nahrávám...

Švýcarsko a Lichtenštejnsko s dobrou partou

Navigace:
Fotogragie Pohodovy-tyden-v-Alpach-Aletsch-svycarske-Himalaje-02
Fotogragie Pohodovy-tyden-v-Alpach-Aletsch-svycarske-Himalaje-01
Fotogragie Svycarsko_Jungfrau_Eiger_02
Fotogragie Svycarsko_Leukerbad_2014_1
Fotogragie svycarsko-luzern-19995918-w
Fotogragie svycarsko-matterhorn-zubacka-Zermattu
Fotogragie Pohodovy-tyden-v-Alpach-Aletsch-svycarske-Himalaje-02 Fotogragie Pohodovy-tyden-v-Alpach-Aletsch-svycarske-Himalaje-01 Fotogragie Svycarsko_Jungfrau_Eiger_02 Fotogragie Svycarsko_Leukerbad_2014_1 Fotogragie svycarsko-luzern-19995918-w Fotogragie svycarsko-matterhorn-zubacka-Zermattu
Číslo zájezdu 477934
Doprava Autobusem - ŠvýcarskoAutobusem
Odlety z Praha
Lokalita
Švýcarsko
Ubytování Kemp
Strava Vlastní
Termínů
Cena od
7 940 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Švýcarsko a Lichtenštejnsko s dobrou partou

Ubytování

Typ ubytování Kemp

ubytování v kempu ve vlastním stanu.

Stravování

vlastní stravování.

Cena zahrnuje

 • doprava klimatizovaným autobusem, 7x ubytování v kempu ve vlastním stanu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • ubytování ve 4lůžkových chatkách za 3 960 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu za 350 Kč
 • vstupy do památek, sýrárny a čokoládovny, vlak Täsch-Zermatt a lanovky do Fiescheralp a Gemmipass - dohromady výdaje cca 140 CHF, fakultativní výjezd zubačkou na Gornergrat (skupinová cena cca 70 CHF) a případně lanovkou i na Männlichen (cca 30 CHF), stravování a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

ve večerních hodinách odjezd z ČR, tranzit přes Německo.
ráno příjezd do ministátu LICHTENŠTEJNSKO – hlavní město VADUZ (procházka k hradu), LUCERN - staré město proslavené krytými dřevěnými mosty, průsmyk Furka (2 431 m) - výhled na Rhônský ledovec, z nějž pramení řeka Rhôna, čtyři noci ve stejném kempu.
lanovkou do střediska FIESCHERALP, odtud pěší výstup na vrchol EGGISHORN (2 934 m) - pohled na nejdelší údolní ledovec Evropy ALETSCHGLETSCHER (UNESCO).
BERNSKÉ ALPY: výjezd lanovkou z Leukerbadu (kanton Valais) do sedla GEMMIPASS (2 314 m), pěší túra k chatě Lämmerenhütte (2 501 m), sestup středověkou stezkou DAUBENWAND vytesanou do skály; alternativně možnost koupání v největších alpských termálních lázních LEUKERBAD.
vlakem do ZERMATTU - vesnice na úpatí MATTERHORNU (4 478 m) a skupiny Monte Rosa, fakultativně výjezd zubačkou na GORNERGRAT (3 090 m) - vrcholek mezi dvěma ledovci s nádhernými výhledy na čtyřtisícové velikány, jinak procházka k soutěsce GORNERSCHLUCHT, Muzeum Matterhornu atd.
středověké město SION - centrum vinařské oblasti na úpatí dvou kopců se dvěma hrady, romantický hrad CHILLON proslavený lordem Byronem, procházka po promenádě v MONTREUX na břehu Ženevského jezera, kde zemřel Freddie Mercury, tři noci ve stejném kempu.
výšlap v údolí LAUTERBRUNNEN k 297 m vysokému vodopádu STAUBBACH a ke kaskádovitým TRÜMMELBAŠSKÝM VODOPÁDŮM (série deseti ledovcových vodopádů v nitru hory), čokoládovna SCHUH v Interlakenu - ukázka ruční výroby čokolády s ochutnávkou; alternativně možnost náročnější túry z Mürrenu na horu ALLMENDHUBEL (1 932 m) a odtud panoramatickou trasou na Grütschalp.
oblast JUNGFRAU: celodenní túra na MÄNNLICHEN (2 230 m) a krásnou hřebenovkou přes KLEINE SCHEIDEGG - panoramatické výhledy na ledovce, příkré stěny a vrcholky světoznámých hor EIGER, MÖNCH a JUNGFRAU; nebo fakultativně lanovkou na Männlichen, teprve odtud pěšky po stejné trase.
hlavní město konfederace BERN (středověké centrum chráněné UNESCO, medvědí příkop, Münster, hodinová věž, měšťanské domy s podloubími, kašny, parlament, Einsteinovo muzeum), výrobna proslulých sýrů Emmental, nejmohutnější vodopády Evropy RHEINFALL.
návrat do ČR v ranních hodinách.

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace