nahrávám...

Portugalsko - Lisabon, královská sídla a krásy pobřeží Atlantiku s koupáním

Navigace:
Fotogragie Portugalsko - Lisabon
Fotogragie Lisabon - Portugalsko - Praca do Comercio
Fotogragie Porto, řeka Doura a most Luise II
Fotogragie Portugalsko
Fotogragie Portugalsko - Lisabon - Mosteiro dos Jeronimos
Fotogragie Portugalsko - Lisabon - Torre de Belém
Fotogragie Portugalsko - Porto - čtvrt Ribeira
Fotogragie Portugalsko - Porto - pohled na řeku Douro a čtvrť Ribeira_w.jpg
Fotogragie Portugalsko - Porto, dům obchodníků Bolsa
Fotogragie Portugalsko-sev-město Porto_w1Portugalsko-jih-město Porto_w1
Fotogragie Portugalsko-sev-Porto, řeka Douro_wPortugalsko-jih-Porto, řeka Douro_w
Fotogragie Portugalsko - Lisabon Fotogragie Lisabon - Portugalsko - Praca do Comercio Fotogragie Porto, řeka Doura a most Luise II Fotogragie Portugalsko Fotogragie Portugalsko - Lisabon - Mosteiro dos Jeronimos Fotogragie Portugalsko - Lisabon - Torre de Belém Fotogragie Portugalsko - Porto - čtvrt Ribeira Fotogragie Portugalsko - Porto - pohled na řeku Douro a čtvrť Ribeira_w.jpg Fotogragie Portugalsko - Porto, dům obchodníků Bolsa Fotogragie Portugalsko-sev-město Porto_w1Portugalsko-jih-město Porto_w1 Fotogragie Portugalsko-sev-Porto, řeka Douro_wPortugalsko-jih-Porto, řeka Douro_w
Číslo zájezdu 477901
Doprava Letecky - PortugalskoLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Portugalsko
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 02.10.2018
Cena od
17 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Zažijte v Lisabonu slávu portugalských mořeplavců, slavnost patrona města, poznejte nádherné kostely, kláštery i paláce, ale i romantické skalnaté pobřeží a přímořská rybářská městečka s plážemi. Ochutnejte výborná portugalská vína, tradiční jídla, poslechněte slavné fado. Barevná čtvť Alfama, historické tramvaje v neuvěřitelně úzkých uličkách, čvrťi Chiada a Bairro Alto, místní bary, věž Belém, která vítala mořeplavce ze zámořských cest, a klášter Mosteiro dos Jerónimos i krásné pláže Atlantiku v létě nebo v říjnu majestátní Evora, prastaré megality a 17 km dlouhý most Vasco da Gama. Ubytování v centru Lisabonu umožňuje užít si večerní atmosféru s živou hudbou na ulicích a stylové restaurace.

Poznámka : CK si vyhrazuje právo drobných změn a posunů programu vzhledem k počasí a letovým řádům.

Ubytování

Typ ubytování Hotel

v hotelu*** v centru Lisabonu umožňuje individuální trasy, hotel je na veřejné dopravě, kromě fakult. výletů umožňuje vlastní trasy.

Stravování

snídaně formou bufetu se podává v hotelu, za příplatek lze objednat večeři ve staré čtvrti spojenou s jedinečným kulturním představením fada. program též umožňuje příležitosti ochutnat místní speciality i víno.

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha–Lisabon vč. let. tax a poplatků a zavazadla cca 8 100 Kč, transfer z/na letiště, 5x hotel v centru Lisabonu, 5x snídaně, vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

 • 1lůžkový pokoj 3 700 Kč, fakult. výlet 5. den Sintra, Cabo da Roca (od 15 os.) 780 Kč, pouze termín 10.7.: příplatek 450 Kč - záloha za fakult. výlet k Atlantiku (Estoril, Cascais; od 15 os.), pouze termín 2.10.: příplatek 950 Kč záloha za fakult. výlet do Evory (od 15 os.), pouze termín 9.6.: záloha za zpáteční vlak do Porta (od 15 osob) 1 000 Kč, záloha za večeři s vínem a kulturním vystoupením fada 1 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 210 Kč
 • veřejná doprava v Lisabonu, loď, fakult. výlety, ochutnávky, vstupné (110 EUR mimo fakult. výlety) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

odlet z Prahy, přílet večer do Lisabonu, ubytování v centru Lisabonu. Orientační ceny vstupného LISABON : jízda historickou tramvají + vyhlídkovým autobusem 29 € místní doprava (metro) 1,45 € - jednosměrná nepřestupní jízdenka, 6,15 € - celodenní jízdenka klášter sv. Vincence 5,50 € hrad 8,50 € Loď na Belém: 19 € okružní ochutnávka vín: 12 € (typická portugalská vína, několik druhů portského a višňový likér) s komentářem Mosteiro dos Jerónimos 10 €; společná vstupenka do kláštera a Torre de Belém 12 € výtah Elevador de Santa Justa 5 € (zahrnuje vyhlídku) lanovka Gloria 4 € EVORA : katedrála s klášterem a vyhlídkou 5 €, kostel s azulejos 3,50 € SINTRA : zámky Palácio Nacional de Sintra v kombinaci s Palácio de Queluz (palác + zahrada), velmi zdobné interiéry s místním průvodcem, kterého tlumočí průvodce do češtiny 29 € nebo samostatně po 15 € každý Skupinové slevy jsou bohužel možné jen velmi výjimečně. Kapesné doporučujeme 110-130 € na vstupné a jízdné a další kapesné dle vlastního uvážení Měna V Portugalsku se využívá EURO, běžně se využívají platební karty a bankomaty mimo restaurace a tržiště.
LISABON, Praça do Commercio, historickou turistickou žlutou tramvají, ALFAMA, úzké, příkré a křivolaké uličky s úchvatnými výhledy, kostel s klášterem Sv. Vincent, Largo das Portas s kavárnami a specialitami, CASTELO DE S. JORGE, pevnost a sídlo portugalských králů, vyhlídkové terasy, dům patrona města svatého Antonína, katedrála SÉ ze 12. stol. na místě mešity, výtahem, který obdivoval i EIFFEL (Elevador de Sta. Justa), Igreja do Carmo, ruina karmelitského kostela, BAIRO ALTO, večerní BAIXA, ulice plné portugalských restaurací.
čtvrť BELÉM, jízda vyhlídkovým autobusem, MOSTEIRO DOS JERÓNIMOS, UNESCO, hrob Vasco de Gama, PADRAO DOS DESCOBRIMENTOS, památník portugalských mořeplavců, TORRE DE BELÉM, fakultativně projížďka lodí do čtvrti Belém, pohodlně s krásnými výhledy na Castelo de S. Jorge, katedrálu a hist. centrum, Cristo Rei (socha Krista), most Ponte 25 de Abril, možnost ochutnávky portugalských vín.
Fakultativní výlety: V červnu fakultativní celodenní výlet do PORTA s dopravou vlakem tam i zpět, s průvodcem (60 €), cesta za vínem a památkami, PORTO (UNESCO) je významný přístav a 2. největší portugalské město spojené zejména s ušlechtilým portským vínem, prohlídka historického města s řadou památek, katedrála Sé, Eiffelův most, návštěva sklepů se slavným portským vínem a ochutnávka, návrat do Lisabonu pozdě večer, anebo místo toho individuálně den v Lisabonu , návštěvy muzeí či cesta na pobřeží a pobyt u Atlantiku, večerní slavnost sv. Antonína v tradičních krojích, v ulicích se tančí, grilují se tradiční sardinky a vepřové a pije sangria, večerní čtvrť Chiado s "fadem", fakultativně jedinečný zážitek - večeře s vínem a kulturním programem. v červenci cesta na pobřeží Atlantiku: LISABON, ranní zastávka v tržnici, Cais de Sodré, plážovým vlakem do přímořského ESTORIL (např. James Bond Casino Royal), CASCAIS, historické centrum, barevné uličky, rybářský přístav, pevnost, nádherná vila hraběte Castro Guimares, fakultat. grilované čerstvé ryby, možnost koupání na několika písečných plážích mezi útesy, skalní útvary BOCA DO INFERNO ("ústa pekla"), na skalnatém pobřeží, kde divoké vlny bičují pobřeží, přístav plachetnic. V říjnu cesta do vnitrozemí do kraje Alenteja, přes supermoderní 17 km dlouhý most Vasco da Gama s výhledy na čtvrť EXPO 98 a mrakodrapy, EVORA, hradbami obehnané město (UNESCO), sídelní město portugalských králů, katedrála Sé, zachovalý římský chrám, kostely zdobené azulejos (malované keramické dlaždice), univerzita, pohodová turistika v kraji megalitů, největší dolmen v Portugalsku a korkové háje a vinohrady.
fakultativní výlet do SERRA DE SINTRA - UNESCO: PALÁCIO DE QUELUZ, královský palác s nádhernými zahradami, SINTRA, Palácio Nacional de Sintra, královská rezidence až do roku 1880, COLARES, půvabná vesnička plná květin na svazích Serry de Sintra, obklopená vinicemi, průjezd Národním parkem Sintra-Cascais až na CABO DA ROCA, nejzápadnější bod kontinentální Evropy (můžete si koupit i certifikát), zastávka na surfařské pláži Guincho, variantně individuálně atmosféra LISABONU a návštěva muzeí nebo v červenci celodenní relax na plážích Atlantiku, vláčkem na pláž Cascais, večerní čtvrť CHIADO s "fadem", fakultativně jedinečný zážitek - večeře s vínem a kulturním programem.
LISABON, dopoledne volno k nákupům ev. prohlídce dle času odletu, odpoledne odlet do Prahy, návrat v podvečer.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

říjen 2018

       
2.10.2018 6 / 5 Praha 17 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace