nahrávám...

Tajemství Barmy - od zlatých pagod k horským kmenům

Navigace:
Fotogragie Barma
Fotogragie Bagan (Myanmar)
Fotogragie Barma
Fotogragie Barma 7
Fotogragie Barma 8
Fotogragie Barma - město Pagan
Fotogragie Barma - přístav
Fotogragie Barma - Zlatá pagoda
Fotogragie Barma 10
Fotogragie Barma 11
Fotogragie Barma 12
Fotogragie Barma 2
Fotogragie Barma 3
Fotogragie Barma 4
Fotogragie Barma 5
Fotogragie Barma 6
Fotogragie Barma 9
Fotogragie Barma kmen Padaung
Fotogragie Barma Fotogragie Bagan (Myanmar) Fotogragie Barma Fotogragie Barma 7 Fotogragie Barma 8 Fotogragie Barma - město Pagan Fotogragie Barma - přístav Fotogragie Barma - Zlatá pagoda Fotogragie Barma 10 Fotogragie Barma 11 Fotogragie Barma 12 Fotogragie Barma 2 Fotogragie Barma 3 Fotogragie Barma 4 Fotogragie Barma 5 Fotogragie Barma 6 Fotogragie Barma 9 Fotogragie Barma kmen Padaung
Číslo zájezdu 478057
Doprava Letecky - MyanmarLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Myanmar
Ubytování Vlastní ubytování
Strava Snídaně
Termínů
první 05.10.2018
Cena od
73 300 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Myanmu nebo-li po staru Barmu naleznete na poloostrově Zadní Indie u pobřeží Bengálského zálivu. Napříč touto rozlehlou zemí najdete osobité kouzlo stále neodkrytých tajemství a autentičnost nenarušenou davy turistů. Zvědavce ze všech koutů světa láká především prastará buddhistická tradice, málokdo však ví, že je v každém domě malý oltář zasvěcený místním duchům natům. A ačkoliv Barma patří k nejchudším zemím světa, překypuje pozlacenými pagodami, starými zdobnými chrámy a obřími Buddhy posetými drahokamy. Je to naprosto bezpečná země, která se postupně uvolňuje z nadvlády vojenské junty, která, jak se zdá, nezanechává žádný stín na srdečnosti barmského lidu a jejich zářivém upřímném úsměvu. Vždyť vše řídí vesmír a vláda se spoléhá na předpovědi astrologa. CK Poznání vás provede kulturním i historickým dědictvím od Yangonu po Mandalay. Uzříme prastarý Bagan s jeho pověstnými rozsáhlými chrámovými komplexy, jezero Inle s rybáři pádlujícími nohou a stříbrotepci. Propátráme hory, kde se pochodem propleteme rýžovišti i čajovými plantážemi a přespíme v tradiční horské chýši jako členové zdejšího kmene. Na závěr nás čeká relax na exotické pláži s palmami u čistých vod Indického oceánu.

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha-Yangon, zpáteční přelet Yangon-Mandalay a Yangon-Thandwe vč. let. tax a poplatků cca 28 000 Kč, místní doprava v rámci programu (loď, autobus, taxi, vlak), 17x ubytování v hotelu nebo penzionu, 1x v tradičním domě ve vesnici v rodinách (jedna společná místnost), 18x snídaně, 2x oběd, 2x večeře, 1x barmský kulturní večer, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • 1lůžkový pokoj 9 300 Kč, vízum 1 400 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 1 155 Kč, do 80 000 Kč za 1 755 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 750 Kč
 • ostatní strava, vstupné, vízum, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

přílet do YANGONU. Ubytování v hotelu nedaleko centra, návštěva místních večerních trhů a ČÍNSKÉ ČTVRTI, kdo si troufne na smažené cvrčky či aromatický durian?
dopolední přelet do MANDALAY, odpoledne prohlídka města - starý dřevěný klášter SHWENANDAW a okolní významné chrámy se stovkami bělostných a zlatých čedí tyčících se jako stromořadí a ukrývajících mnohé náboženské relikvie. Den zakončíme pohledem na západ slunce nad městem z MANDALAYSKÉHO KOPCE, na který vystoupíme po dlouhých schodech s mnohými chrámy a stánky po cestě.
pro ranní ptáčata možnost spatřit obřad omývání Buddhovy tváře v pagodě MAHAMUNI, který je vykonáván pravidelně každý den ve 4 hod. rán. Po snídani se pak všichni vydáme na průzkum tří starobylých měst AMARAPURA, SAGAING a INWA. Zúčastníme se ranního obřadu darování rýže mnichům v klášteře MAHAGANDHAYON, projdeme se po 1,2 km dlouhém dřevěném U BEINOVĚ MOSTĚ napříč jezerem TAUNGTHAMAN, nahlédneme do MEZINÁRODNÍ BUDDHISTICKÉ AKADEMIE SITAGU, z pagody na SAGAINGSKÉM KOPCI si prohlédneme Mandalay a její širé okolí. Jako poslední šperk si prohlédneme z koňmi tažených povozů starobylé městečko INWA také nazývané "tajné hlavní město Barmy." Večer přejezd do BAGANU.
celodenní prohlídka starobylých chrámů v BAGANU zařazených do světového dědictví UNESCO. Západ slunce na jedné z pagod, možnost večeře na terase se scénickým výhledem do okolí u řeky IRRAWADDY.
dopoledne dokončení prohlídky BAGANU. Odpoledne odjezd do NYAUNG SHWE u jezera INLE se zastávkou u posvátné hory POPA s klášterem TAUNG KALAT na samotném vrchu obkrouženém skalami. Vystoupáme sem po 777 schodech skrz skupinky lelkujících makaků. K jezeru příjezd ve večerních hodinách.
celodenní výlet po pověstném jezeře INLE klasickými úzkými dřevěnými čluny. Spatříme místní rybáře obratně pádlující nohou, proplujeme zvláštními plovoucími zahradami se zeleninou, nahlédneme a nakoupíme v dílnách se stříbrem, originálními textiliemi a doutníky. Možná zahlédneme i pověstné dlouhokrké ženy s okrasnými prstenci kolem svých prodloužených šíjí. Večer možnost návštěvy místní vinice s ochutnávkou zdejších vín u dobré večeře.
ráno přesun do horského městečka PYIN OO LWIN. Prohlídka NÁRODNÍ BOTANICKÉ ZAHRADY KANDAWGYI, večerní prohlídka místních trhů a posezení v jedné z klasických čajoven.
výlet do džunglí porostlého údolí k vodopádům ANISAKAN. Odpoledne bude možnost projížďky koloniálním městečkem koňmi taženým dostavníkem jako z divokého západu. Milovníci vín mohou vyzkoušet zdejší v celé zemi proslulá ovocná vína.
přesun scénickou železnicí do HSIPAW, městečka situovaného v srdci hor. V průběhu cesty se nám budou otevírat úžasné výhledy na zelená pole a specificky řezané hory. Po cestě přejedeme přes hlubokou rokli po nejvyšším mostě v Barmě - GOTEIK VIADUKT. Podvečerní procházka po městečku HSIPAW, zavítáme i mezi ruiny starých čedí a starého kláštera s bambusovým Buddhou.
celodenní výlet po okolních horách, projdeme se zemědělskou krajinou plnou rýžovišť, kukuřičných polí a banánových plantáží. Navštívíme VODOPÁDY NANT HUNT NWET a okolní typicky horské vesnice. Čím výše do hor vystoupáme, tím scéničtější výhledy se nám odkryjí.
přejezd do KYAUKME, počátek 2denní túry místními horami. Cestou uvidíme čajové plantáže, rýžová a kukuřičná pole. Přespíme v originální horské vesnici, kde dokonale unikneme civilizaci, dokonce ani elektrický proud tu není samozřejmostí a lidé se myjí ve veřejných umývárnách u potoka zahaleni v šátcích. Bydlet budeme v rodinách, jejichž plnohodnotnými členy se na jednu noc i staneme, povečeříme a posedíme u společného stolu. Druhý den návrat zpět do KYAUKME.
přesun do MONYWY, prohlídka místních památek. Prohlédneme si 2. nejvyššího stojícího Buddhu na světě, který je ve skutečnosti 31patrovou budovou o 130 m a mnoho dalších obřích soch na témž kopci, ze kterého i shlédneme exotický západ slunce nad plochou nížinnou krajinou posetou sochami Buddhů a siluetami chrámů.
prohlídka nedalekého skalního města PHO WIN TAUNG, které sestává z mnoha svatyní a chrámků vytesaných před osmi stoletími do pískovce. Přesun do MANDALAY a večerním letem do YANGONU, kde strávíme jednu noc.
polední přelet do THANDWE, přesun do plážového letoviska NGAPALI. Ubytování u pláže.
zasloužený odpočinek a lenošení na pláži. Fakultativně šnorchlovací výlet.
odlet do YANGONU. Návštěva monumentální ŠWEITIGOUMSKÉ PAGODY, která je jednou z největších v celé Barmě. Dále se projdeme kolem královského jezera KANDAWGYI ke zlatému paláci KARAWEIK, který nesou dvě mohutné lodě ve tvaru bájného ptáka. S Barmou se tu i rozloučíme, zažijeme barmský kulturní večer s tanečními vystoupeními i s vydatnou večeří.
zblízka si prohlédneme známou zlatou pagodu SULE nezvykle situovanou v těsném sevření kruhového objezdu, arcibiskupství s KATEDRÁLOU SV. MARIE, hinduistický chrám bohyně KHÁLÍ či pagodu BOTAHTAUNG, která ukrývá Buddhovy vlasy. Nákupy posledních suvenýrů a odlet domů.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

říjen 2018

       
5.10.2018 21 / 20 Praha 73 300 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace