nahrávám...

Skotsko - Pohodový týden - Nejkrásnější ostrov Skotska Isle of Skye a nejvyšší hora Británie Ben Nevis

Navigace:
Fotogragie Skotsko - Vnější Hebridy - ostrov Isle Of Skye - Portree
Fotogragie Skotsko - Old Man of Storr
Fotogragie Skotsko - Vnější Hebridy - ostrov Isle Of Skye
Fotogragie Skotsko - Vnější Hebridy - ostrov Isle Of Skye
Fotogragie Skotsko - Vnější Hebridy - ostrov Isle Of Skye - Kilt Rock
Fotogragie Skotsko - Vnější Hebridy - ostrov Isle Of Skye - Kilt Rock s vodopádem
Fotogragie Skotsko - Vnější Hebridy - ostrov Isle Of Skye - Portree
Fotogragie Skotsko - Vnější Hebridy - ostrov Isle Of Skye - Portree Fotogragie Skotsko - Old Man of Storr Fotogragie Skotsko - Vnější Hebridy - ostrov Isle Of Skye Fotogragie Skotsko - Vnější Hebridy - ostrov Isle Of Skye Fotogragie Skotsko - Vnější Hebridy - ostrov Isle Of Skye - Kilt Rock Fotogragie Skotsko - Vnější Hebridy - ostrov Isle Of Skye - Kilt Rock s vodopádem Fotogragie Skotsko - Vnější Hebridy - ostrov Isle Of Skye - Portree
Číslo zájezdu 477965
Doprava Letecky - Spojené královstvíLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Spojené království
Oblasti Oblast Skotsko
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
Cena od
41 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Na severozápadě Skotska leží největší z ostrovů Vnitřních Hebrid - Isle of Skye. Krásnému pobřeží dominují Cuillin Hills, díky kterým Isle of Skye nabízí nejkrásnější horskou scenerii na britských ostrovech. Do pohoří zamíříme několikrát a půjdeme kolem malebného jezera Loch Coruisk, k zátoce Camasunary Bay i v údolí Glenbrittle. Projdeme se v jedné z nejpozoruhodnějších krajin ostrova ve stolových horách Quirang. Další procházky nás zavedou k osamělému skalisku Old Man of Storr nebo majáku Neist Point. Uvidíme řadu historických zajímavostí, např. kruhovou pevnost, broch z doby železné Dun Beag, pozůstatky kaple Cill Chriosd nebo sídlo Mac Leodů, romanticky přestavěný hrad Dunvegan Castle. Při prohlídce jediné palírny ostrova ochutnáme velice ceněnou whisky Talisker, v rázovitých hospůdkách místní pivo z pivovaru Uig a uslyšíme tradiční skotskou lidovou hudbu. Nezůstane nám utajen ani přilehlý ostrov Raasay, na který se vypravíme trajektem, projdeme místní pamětihodnosti a vystoupáme k jedinečným výhledům na nejvyšší vrchol ostrova Dun Caan. Nesmíme zapomenout, že cestou na Skye navštívíme turistické centrum Fort William a vystoupíme na nejvyšší horu Skotska a celé Británie Ben Nevis.

Poznámka : garance malé skupiny: 6 - 8 osob.

Ubytování

Typ ubytování Hotel

7x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích.

Stravování

5x večeře, 6x snídaně.

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha-Glasgow/Edinburgh vč. let. tax a poplatků cca 6 500 Kč, doprava pronajatým mikrobusem, zpáteční trajekt na ostrov Raasay, lodní výlet k Loch Coruisk, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, 7x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 5x večeře, 6x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • zvýšení pojištění do 80 000 Kč za 600 Kč. Jednolůžkový pokoj nelze dokoupit

Program zájezdu

odlet z Prahy do GLASGOW nebo EDINBURGHU. Přejezd skotskou vysočinou do oblasti v okolí FORT WILLIAM. Ubytování.
snídaně, za příznivého počasí výstup na nejvyšší horu Británie BEN NEVIS (1 343 m n. m., délka trasy celkem 19 km). Přejezd na ostrov ISLE OF SKYE.
snídaně, přejezd k prohlídce jediné ostrovní palírny skotské whisky TALISKER. Procházka v GLENBRITTLE na úpatí Cuillins, stoupáme k podivuhodným jezírkům Fairy Pools (1 hod., 3 km, převýšení 200 m). Zastávka u DUN BEAG. Nejzachovalejší broch na Skye, dvojité zdivo věže o poloměru 18,6 m a do výšky 2 m. Na nejzápadnějším cípu ostrova uvidíme maják NEIST POINT. Klasický pohled na maják za útesy je z místa severovýchodně od parkoviště (1/2 hod., 1 km). Přejezd k prohlídce hradu a zahrad DUN-VEGAN CASTLE, nejstaršího obývaného hradu ve Skotsku. Pro zájemce fakultativní plavba z mola od hradu k tulením koloniím. Procházka po CORAL BEACH severně od Dunveganu (1 hod., 4 km, po rovině). Návrat do místa ubytování.
snídaně, okruh po poloostrově Trotternish. Výstup k 50 m vysokému skalisku OLD MAN OF STORR (cca 1,5 hod., 3,8 km, převýšení 560 m). Zastávka na vyhlídkové plošině u skály KILT ROCK a vodopádu Mealt Fall. Zastávka u zříceniny hrádku DUNTULM CASTLE na skalnatém výběžku. Prohlídka etnografického muzea The Skye Museum of Island Life v KILMUIR a příběh skotské národní hrdinky Flory McDonaldové u jejího náhrobku. Túra ve stolových horách QUIRAING, nádherné, nesmírně fotogenické krajině strmých útesů, náhorních plošin, skalisek a modrých jezer (4 hod., 7 km, převýšení 340 m). Odpoledne příjezd do PORTREE, hlavního města ostrova, procházka městem (galsky Port Riagh, Královský přístav). Návrat do místa ubytování.
snídaně, odjezd do rybářské vesničky ELGOL, lodí podél pobřeží do pohoří CUILLIN HILLS k jedné z nejnádhernějších sladkovodních ploch ve Skotsku LOCH CORUISK, ze které vytéká nejkratší řeka ve Skotsku River Scavaig. Túra kolem jezera (3,5 hod., 7 km, převýšení 122 m). Zpět lodí do Elgolu. Výhledy na ostrovy Soay a Isle of Rum a Eigg ze Small Islands. Zastávka u ruin kostela CILL CHRIOSD z 16. stol., který byl střediskem hustého osídlení. Návrat do místa ubytování.
snídaně, výlet na ostrov RAASAY. U INVERARISH při procházce postupně uvidíme The Battery, dvojici kamenných mořských panen atd. Výstup na stolovou horu DUN CAAN s dechberoucími výhledy na Hebridy (4 hod., 9 km, vrchol ve výšce 443 m n. m.). V případě dostatku času kratší procházka v severní části ostrova k zříceninám BROCHEL CASTLE. Trajektem zpět na Skye. Návrat do místa ubytování. Posezení v rázovité hospůdce s živou skotskou hudbou.
snídaně, přejezd na východiště trasy u Kirkibost. Túra v CUILLIN HILLS údolím Glen Sligachan mezi štíty Black a Red Cuillin s výhledy (5,5 hod., 16 km, převýšení 450 m). Kratší varianta končí v CAMASUNARY BAY a vrací se zpět na východiště (3 hod., 9 km, převýšení 210 m). Delší varianta pokračuje k jezeru LOCH NA CREITHEACH a dlouze sestupuje podél River Sligachan až do údolí SLIGACHAN. V cíli můžeme obdivovat starý kamenný most a po túře ochutnáme z nepřeberné nabídky skotských whisky a místních piv. Přejezd do místa ubytování.
přejezd do Glasgow/Edinburghu. Odlet do ČR.

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace