nahrávám...

Srbsko - Pohodový týden - Malebné království supa bělohlavého a magické pohoří Zlatibor

Navigace:
Fotogragie Zlatibor - Srbsko
Fotogragie Zlatibor
Fotogragie Zlatibor
Fotogragie Sirogojno
Fotogragie kaňon řeky Uvac
Fotogragie Národní park UVAC
Fotogragie Zlatibor - Srbsko Fotogragie Zlatibor Fotogragie Zlatibor Fotogragie Sirogojno Fotogragie kaňon řeky Uvac Fotogragie Národní park UVAC
Číslo zájezdu 489111
Doprava Autobusem - Ostatní zeměAutobusem
Odlety z Praha, Brno, Bratislava, Pardubice
Lokalita
Ostatní země
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
první 06.08.2019
poslední 06.08.2019
Cena od
12 690 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Praví se, že za jasných nocí jsou ve Zlatiboru hvězdy člověku nejblíže. Pravdou je, že toto malebné pohoří, ležící v srdci Balkánského poloostrova, nabízí díky nekonečným poloninám posetých horskou květenou s pasoucími se stády ovcí a krav jedny z nejkrásnějších scenérií na Balkáně. Zlatibor, který spolu s pohořím Tara a Zlatar vytváří horský subsystém Starovlašsko-rašských hor, svou malebností připomíná spíše ukrajinské Karpaty. Díky své výjimečné kráse, bohatým lesům, příjemnému klimatu, bujným pastvinám a rozlehlým loukám s překrásnými výhledy byl po staletí vyhledáván členy srbské královské rodiny a je dodnes milován turisty ze všech koutů světa. Ubytování je zajištěno v příjemném hotelu s výbornou srbskou kuchyní.

Poznámka : v případě nedostatečného naplnění zájezdu může mít zájezd společnou autobusovou dopravu s cyklistickou variantou, která je koncipovaná tak aby, výrazně nenarušovala program.

Ubytování

Typ ubytování Hotel

ubytování je zajištěno v příjemném hotelu s výbornou srbskou kuchyní.

Stravování

polopenze.

Cena zahrnuje

 • doprava klimatizovaným autobusem, 6x nocleh, 7x snídaně, 6x večeře, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 2 600 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 315 Kč

Program zájezdu

odpoledne odjezd z ČR, přejezd přes Slovensko a Maďarsko do Srbska.
ráno příjezd do hotelu ve ZLATIBORU. Ubytování dle možností hotelu. Po snídani a krátké relaxaci se seznámíme s městem ZLATIBOR a vyrazíme na krátkou túru stezkou zdraví k památníku GLAVUDŽA, případně na louky s pasoucími se stády nad městem.
vyrazíme na celodenní túru na nejvyšší horu TORNIK (1 496 m) - asi 5 km (tam a zpět), dále pak k ženskému klášteru DUBRAVA (26 km tam a zpět více méně po rovině) nad mohutným kaňonem řeky UVAC nebo ke klášteru UVAC (16 km tam a zpět, cesta se nejdříve mírně a pak příkřeji svažuje do kaňonu - náročnější). Zlatiborské vrcholy budeme mít jako na dlani, uprostřed nich se bude vyjímat vulkanická magická kráska - hora OŠTRIK. Komu dojdou síly, může se kdykoli vrátit zpět stejnou cestou. Je zde i možnost vyjet si na TORNIK lanovkou a kochat se přitom výhledy do krajiny.
dopoledne přejezd na MOKROU GORU, kde nastoupíme na věhlasný historický vláček, který nás proveze úchvatnými scenériemi po ŠARGANSKÉ OSMICI. Za poslechu melodií srbské lidové hudby se budeme zastavovat v místech, kde se natáčel film "Život je zázrak". Na režiséra Emira Kusturicu si rovněž vzpomeneme při návštěvě filmové vesničky DRVENGRAD v osadě MEĆAVNIK. Poté se zastavíme v KREMNĚ, v rodném domku srbských věštců TARABIĆŮ, a přesuneme se do pohoří TARA ke klášteru RAČA. V případě dostatku času podnikneme vyhlídkovou jízdu nad jezero PERUCAC a kolem osady Mitrovac se vrátíme zpět do hotelu.
ráno přesun do vísky Kratovo, odkud se vydáme na hřebenový přechod s úžasnými výhledy do údolí. Hřebenová cesta nás provede krajinou zapomenutého času, světem malebných samot, salaší a starobylého zlatiborského venkova s výhledy na okolní masivy (celkem 16 km). Poté přesun ke ZLATARSKÉMU JEZERU a případně podle času budeme pokračovat dále do muslimského města PRIJEPOLJE, kde navštívíme nádherný klášter MILEŠEVO.
vyvrcholením tohoto pohodového zájezdu bude plavba lodí na prohlídku krásné LEDOVÉ JESKYNĚ a vyhlídku na meandry řeky UVAC. Ráno se přesuneme k nástupu na loď a budeme se plavit kaňonem řeky UVAC na jehož příkrých svazích se nachází hnízdiště supa bělohlavého. Supi se nám budou vznášet nad hlavou nebo odpočívat na okolních svazích a skalkách. Prohlédneme si LEDOVOU JESKYNI a pak vystoupáme (asi 1 km) na vyhlídku, odměnou nám bude nezapomenutelné panorama se zmíněnými meandry.
dopoledne návštěva SIROGOJNA se skanzenem zlatiborské vesnice, výbornou horkou rakijí a věhlasnými zlatiborskými specialitami. Posléze si prohlédneme jeskyni STOPIĆA PEĆINA, menší sestru tureckého Pamukkale s vodopádem "Pramen života" a nádhernými vápencovými káděmi, které tvoří přehrazené kaskádovité stupně. Odpoledne opustíme Zlatibor a zamíříme na sever Srbska.
návrat přes Maďarsko a Slovensko do ČR.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

srpen 2019

       
6.8.2019 9 / 8 Pardubice 12 690 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
6.8.2019 9 / 8 Praha 12 690 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
6.8.2019 9 / 8 Brno 12 690 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
6.8.2019 9 / 8 Bratislava 12 690 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
6.8.2019 9 / 8 12 690 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.