století, pruská pevnost Boyen), koupání v jezeře, večeře, ubytování - 6 nocí na jednom místě.
snídaně, na kolech tajemný okruh kolem jezer KISAJNO, DOBSKIE a DARGIN, cestou navštívíme Hitlerovo bývalé nedobytné "Vlčí doupě" v GIERŁOŻI, opuštěný zámek SZTYNORT a zpět do Gizycka do hotelu (60 km), večeře.
snídaně, autobusem se přesuneme k jezeru MAMRY, návštěva komplexu bunkrů německé armády z II. světové války v MAMERKÁCH, pěšky (6 km) podél nikdy nedokončeného MAZURSKÉHO KANÁLU, který měl umožnit spojení s Baltem, s betonovými zdymadly zarůstajícími pomalu lesem, autobusem přesun do WOLISKA (pozorování zubrů), alt. na kolech z Mamerek přes WEGORZEVO (původní křižácký zámek) a vesničku POZEZDRZE s polním sídlem SS do Boreckého pralesa, výlet zakončíme pozorováním zubrů ve Wolisku (60 km), setkání skupin a autobusem obě skupiny zpět do hotelu, večeře.
snídaně, relaxace na břehu jezera, vodní radovánky (wakepark, výlety lodí po jezeře, mořské kajaky, kanoe), alt. cyklistika po okolí, okruh okolo jezera NIEGOCIN (40 km), večeře.
snídaně, dopoledne vyhlídkovou lodí po jezerech a soustavou kanálů z Gizycka do "Perly Mazur, živého a útulného letoviska MIKOLAJKI na břehu stejnojmenného jezera, cyklistika okolo největšího polského jezera SNIARDWY, na kolech do rezervace u jezera ŁUKNAJNO (populace divokých labutí pod ochranou UNESCO), dále podél jezera Sniardwy s mnoha zákoutími až do městečka PISZ s historickými starými domy, cestou kostel v Okartowo, příjemná pláž v osadě Nowe Guty (50 km), autobusem zpět do hotelu, večeře.
snídaně, autobusem přejezd do Ukty, na půjčených kánoích splutí klidné a malebně meandrující řeky KRUTYNIA, alt. cyklistika kolem jezera BELDANY přes vesničku WEJSUNY s evangelickým kostelem v gotickém stylu do WIERZBY na poloostrově mezi jezery Beldany a Sniardwy, přívozem přes jezero do IZNOTY (25 km), setkání skupin, autobusem do hotelu, večeře.
po snídani odjezd domů, večerní návrat do ČR.

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace