nahrávám...

Srí Lanka - Neobjevené krásy Srí Lanky

Navigace:
Fotogragie Sri Lanka_Jaffna_shutterstock_737423212
Fotogragie Srí Lanka - pláž v Nilaveli
Fotogragie Srí Lanka - vodopády v Nuwara Eliya
Fotogragie Sri Lanka_Hortons_Plains_shutterstock_161993192
Fotogragie Sri Lanka_Willpatu_shutterstock_599608892
Fotogragie Sri Lanka_Jaffna_shutterstock_737423212 Fotogragie Srí Lanka - pláž v Nilaveli Fotogragie Srí Lanka - vodopády v Nuwara Eliya Fotogragie Sri Lanka_Hortons_Plains_shutterstock_161993192 Fotogragie Sri Lanka_Willpatu_shutterstock_599608892
Číslo zájezdu 478085
Doprava Letecky - Srí LankaLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Srí Lanka
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
první 21.10.2018
Cena od
48 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

NEOBJEVENÉ KRÁSY SRÍ LANKY

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha-Colombo vč. let. tax a poplatků cca 18 000 Kč, místní doprava (minibus, loď), 12x ubytování v hotelu s polopenzí, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vstupné, výlety vč. raftingu a safari v NP Wilpattu a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 6 200 Kč, vízum 900 Kč, zvýšení pojištění storna do 80 000 Kč za 600 Kč

Program zájezdu

letecký přesun do COLOMBA, poklidné plážové středisko MARAWILA (odpočinek po příletu, návštěva rybího trhu, projížďka lodí po holandských kanálech v Negombu), NÁRODNÍ PARK WILPATTU v suché oblasti, odpolední safari terénními vozy (možnost spatřit levharty, medvědy, slony, jeleny, buvoly, divoká prasata a krokodýly), odjezd do ANURADHAPURY.
buddhistický klášter THANTHIRIMALE obklopený mohutnými balvany, ostrov MANNAR a nejzápadnější cíp Srí Lanky, kde začíná soustava mělčin a ostrovů nazývaná ADAMŮV MOST táhnoucí se přes PALKOVU ÚŽINU k Indii (poslední osada Talaimannar, odkud vyplouvaly trajekty do Indie, místo, kudy údajně přešlo vojsko opičího krále Hanumana a zachránilo Sítu, mohutné baobaby, portugalská pevnost ve městě Mannar), odjezd do JAFFNY.
ostrovy KAYTS a PUNKUDUTIVE spojené nízkými moly, pozůstatky pevností URUNDI a výhled na ostrovní pevnost HAMMENHIEL, plavba na ostrov NAINATIVU proslavený kultem uctívání hadů lidem Naga a v případě vhodného počasí i na izolovaný ostrov DELFT s divokými poníky a zbytky portugalské pevnosti, tamilské centrum JAFFNA (chrám Vaitheeswara, největší holandská pevnost v Asii, veřejná knihovna, koloniální klášter Panny Marie Růžencové), velký hinduistický chrám NALLUR KANDASWAMY, nejsevernější mys POINT PEDRO.
odpočinek na nádherné pláži v NILAVELI, možnost výletu na PIGEON ISLAND a šnorchlování, nejhlubší přístav světa TRINCOMALEE (pevnost Frederick, vyhlídka ze Swami Rock, hinduistická svatyně Koneswaram Kovil), horké prameny KANNIYAI, cesta po východním pobřeží, koupání a možnost šnorchlování na korálových útesech v PASSIKUDAH, město BATTICALOA obklopené lagunami se zpívajícími rybami (holandská pevnost, ochutnávka místní speciality kottu rotti).
návštěva komunity původních obyvatel Srí Lanky Véddů, chrám MAHIYANGANA s nejstarší dagobou (na místě, kde měl údajně Buddha své první kázání na ostrově), cesta okolo mohutné přehrady RANDENIGALA a dále horami do bývalého centra britských čajových plantážníků NUWARA ELIYA, výlet Srílanskou vysočinou na náhorní plošinu HORTON´S PLAINS a lehká túra na vyhlídku "Konec světa".
průjezd srdcem čajové země po silnici s fantastickými výhledy do KITULGALY u řeky KELANI (místo natáčení filmu Most přes řeku Kwai, možnost raftingu), večerní barbecue, centrum těžby drahých kamenů RATNAPURA (primitivní těžba v hliněných štolách, Muzeum drahokamů, 116 m vysoký vodopád Kirindi), odjezd do COLOMBA.
prohlídka hlavního města ŠRÍ DŽAJAVARDANAPURA KOTTE, procházka největším městem COLOMBO (chrám Gangaramaya, hinduistický chrám Murugan s barevnou gópurou, Galle Face Green, koloniální památky ve čtvrti Fort, nákupy ve čtvrti Pettah), návrat do ČR.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

říjen 2018

       
21.10.2018 15 / 14 Praha 48 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace