nahrávám...

Srí Lanka - Neobjevené krásy Srí Lanky

Navigace:
Fotogragie Sri Lanka_Willpatu_shutterstock_599608892
Fotogragie Sri Lanka_Hortons_Plains_shutterstock_161993192
Fotogragie Srí Lanka - vodopády v Nuwara Eliya
Fotogragie Srí Lanka - pláž v Nilaveli
Fotogragie Sri Lanka_Jaffna_shutterstock_737423212
Fotogragie Sri Lanka_Willpatu_shutterstock_599608892 Fotogragie Sri Lanka_Hortons_Plains_shutterstock_161993192 Fotogragie Srí Lanka - vodopády v Nuwara Eliya Fotogragie Srí Lanka - pláž v Nilaveli Fotogragie Sri Lanka_Jaffna_shutterstock_737423212
Číslo zájezdu 489180
Doprava Letecky - Srí LankaLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Srí Lanka
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
Cena od
48 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

NEOBJEVENÉ KRÁSY SRÍ LANKY

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha-Colombo vč. let. tax a poplatků cca 18 000 Kč, místní doprava (minibus, loď), 12x ubytování v hotelu s polopenzí, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • 1lůžkový pokoj 6 200 Kč, vízum 900 Kč, zvýšení pojištění storna do 80 000 Kč za 600 Kč
 • vstupné, výlety vč. raftingu a safari v NP Wilpattu a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

letecký přesun do COLOMBA, poklidné plážové středisko MARAWILA (odpočinek po příletu, návštěva rybího trhu, projížďka lodí po holandských kanálech v Negombu), NÁRODNÍ PARK WILPATTU v suché oblasti, odpolední safari terénními vozy (možnost spatřit levharty, medvědy, slony, jeleny, buvoly, divoká prasata a krokodýly), odjezd do ANURADHAPURY.
buddhistický klášter THANTHIRIMALE obklopený mohutnými balvany, ostrov MANNAR a nejzápadnější cíp Srí Lanky, kde začíná soustava mělčin a ostrovů nazývaná ADAMŮV MOST táhnoucí se přes PALKOVU ÚŽINU k Indii (poslední osada Talaimannar, odkud vyplouvaly trajekty do Indie, místo, kudy údajně přešlo vojsko opičího krále Hanumana a zachránilo Sítu, mohutné baobaby, portugalská pevnost ve městě Mannar), odjezd do JAFFNY.
ostrovy KAYTS a PUNKUDUTIVE spojené nízkými moly, pozůstatky pevností URUNDI a výhled na ostrovní pevnost HAMMENHIEL, plavba na ostrov NAINATIVU proslavený kultem uctívání hadů lidem Naga a v případě vhodného počasí i na izolovaný ostrov DELFT s divokými poníky a zbytky portugalské pevnosti, tamilské centrum JAFFNA (chrám Vaitheeswara, největší holandská pevnost v Asii, veřejná knihovna, koloniální klášter Panny Marie Růžencové), velký hinduistický chrám NALLUR KANDASWAMY, nejsevernější mys POINT PEDRO.
odpočinek na nádherné pláži v NILAVELI, možnost výletu na PIGEON ISLAND a šnorchlování, nejhlubší přístav světa TRINCOMALEE (pevnost Frederick, vyhlídka ze Swami Rock, hinduistická svatyně Koneswaram Kovil), horké prameny KANNIYAI, cesta po východním pobřeží, koupání a možnost šnorchlování na korálových útesech v PASSIKUDAH, město BATTICALOA obklopené lagunami se zpívajícími rybami (holandská pevnost, ochutnávka místní speciality kottu rotti).
návštěva komunity původních obyvatel Srí Lanky Véddů, chrám MAHIYANGANA s nejstarší dagobou (na místě, kde měl údajně Buddha své první kázání na ostrově), cesta okolo mohutné přehrady RANDENIGALA a dále horami do bývalého centra britských čajových plantážníků NUWARA ELIYA, výlet Srílanskou vysočinou na náhorní plošinu HORTON´S PLAINS a lehká túra na vyhlídku "Konec světa".
průjezd srdcem čajové země po silnici s fantastickými výhledy do KITULGALY u řeky KELANI (místo natáčení filmu Most přes řeku Kwai, možnost raftingu), večerní barbecue, centrum těžby drahých kamenů RATNAPURA (primitivní těžba v hliněných štolách, Muzeum drahokamů, 116 m vysoký vodopád Kirindi), odjezd do COLOMBA.
prohlídka hlavního města ŠRÍ DŽAJAVARDANAPURA KOTTE, procházka největším městem COLOMBO (chrám Gangaramaya, hinduistický chrám Murugan s barevnou gópurou, Galle Face Green, koloniální památky ve čtvrti Fort, nákupy ve čtvrti Pettah), návrat do ČR.

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.