nahrávám...

Sardinie, rajský ostrov nurágů - chatka letadlo

Navigace:
Fotogragie Sardinie nurag
Fotogragie Prirodni_parky_a_more_Sardinie_01
Fotogragie Sardine pobřeží
Fotogragie Sardinie
Fotogragie Sardinie_Korsika_04.JPG
Fotogragie Sardinie nurag Fotogragie Prirodni_parky_a_more_Sardinie_01 Fotogragie Sardine pobřeží Fotogragie Sardinie Fotogragie Sardinie_Korsika_04.JPG
Číslo zájezdu 478063
Doprava Letecky - ItálieLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Itálie
Ubytování Kemp
Strava Vlastní
Termínů
první 21.09.2018
Cena od
24 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Pobytový zájezd s turistickými výlety po provincii Nuoro a ubytováním v Cala Gonone s průvodkyní Ing. Ivou Bártovou (autorka průvodce Sardinie). Zavedeme vás do jednoho z nejzajímavějších koutů "ostrova nurágů", do přímořského letoviska Cala Gonone, a to v době, kdy moře stále vyhřáté a cesty nejsou tak rozpálené. Poznáte celý ostrov, přírodu, památky a kouzelné pláže. Můžete odpočívat u průzračného tyrkysového moře, koupat se v nejprůzračnějších zálivech a slunit se podle libosti na nejbělejších, nejčervenějších a nejčernějších plážích, rozjímat nad nejtajemnější historií ostrova, obdivovat tisícileté nurágy (UNESCO) nebo se toulat čarokrásnou přírodou a romantickým pobřežím. Poznáte celý ostrov, oceníte různé možnosti dopravy, ubytování a stravování.

Náročnost programu : Orientační ceny vstupného
CAGLIARI : Archeologické muzeum – 4 €
ALGHERO : Palmavera – 2 €
NORA: 5,5 €
ochutnávka sardinských vín: 5 €
Barumuni, Su Nuraxi: 10 € vč. muzea, 8 € bez muzea
nurág Sabina – 2 €
kostel Santissima Trinita – 4 €
jeskyně Ispinigoli: 8 €
jeskyně Bue Marino 8 €
lodní výlet k jeskyni Bue Marino a k pláži Cala Luna– 45 €
výlet terénními auty a čluny do hor – 60 €.

Kapesné
na vstupné do objektů a drobné nákupy suvenýrů nebo občerstvení doporučujeme 70 €; pro fakultativní akce, výlet terénními vozy, lodní výlet atd doporučujeme rezervu ve výši 100 €.

Ubytování

Typ ubytování Kemp

7x hotel Cala Luna* * * + na východním pobřeží ostrova. Hotel je v městečku u moře. Má klasické 2lůžkové pokoje s příslušenstvím a jídelnu s výbornou sardinskou kuchyní. V ceně je zahrnuto povlečení. Komfortní pokoje s výhledem na moře jsou možné za příplatek. K hotelu též patří apartmánové pokoje též v blízkosti pláže.
Půjčovna kvalitních kol v místě cca 18 €/den, v dosahu ideální terén pro terénní cyklistiku, pěší turistiku, potápění, další vodní sporty a horolezectví.
UPOZORNĚNÍ – POBYTOVÁ TAXA ITÁLIE
Po legislativní změně platné k 1.1.2012, se v Itálii postupně zavádí turistické poplatky v souvislosti s přenocováním v ubytovacích zařízeních v Itálii .
Poplatky jsou průběžně zaváděny ve všech turistických lokalitách. Výše poplatku se pohybují od 1 do 2 € os/noc v 3* hotelích, dle lokality. Při příjezdu proto budete s velkou pravděpodobností vyzváni k úhradě pobytové taxy na recepci ubytovacího zařízení.
Doporučujeme mít tedy připravený drobný obnos ve výši několika € (dle počtu nocí) na úhradu.

Stravování

vlastní. Možnost oběda v jedné z restaurací v městečku. Ceny by vás neměly odradit od ochutnávky některé z místních gastronomických specialit a výtečného vína.
Orientační ceny potravin:
Chléb 1,50 €, káva od 1,50 €, víno láhev od 3-5 €, minerální voda 1,5 l : 1€, pivo/limo od 2/1 €, pizza čtvrtka/celá v rest. 4€/od 10€, saláty velké nebo těstoviny od 8 €, zmrzlina od 2 €, hlavní jídlo od 15 €, menu o dvou chodech od 20 €

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha-Sardinie vč. let. tax a poplatků cca 8 200 Kč, 7x ubytování v chatě (2-3 lůž. pokoj s příslušenstvím) s možností vaření, vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

 • fakultativní výlet 6. den (min. 20 osob) 850 Kč, osoba sama v chatce 3 800 Kč, sardinská večeře (pouze pro chaty) 750 Kč, 3x večeře v hotelu (pouze chaty) 1 950 Kč, večerní ochutnávka sardinských vín 350 Kč, 1lůžko ve 4 lůžkové kajutě - na vyžádání v CK, pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 280 Kč
 • večeře, výlet 6. dne, vstupné a fakult. služby (70€+100€ za fakult. výlety a ochutnávky vín) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

odlet z Prahy, přílet do Sardinie, cesta do letoviska CALA GONONE, ubytování na nejkrásnějších plážích SARDINIE (chaty v kempu**** se nachází v piniovém háji nedaleko pláže), koupání a odpočinek na růžové pláži.
koupání a odpočinek u moře nebo fakult. lodní výlet okolo pobřeží s koupáním a se zastávkami a k jedinečné jeskyni, ve které se množí mroži (48 €), zpět lodí nebo turistikou při pobřeží (3h), ráj pro fotografy.
celodenní výlet za kulturou západního pobřeží: Algherský záliv a katalánské ALGHERO,věž Torre di Porta Terra a dóm ze 16. st., nebo půvabné PORTO TORRES, dále vápencový mys Capo Caccia s krásnými výhledy, romantika krajiny s nurágem Sabina, nejvýznačnější románská památka kostel SANTISSIMA TRINITA DI SACCARGIA U SASSARI (freskový cyklus ze 13. stol), cesta divokým pobřežím do přístavního barevného městečka BOSA, historická čtvrť Sa Costa, aragonský gotický dóm, řemeslné barvířské dílny, krajkářské dílny, nenapodobitelná atmosféra, ochutnávka vína malvásie.
DORGALI, kouzelné kamenné městečko plné umělců a řemeslníků, význačné megalitické stavby a toulání exotickou krajinou, turistika k unikátní jeskyni ISPINIGOLI s říčkou Su Anzu, léčivé termální "lázně" SAN GIOVANNI, koupán v termálech, návštěva nurágové vesnice, variantně celodenní odpočinek u moře, koupání a turistické procházky.
fakultativně celodenní výlet na jih ostrova, CAGLIARI, hlavní město ostrova, vysoko položená čtvrť CASTELLO s úchvatnými výhledy, římské památky a nejrozsáhlejší muzeum ostrova, SU-NURAXI, nurágový komplex u BARUMUNI (UNESCO), nejvýznamnější megalitická památka v přírodě nurágového typu, unikátní Casa Zapata, NORA, nejstarší město ostrova, úchvatné mozaiky a antické vykopávky na samém jihu ostrova - a možná uvidíme i plameňáky, variantně celodenní koupání a relaxace na plážích.
celodenní výlet do hor a dvě sardinská nej: barevné skály mysu Capo Bellavista u přístavu ARBATAX, pohoří Gennargentu, turistika s možností výstupu na nejvyšší horu ostrova LA MARMORA (4 hodiny celkem), horské louky s divokými koňmi, nejvýše položená rázovitá horská víska FONNI s malovanými domy, fakultativně výborná typická sardinská večeře a ochutnávka vín s výkladem.
pěší výlet k unikátnímu nurágu MANNU, variantně možnost zapůjčení kol a cesta na vyhledávanou pláž CALA LUNA, návrat turistickou cestou, nebo variantně koupání a pěší výlet kolem sopky na unikátní bílou pláž Cala Cartoe plnou rostlinných endemitů, návrat turistickou cestou nebo fakult. turistika v horách s najatými terénními vozy do odlehlé oblasti BAUNEI a s pasteveckým obědem a pobytem na pláži SISINE, možnost návratu čluny (60 €).
odjezd z Cala Gonone, rozloučení s plážemi, kam se budete chtít jistě vracet, cestou v případě času krátké, ale romantické toulání u přírodní rezervace CAPO COMINO, transfer na letiště, odlet do ČR.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

září 2018

       
21.9.2018 8 / 7 Praha 24 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace