nahrávám...

Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela ***

Navigace:
Fotogragie Portugalsko - Svatojakubská - řeka Miňo
Fotogragie Bom Jesus
Fotogragie Braga
Fotogragie Portugalsko
Fotogragie Portugalsko - Svatojakbuská portugalská - Porto a Douro
Fotogragie Portugalsko - Svatojakubská - Valenca
Fotogragie Portugalsko - Svatojakubská portugalská - Ponte de Lima
Fotogragie Portugalsko - Svatojakubská portugalská - Ponte de Lima
Fotogragie Portugalsko - Svatojakubská portugalská - Porto
Fotogragie Portugalsko - Svatojakubská portugalská - ústí řeky Miňo
Fotogragie Portugalsko - Svatojakubská portugalská - Valenca
Fotogragie Portugalsko - Svatojakubská portugalská - Vila Nova de Gaia
Fotogragie poutník u katedrály v Santiagu de Compostela
Fotogragie Santiago de Compostela
Fotogragie Španělsko - Svatojakubská protugalská - Tui
Fotogragie Portugalsko - Svatojakubská - řeka Miňo Fotogragie Bom Jesus Fotogragie Braga Fotogragie Portugalsko Fotogragie Portugalsko - Svatojakbuská portugalská - Porto a Douro Fotogragie Portugalsko - Svatojakubská - Valenca Fotogragie Portugalsko - Svatojakubská portugalská - Ponte de Lima Fotogragie Portugalsko - Svatojakubská portugalská - Ponte de Lima Fotogragie Portugalsko - Svatojakubská portugalská - Porto Fotogragie Portugalsko - Svatojakubská portugalská - ústí řeky Miňo Fotogragie Portugalsko - Svatojakubská portugalská - Valenca Fotogragie Portugalsko - Svatojakubská portugalská - Vila Nova de Gaia Fotogragie poutník u katedrály v Santiagu de Compostela Fotogragie Santiago de Compostela Fotogragie Španělsko - Svatojakubská protugalská - Tui
Číslo zájezdu 492773
Doprava Letecky - ŠpanělskoLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Španělsko
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 10.09.2019
Cena od
25 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

BURGOS • SANTANDER • SANTILLANA • COMILLAS • LLANES • OVIEDO •PICOS DE EUROPA • CUDILLERO •RIBADEO •SANTIAGO DE COMPOSTELA •ZAMORA

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha - Porto - Praha
 • letištní taxy
 • 7x ubytování ve 3/4* hotelích se snídaní
 • dopravu špan. autobusem dle programu
 • průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
 • jednolůžkový pokoj 4 900 Kč
 • večeře 2 650 Kč
 • transfer Brno–Praha–Brno 800 Kč
 • Předpokládaná částka na vstupy 40 €

Program zájezdu

Odlet z Prahy do Porta (za příplatek transfer z Brna). Transfer na ubytování.
Ráno vystoupáme k poutnímu místu Bom Jesus do Monte , významnému svatostánku s proslulým barokním schodištěm a neopakovatelnými výhledy na město Braga, třetí největší město země s nejstarší katedrálou v Portugalsku. Zastavíme se v městečku s jedinečnou krásou, v Barcelos , proslaveném pověstí o kohoutu, typickým symbolem země. Procházka po gotickém mostě ze 14. st., gotický pranýř Pelourinho, kostel S. M. de Barcelos, divadlo Gil Vicente, keramické muzeum. Pěší túra mezi Barcelos a Ponte de Lima (cca 12 km) povede příjemně zvlněnou krajinou, kolem vinic, obilných a kukuřičných polí, přes malé osady s tradiční architekturou ze žuly a s výhledy na pohoří Labruja. Ubytování v Ponte de Lima , jednom z nejstarších měst Portugalska, s nejkrásnějším středověkým mostem v zemi přes řeku Lima. Město a jeho okolí je také centrem vinařské oblasti, která produkuje mladé víno vinho verde.
Ráno po snídani se vydáme na královskou etapu portugalské cesty z Arcozelo do Rubiaes (cca 13,5 km), cesta vás povede pohořím Labruja (převýšení cca 400m) tím nejautentičtějším prostředím po historických stezkách. Po pěší túře přejezd do hraničního města Valença na řece Miňo. Procházka městem s hraniční pevností typu Vauban ve tvaru hvězdy ze 17. stol., odkud jsou krásné výhledy na řeku a most vedoucí do již galicijského města Tui. Přes železný most z 19. stol. se vydáme jako opravdoví poutníci do monumentálního města Tui s úchvatnou katedrálou, klášterem Santo Domingo a jedinečným historickým centrem. Ubytování u Tui.
Po snídani se vypravíme autobusem podél ústí řeky Miňo do městečka A Guarda , s nádhernými říčními i přímořskými plážemi a malým historickým jádrem kolem původního rybářského přístavu. Předtím ale vystoupáme na mýtický kopec Santa Trega, odkud se nám otevře 360° panoramatický výhled na ústí řeky, portugalskou stranu a galicijské hory. Pěší túra povede z A Guarda do Oia (cca 12,5 km), podél atlantického pobřeží s nezapomenutelnými výhledy na oceán. Po skončení túry se autobusem přesuneme do Baiony , městečka s významnou historií, privilegovanou polohou a s hradem de Monterreal, ve kterém je dnes velkolepý parador. Volné odpoledne ke koupání na jedné z celkem 4 km dlouhých pláží nebo k procházkám po přístavu. Ubytování v Baioně.
Ráno začneme pěší túrou , která povede z Baiony do Nigrán (cca 9 km) procházka zelenou pohádkovou krajinou s výhledy na ústí Ría de Vigo a na nedaleké souostroví Cíes. Po túře zastávka u Viga, v parku de Castrelos , v němž se nachází typický galicijský palác pazo de Lavandeira ze 17. stol. s volně přístupnými nádhernými neoklasicistními zahradami. Po prohlídce pokračování do Pontevedry , jednoho z nějpěknějších galicijských měst, na ubytování. Podvečerní procházka středověkým centrem, které si uchovalo svou autentičnost, zakončená "tapeo” (fakultativně), typickým rituálem – jít na skleničku a tapas.
Ráno strávíme na ostrově Isla de Arousa , který je spojen s pevninou dvoukilometrovým mostem a který se stal přírodní rezervací pro své unikátní pobřeží a pláže. Nejvyšším bodem a zároveň symbolem ostrova je vyhlídka O Con do Forno. Po té se vydáme na poslední etapu, pěší túru ze S. Miguel de Valga do Padrónu (cca 7 km). Ubytování v Santiago de Compostela, procházka historickým centrem s řadou paláců, kostelů a spletitých uliček, možnost účasti na podvečerní poutnické mši v katedrále.
Volné dopoledne v Santiago de Compostela , okolo poledne odjezd do Porta . Ubytování v Portu. Pěší procházka městem povede kolem věže a kostela dos Clérigos a muzea fotografie k vyhlídce Miradoiro, dále k paláci la Bolsa, kostelu sv. Františka, sejdeme na nábřeží plné typických restaurací a barů, přejdeme na druhý břeh Doura, kde navštívíme sklep portského vína s malou degustací a po té vyjedeme lanovkou na horní část mostu Dom Luis I., přejdeme ke katedrále a nádraží San Bento, odkud se vrátíme zpět do hotelu.
Volno k prohlídce muzeí nebo toulání po nábřeží Doura. Odpoledne odjezd na letiště, odbavení a odlet do ČR (za příplatek transfer do Brna). Průvodkyně zájezdu: Sylva Pulková

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

září 2019

       
10.9.2019 8 / 7 Praha 25 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.