nahrávám...

Portugalsko - Porto, příroda, památky a víno

Navigace:
Fotogragie Portugalsko
Fotogragie Porto, řeka Doura a most Luise II
Fotogragie Portugalsko - věž Torre dos Clérigos - Porto
Fotogragie Portugalsko - Porto - čtvrt Ribeira
Fotogragie Portugalsko - Porto - pohled na řeku Douro a čtvrť Ribeira_w.jpg
Fotogragie Portugalsko - Porto, dům obchodníků Bolsa
Fotogragie Portugalsko Fotogragie Porto, řeka Doura a most Luise II Fotogragie Portugalsko - věž Torre dos Clérigos - Porto Fotogragie Portugalsko - Porto - čtvrt Ribeira Fotogragie Portugalsko - Porto - pohled na řeku Douro a čtvrť Ribeira_w.jpg Fotogragie Portugalsko - Porto, dům obchodníků Bolsa
Číslo zájezdu 478101
Doprava Letecky - PortugalskoLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Portugalsko
Ubytování Hotel
Strava Vlastní
Termínů
první 29.08.2018
Cena od
16 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

I Vy si zamilujete Porto, přístavní město nad řekou Douro, proslavené výrobou slavných portských vín. Poznáte památky UNESCO i mořské pobřeží, kraj vinic a barevných lodí, ochutnáte skvělá portská i zelená vína. Čekají Vás pohledy na strmé svahy řeky Duoro Douro, navštívíte slavné poutní místo Bom Jesus do Monte a v červnu největší svátek sv. Jana.

Poznámka : CK si vyhrazuje právo záměn částí programu nebo směru jízdy lodi vzhledem k úpravám letového řádu a změnám v dopravě.

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha – Lisabon – Porto vč. letištních tax cca 4 800 Kč, transfer letiště – hotel a zpět, 4x hotel, 4x snídaně, veřejná doprava, vyhlídkový bus, lodě, lanovky, příp. pobyt. taxu a vstupné (90 €), vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vstupy, strava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 2 900 Kč, fakult. výlet lodí Douro 2 870 Kč, fakult. výlet místním busem 4. den 1 700 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 175 Kč

Program zájezdu

odlet z ČR v podvečer, ubytování.
PORTO (UNESCO), cesta vyhlídkovým busem za památkami i výhledy: katedrála Sé z 12. stol., věž Torre dos Clerigos, moderní budova Casa Música, Fundaçaode Serralves, krásný veřejný park s museem moderního umění, Castelo do Queijo, pláže Matosinhos, Palacio de Cristal, výtahem nebo pěšky do rybařské čtvrti Ribeira (UNESCO), Palácio de Bolsa, výhledy na slavný most Ponte Dom Luis I., cesta lodí pod 6 mosty až k ústí do moře, nábřeží čtvrti Villa Nova de Gaia s rybářskými loďkami, místní delikatesy ve stylové tržnici, možnost lanovky s pohledy na Monsteiro da Serra do Pilar a na město, exkurze do výrobny na výrobu proslulých vín porto s ochutnávkou, večerní nábřeží s možností večeře.
v červnu: historické centrum při slavnosti sv. Jana, patrona města PORTO, zlatem zdobený kostel Sao Francisco, atmosféra čtvrti Ribeira (UNESCO) a Baixa s tradičními obchůdky i ulice Santa Catarina s kavárnou Majestic ve stylu  Art Nouveau, koncerty v Casa da Música a parcích, večer slavnost vrcholí - ulice plné veselí, tance, všichni si pochutnávají na grilovaných sardinkách a vínu, skáče se přes ohně, vypouštějí lampiony a možná dostanete i plastovým kladivem pro štěstí, na závěr ohňostroj. v srpnu: fakult. celodenní výlet po řece Douro (UNESCO) lodí a vlakem s obědem do města REGUA, centrum vinařské oblasti, malebnou krajinou s výhledy na strmé svahy porostlé vinicemi, oběd přímo na lodi, přehrady Crestuma-Lever a Carrapatelo, večer návrat vlakem do PORTA podél řeky na hist. nádraží Sao Bento, budova zdobená typickými modrobílými ajulejos, variantně procházky v centru a návštěva muzeí, atmosféra večerního města, možnost večeře.
fakult. celodenní výlet místním busem vinicemi do vnitrozemí regionu Minho a řeky Douro, známé nejen víny Vinho Verde, ale i červenými a bílými víny, exkurze na do vinařství s ochutnávkou, GUIMARAES (UNESCO), město považované za kolébku portugalského národa (narodil se 1. portugalský král Alfons I.), vévodský palác, hrad Castelo de Sao Miguel, kostel Nossa Senhora da Oliveira s olivovníkem ze 14 stol., BRAGA, jedno z nejstarších portugalských měst, arcibiskupské sídlo, barokní klenot Bom Jesus do Monte, poutní místo zasazené do zeleně nad městem, historická lanovka podél křížové cesty, dodnes využívá pro pohon důmyslný systém přečerpávání vody, procházky v rozsáhlém parku, návrat do PORTA, večerní město a fakult. večeře.
transfer na letiště a odlet do ČR, návrat odpoledne.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

srpen 2018

       
29.8.2018 5 / 4 Praha 16 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace