nahrávám...

Rumunsko - Přes hory a kláštery do Drákulovy Transylvánie

Navigace:
Fotogragie Rumunsko - hrad Peles
Fotogragie Rumunsko - Brašov - vstupní brána
Fotogragie Rumunsko - Bukovina
Fotogragie Rumunsko - Busteni
Fotogragie Rumunsko - Drákulův hrad Bran
Fotogragie Rumunsko - Drákulův hrad Bran - letecky pohled
Fotogragie Rumunsko - Hrad Peles
Fotogragie Rumunsko - Ialomita
Fotogragie Rumunsko - jezero Lacu Rocu
Fotogragie Rumunsko - Klášter Neamt
Fotogragie Rumunsko - Klášter Neamt
Fotogragie Rumunsko - klášter Neamt
Fotogragie Rumunsko - klášter Voronet
Fotogragie Rumunsko - Klášter Voronet - malby
Fotogragie Rumunsko - klášter Voronet - malby
Fotogragie Rumunsko - kostel sv. Nikolase - Brašov
Fotogragie Rumunsko - kostel v Sapintě
Fotogragie Rumunsko - náměstí v Brašově
Fotogragie Rumunsko - hrad Peles Fotogragie Rumunsko - Brašov - vstupní brána
Fotogragie Rumunsko - Bukovina
Fotogragie Rumunsko - Busteni Fotogragie Rumunsko - Drákulův hrad Bran Fotogragie Rumunsko - Drákulův hrad Bran - letecky pohled Fotogragie Rumunsko - Hrad Peles Fotogragie Rumunsko - Ialomita Fotogragie Rumunsko - jezero Lacu Rocu Fotogragie Rumunsko - Klášter Neamt Fotogragie Rumunsko - Klášter Neamt Fotogragie Rumunsko - klášter Neamt Fotogragie Rumunsko - klášter Voronet Fotogragie Rumunsko - Klášter Voronet - malby Fotogragie Rumunsko - klášter Voronet - malby Fotogragie Rumunsko - kostel sv. Nikolase - Brašov Fotogragie Rumunsko - kostel v Sapintě Fotogragie Rumunsko - náměstí v Brašově
Číslo zájezdu 477825
Doprava Autobusem - RumunskoAutobusem
Odlety z Praha, Brno, Bratislava, Pardubice
Lokalita
Rumunsko
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
Cena od
12 490 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Pojeďte se sami přesvědčit, jak velký turistický rozvoj zaznamenalo Rumunsko v posledních letech. Už se nemusíte obávat prázdných obchodů, rozbitých silnic a obtěžování místních obyvatel. Naopak budete příjemně překvapeni rozlehlostí hor a hřebenů, stejně jako pestrostí přírody, bohatstvím zajímavostí a množstvím památek. V Rumunsku jsou všechna turistická centra dobře vybavená fungujícími službami a naše hotely jsou na velmi slušné úrovni s vydatnou polopenzí. Ceny v restauracích se pohybují jen o něco málo výše než u nás, takže vám nic nebrání si zde dovolenou pěkně užít. Neváhejte a pojeďte s námi navštívit ryzí zemi. Časy se neúprosně mění. Provází L. Martinek.

Ubytování

Typ ubytování Hotel

v hotelu ve 2lůžkových pokojích.

Stravování

7x polopenze.

Cena zahrnuje

 • pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, doprava klimatizovaným autobusem, 7x nocleh v hotelu s polopenzí ve 2lůžkových pokojích, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vstupy, lanovky a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1 lůžkový pokoj 3 300 Kč

Program zájezdu

přejezd z ČR přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska, návštěva proslulého "VESELÉHO HŘBITOVA" (UNESCO) v SAPINTĚ, procházka živým "skanzenem", prohlídka dvou unikátních dřevěných kostelíků (nejstaršího a údajně nejhezčího) ve vesnici IEUD. Příjezd do horského střediska BORSA, ubytování v hotelu. Ve zbytku dne krátká vycházka na úpatí pohoří Rodna.
výlet po jižní BUKOVINĚ, cestou návštěva malovaných klášterů VORONET, který je též nazýván Sixtinskou kaplí východu a poklidnějšího, dřevěnou hradbou chráněného kláštera HUMOR. Dále prohlídka jednoho z nejstarších obydlených klášterů Moldávie, kláštera NEAMT, život místních popů, ubytování v hotelu (2 noclehy ve stejném hotelu) v horském centru DURAU.
"poctivá" celodenní turistika národním parkem v pohoří CEAHLAU, možnost výstupu na nejvyšší vrchol TOACU (1 904 m) nebo kratší pěší procházka k vodopádu DURATOIDEA či k turistické chatě FINTINALE. Návrat do hotelu.
přejezd do BIKAZSKÉ SOUTĚSKY (úzká silnička je sevřena až 300 m vysokými srázy), pěší výlet mezi skalními stěnami, jezero LACU ROSU, fakultativně projížďka na loďce po jezeře, přejezd do hotelu v Sovatě.
návštěva solných dolů v PRAIDU a vycházka do rezervace solného krasu vytvořeného říčkou Corund, odpoledne relaxační koupání v jedinečném heliotermálním jezeře Lacu Ursu.
přejezd do "perly Karpat", horského střediska SINAIA, přes středověké město SIGHISOARA (další perla UNESCO) s rodným domem Vlada Tepese Drákuly, které díky svému starobylému rázu tvoří skvělou bránu do Transylvánie. Pak cestou navštívíme jeden z opevněných kostelů transylvánských "Sasů" ve vesnici SASCHIZ (UNESCO). V podvečer nás čeká krátká zastávka ve městě BRAŠOV, prohlídka historického jádra. Ubytování v hotelu v Sinaia, 2 noclehy ve stejném hotelu.
dopoledne procházka k SINAISKÉMU KLÁŠTERU a na královský zámek PELES s nádhernými bohatě zdobenými interiéry, který leží v anglickém parku. Odpoledne přejezd k domnělému tajemnému Drákulovu hradu BRAN, noční přejezd do ČR přes Maďarsko a Slovensko, návrat v dopoledních hodinách.

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace