nahrávám...

Spojené arabské emiráty a Omán

Navigace:
Fotogragie Spojené arabské emiráty a Omán
Fotogragie Arabská „atlantida“ Wubar © Foto: Tomáš Vaníček, archiv CK Kudrna
Fotogragie Asi nějakej gekon © Foto: Václav Culka, archiv CK Kudrna
Fotogragie beduinský kemp pod dunami Wahiba © Foto: Tomáš Vaníček, archiv CK Kudrna
Fotogragie Beuínský kemp v poušti poblíž mysu Ras al Džins © Foto: Václav Culka, archiv CK Kudrna
Fotogragie Beuínský kemp v poušti poblíž mysu Ras al Džins © Foto: Václav Culka, archiv CK Kudrna
Fotogragie Beuínský kemp v poušti poblíž mysu Ras al Džins © Foto: Václav Culka, archiv CK Kudrna
Fotogragie cestou na planinu Džajlah © Foto: Tomáš Vaníček, archiv CK Kudrna
Fotogragie Culis s hrbem © Foto: Václav Culka, archiv CK Kudrna
Fotogragie Dubaj © Foto: Lucie Nádeníčková, archiv CK Kudrna
Fotogragie Dubaj, Burdž Chalífa, nejvyšší mrakodrap na světě © Foto: Tomáš Vaníček, archiv CK Kudrna
Fotogragie Dubaj, centrum © Foto: Lucie Nádeníčková, archiv CK Kudrna
Fotogragie Džajlah, hrobky z doby bronzové © Foto: Tomáš Vaníček, archiv CK Kudrna
Fotogragie Džajlah, hrobky z doby bronzové na náhorní planině Salmah © Foto: Václav Culka, archiv CK Kudrna
Fotogragie fjord Khor al Najd © Foto: Tomáš Vaníček, archiv CK Kudrna
Fotogragie gejzíry Mughasil © Foto: Tomáš Vaníček, archiv CK Kudrna
Fotogragie Hlavní město - Maskat © Foto: Václav Culka, archiv CK Kudrna
Fotogragie Hlavní město - Maskat © Foto: Václav Culka, archiv CK Kudrna
Fotogragie Spojené arabské emiráty a Omán Fotogragie Arabská „atlantida“ Wubar © Foto: Tomáš Vaníček, archiv CK Kudrna Fotogragie Asi nějakej gekon © Foto: Václav Culka, archiv CK Kudrna Fotogragie beduinský kemp pod dunami Wahiba © Foto: Tomáš Vaníček, archiv CK Kudrna Fotogragie Beuínský kemp v poušti poblíž mysu Ras al Džins © Foto: Václav Culka, archiv CK Kudrna Fotogragie Beuínský kemp v poušti poblíž mysu Ras al Džins © Foto: Václav Culka, archiv CK Kudrna Fotogragie Beuínský kemp v poušti poblíž mysu Ras al Džins © Foto: Václav Culka, archiv CK Kudrna Fotogragie cestou na planinu Džajlah © Foto: Tomáš Vaníček, archiv CK Kudrna Fotogragie Culis s hrbem © Foto: Václav Culka, archiv CK Kudrna Fotogragie Dubaj © Foto: Lucie Nádeníčková, archiv CK Kudrna Fotogragie Dubaj, Burdž Chalífa, nejvyšší mrakodrap na světě © Foto: Tomáš Vaníček, archiv CK Kudrna Fotogragie Dubaj, centrum © Foto: Lucie Nádeníčková, archiv CK Kudrna Fotogragie Džajlah, hrobky z doby bronzové © Foto: Tomáš Vaníček, archiv CK Kudrna Fotogragie Džajlah, hrobky z doby bronzové na náhorní planině Salmah © Foto: Václav Culka, archiv CK Kudrna Fotogragie fjord Khor al Najd © Foto: Tomáš Vaníček, archiv CK Kudrna Fotogragie gejzíry Mughasil © Foto: Tomáš Vaníček, archiv CK Kudrna Fotogragie Hlavní město - Maskat © Foto: Václav Culka, archiv CK Kudrna Fotogragie Hlavní město - Maskat © Foto: Václav Culka, archiv CK Kudrna
Číslo zájezdu 494780
Doprava Vlastní doprava - OmánVlastní doprava
Lokalita
Omán
Oblasti Země
Ubytování Chata
Strava Vlastní
Termínů
první 25.01.2019
Cena od
46 600 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Chcete poznat Zemi vonící dálkami, mořem a kadidlem? Zemi, která sice leží na Arabském poloostrově, ale kde se po dlouhá staletí potkávali s místními obyvateli Portugalci a Angličané na cestách do Afriky a Indie? Zemi, kde rostou u moře palmy na plážích s bělostným pískem, ale kde se jen o pár kilometrů dál můžete šplhat do stěn kilometr hlubokých slepencových kaňonů s bizardními skalními útvary? Zemi, kde leží třetí největší poušť  světa, legendární Prázdná čtvrť Rub al Chálí? A kde jsou pod jejími písečnými dunami navždy pohřbeny ruiny "arabské Atlantidy" Wubaru? Zemi, které již dlouhých 45 let moudře vládne sultán Qábús bin Sajíd al Sajíd, kde neexistují politické strany, ani parlament a kde jsou lidé spokojení? Zemi, která je podle žebříčků OSN nejbezpečnější v muslimském světě a 21. nejbezpečnější na světě.

Program: 1. Přílet do DUBAJE, vyřízení vstupních formalit a večerní přesun na ubytování.

2. Hlavní město země ABÚ ZABÍ s památníkem nezávislosti, nábřežní promenádou a obří mešitou šejka Zájeda. Rodné město tatíčka národa šejka Zájeda Al Ajn s pevností Džahili. Výjezd na nejvyšší vrchol emirátu Abú Zabí Džebel Hafít s parádní vyhlídkou a koupání v termálních pramenech na úpatí této hory.

3. Podstatně chudší "východní" emiráty FUDŽARJA a RAS AL CHAJMA. Nejstarší mešita v zemi v městečku Bidijah. Nejvyšší hora emirátů Džebel Džajs s mnoha atrakcemi (via ferrata, zip line, či jen prostá procházka po náhorní planině na hranici s ománskou enklávou Musandam).

4. Celodenní prohlídka megalopole Dubaj - nový luxusní přístav Marina, největší obchoďák na světě Dubai Mall, nejvyšší stavba světa BURŽ CHÁLÍFA i orientální cvrkot ve čtvrtích Bur Dubaj a Dejra, trhy s kořením, zlatem pravým i kočičím a s kadidlem. Noční přesun autobusem do Ománu.

5. V MASKATU navštívíme velké mešity sultána Qábúse. Procházka nad terasovitými políčky v "Zelených" horách Džebel Achdar. Historické hlavní město Ománu NIZVA  s pevností, velkou mešitou a keramickým, zeleninovým rybím a zvířecím trhem.

6. Náročná celodenní túra (náročnost 3–4, dá se zkrátit a zjednodušit) na dno 1200 metrů hlubokého "ománského velkého kaňonu" WADÍ BENI AUF do malebné vesničky Bilat Sajíd.

7. Městečko Misfat al Abrjín přilepené na skále jak v jemenských horách. Kultovní trek "BALKONY RIM" ve stěně kaňonu Wadí Nachr až k vesnici Bani Suwejf schované pod skalním převisem. Největší Ománská pevnost v městě Bahla  . Nocleh pod hradem Džabrín.

8. Po ranní prohlídce hradu návštěva zvířecího a velbloudího trhu v BAHLE. Ticíce let staré úlovité hrobky v lokalitě AL AJN  Rozbořené hliněná vesnice As Suwejb. Přesun na jih do pouště.

9. Procházka krajinou písečných dun v pošti RUB AL CHÁLÍ (Prázdná čtvrť) až k meteorickému kráteru při hranicích Saudské Arábie. Dobrodružné pátrání po ruinách "arabské Atlantidy" WUBAR  . Romantický nocleh nad "měsíčním pramenem" Ajn Ajún.

10.–11. Provincie ZOFÁR - kousek Afriky v Arábii. Hrobka proroka Joba. Unikátní mořské gejzíry na pláži u Mughasilu. Koupání na bělostné pláži FAJIJÁ pod nebetyčnými horami. Všude velbloudi, skály, moře a kadidlové stromy. Hrobky světce Bin Alího, proroka Joba a Ježíšova děda Umrána. Centrum provincie SALALÁ, rodné město sultána Qábúse bin Saida a jeho palác. Romantický kadidlový přístav Mirbat a historické ruiny Sumhuram   na námořní cestě ze Starého světa do Indie. Částečně noční přesun přes poušť zpátky na sever.

12. Celodenní odpočinek u moře na největším ománském ostrově MASIRÁ, který až do roku 2004 nesměl mít stálé obyvatele. Koupání, dovádění ve vlnách Indického oceánu a zkoumání podmořského života na blízkých korálových útesech.

13.–14. Pouštní městečko Džalal Bání bu Álí s nejstarší ománskou mešitou. Nocleh na "želví pláži" RAS AL HAD v plážovém domku, noční pozorování obřích želv karet. Manufaktura na výrobu dřevěných lodí DHAU v městě Sur. Věčně zelené Wadi Tiwi, palmy, malebné domky, zavlažovací kanály. Dobrodružný průstup kaňonem Wádí Šáb s plaváním až do jeskyně s vodopádem.

15. Koupání v propasti BIMÁ s brakickou vodou. Hlavní město země Maskat - sultánský palác, rybí trh, krytý bazar, pro zájemce trek po pobřežních útesech.

16. Časně ranní přelet do ománské enklávy MUSANDAM naproti strategickému Hormuzskému průlivu. Celodenní výlet na lodi dhau do "fjordu slunce" CHOR AŠ ŠÁM s pozorováním stád delfínů a návštěvou ruin historické telegrafní stanice na půlce cesty mezi Evropou a Indií.

17. Dobrodružný výlet džípy do místních hor s výhledy na nejvyšší horu polostrova DŽEBEL HARÍM a návštěvou naleziště fosílií. Námořní muzeum v pevnosti v CHASÁBU. Odpolední přesun na letiště do Dubaje a noční let domů do (snad) zasněžené Evropy.

Cena zahrnuje

 • kompletní doprava pronajatými auty
 • noční bus Dubaj-Maskat
 • přeletovou vnitrostátní letenku Maskat–Chasáb
 • ubytování 4x v hotelu
 • 2x v hostelu
 • 1x v horském resortu
 • 1x v beduínském domě
 • 6x na tábořišti (podrobnější info v "nejčastějších dotazech")
 • 1x snídaně
 • 1x oběd (na lodi)
 • 1x večeři
 • trajekt na ostrov Masirá a zpět
 • pozorování želv na pláži
 • celodenní lodní výlet za delfíny na Musandamu
 • vjezd do historického parku Sumhuram
 • víza do Ománu
 • výstupní poplatek SAE
 • průvodce
 • pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • zpáteční letenku v ceně od cca 9.000 Kč (včetně tax)

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Cena od Ceny / Rezervovat
       

leden 2019

     
25.1.2019 17 / 16 46 600 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.