nahrávám...

Tajuplná Srí Lanka s koupáním na východním pobřeží za super cenu** - hotel/penzion

Navigace:
Fotogragie Sri Lanka_girls_dreamstime_xl_34054201
Fotogragie Srí Lanka - východ slunce na Adam's Peaku
Fotogragie Srí Lanka - vodopády v Nuwara Eliya
Fotogragie Srí Lanka - vodopády Ramboda
Fotogragie Srí Lanka - svatyně Nalanda Gedige
Fotogragie Srí Lanka - pláž v Nilaveli
Fotogragie Srí Lanka - pláž v Negombu
Fotogragie Srí Lanka - NP Kaudulla
Fotogragie Srí Lanka - Mihintale
Fotogragie Srí Lanka - Kandy - místní tanečnice
Fotogragie Srí Lanka - Kandy - Chrám Buddhova zubu
Fotogragie Srí Lanka - jízda vlakem mezi čajovníky
Fotogragie Srí Lanka - Dambulla
Fotogragie Srí Lanka - čajové plantáže a v pozadí Adam's Peak
Fotogragie Srí Lanka - Anuradhapura
Fotogragie pta-sri-lanka-2012-9
Fotogragie pta-sri-lanka-2012-8
Fotogragie pta-sri-lanka-2012-17
Fotogragie Sri Lanka_girls_dreamstime_xl_34054201 Fotogragie Srí Lanka - východ slunce na Adam's Peaku Fotogragie Srí Lanka - vodopády v Nuwara Eliya Fotogragie Srí Lanka - vodopády Ramboda Fotogragie Srí Lanka - svatyně Nalanda Gedige Fotogragie Srí Lanka - pláž v Nilaveli Fotogragie Srí Lanka - pláž v Negombu Fotogragie Srí Lanka - NP Kaudulla Fotogragie Srí Lanka - Mihintale Fotogragie Srí Lanka - Kandy - místní tanečnice Fotogragie Srí Lanka - Kandy - Chrám Buddhova zubu Fotogragie Srí Lanka - jízda vlakem mezi čajovníky Fotogragie Srí Lanka - Dambulla Fotogragie Srí Lanka - čajové plantáže a v pozadí Adam's Peak Fotogragie Srí Lanka - Anuradhapura Fotogragie pta-sri-lanka-2012-9 Fotogragie pta-sri-lanka-2012-8 Fotogragie pta-sri-lanka-2012-17
Číslo zájezdu 489081
Doprava Letecky - Srí LankaLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Srí Lanka
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 10.03.2019
Cena od
45 500 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Již dříve jste s námi mohli navštívit jih Srí Lanky zahalený sluncem a palmami. Nejen vás, ale i nás Srí Lanka nadchnula. Nyní vám chceme nabídnout pouť plnou kontrastů, při které poznáte čarovné vnitrozemí i klidné cejlonské pobřeží. Tato cesta nabízí vše - překrásné pláže a oceán plný korálů, divokou přírodu, klikaté vodní cesty, drsné hory, zvířata, čajové plantáže, vůni koření. To vše je zahaleno v tajuplném hávu zvědavosti a neznáma. Pojeďte to s námi objevit!
Provází Veronika Štěrbová a Aleš Rajský.

Ubytování

Typ ubytování Hotel

ubytování v jednoduchých, ale stylových hotelech či penzionech

Stravování

snídaně

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha-Colombo vč. let. tax a?poplatků cca 18 000 Kč, pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu, místní doprava v rámci programu (minibus, džíp, vlak), 12x ubytování v jednoduchých, ale stylových hotelech či penzionech, 12x snídaně, exkurze v čajové továrně, lodní výlet na Pigeon Island, představení kandyjského tance, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • ostatní strava, vstupné, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 5 500 Kč, vízum 990 Kč, zvýšení pojištění storna do 80 000 Kč za 600 Kč, pojištění storna letenky (zdravotní důvody) 750 Kč

Program zájezdu

přílet do COLOMBA, transfer do nedalekého plážového letoviska NEGOMBO s dlouhými plážemi, kde si ještě budeme částečně připadat jako v Evropě. Negombo je totiž domovinou místních křesťanů, naleznete zde proto mnoho kostelíků a kapliček. Jakmile se ubytujeme, budete mít osobní volno k poznávání tohoto významného rybářského městečka. Zdejší laguna je zdrojem těch nejlepších garnátů, krabů a humrů, které vám připraví v místní restauraci tak, že na ně již nikdy nezapomenete. Alternativou ke gastronomickým ochutnávkám je relax na negombské pláži nebo nákup rukodělných výrobků mimořádné kvality.
snídaně, pohádková jízda vlakem do NANU OYI, která vede mezi čajovníky se vám navždy vryje do paměti. Vlak bude cestou míjet buddhistické kláštery, tamilským sběračkám čaje v pestrobarevných sárí budete tak blízko, že si s nimi budete téměř moci podat ruku. V NANU OYE nás vyzvedne náš minibus a přejedeme do nejvýše položeného města na Srí Lance - NUWARA ELIYA. Po zbytek dne se budeme toulat městem, které oplývá bohatou koloniální architekturou, navštívíme Central Market s ovocem a zeleninou.
snídaně, procházka po okolních kopcích, výjimečná je pěší trasa z NUWARA ELIYI kolem tamilské plantáže do vesnice SHANTIPURA. Kdo nebude mít tolik sil, může si chytnout tuk-tuk, který ho přemístí k chrámu SEETHA AMMAN s výjevy z Rámajány.
po snídani odjezd na ochutnávku a exkurzi v čajové továrně LABOOKELIE TEA ESTATE, která je nejvýše položenou plantáží na Srí Lance. Naše cesta poté povede přes hory stále na sever, zastavíme se u nádherných stupňovitých vodopádů RAMBODA (109 m) a pak dorazíme do města KANDY, jemuž dominuje nejvýznamnější buddhistická svatyně Srí Lanky - CHRÁM BUDDHOVA ZUBU, kde je opravdu uložen legendární Buddhův zub z 16. st., symbol srílanské suverenity. Navštívíme zbytky Královského paláce, který chrám obklopuje. Jednou ze zbylých částí paláce je MUZEUM SLONA RÁDŽI věnované nejslavnějšímu slonovi Srí Lanky jménem Rádža, který nosil ve 20. st. schránku s Buddhovým zubem. Skutečnou třešničkou na dortu tohoto dne bude představení kandyjského tance a bubnování, kterého se zúčastníme, a pak jen zbývá ochutnat tradiční rýži s kari a ulehnout ke spánku.
snídaně, Kandy je výchozím bodem pro naši cestu do KULTURNÍHO TROJÚHELNÍKU, při které ale ještě navštívíme klášter ALUVIHARA s jeskynními chrámy, v nichž leží sochy spícího Buddhy, a ve kterých je vyobrazeno buddhistické peklo - vděčné téma Sinhálců. Ve svatyni NALANDA GEDIGE, která leží na okraji řeky Mahaweli Ganga s úžasným výhledem na protější stráně, se blíže seznámíme s jihoindickou architekturou, kterou byla stavba ovlivněna. Cílem dnešní cesty je samotné srdce Kulturního trojúhelník, městečko DAMBULLA s proslulými sinhálskými jeskynními chrámy vytesanými do žulové skály a zdobenými nepřeberným množstvím fresek z období kandyjských králů. Navštívíme jednotlivé svatyně i bizarní Zlatý chrám se sedícím Buddhou o výšce 30 m.
snídaně, dnes vyšplháme na načervenalou "Lví skálu" SIGIRIYA obklopenou vodními zahradami a fontánami. Jakmile budeme stát na vrcholu skály, zjistíme, že výstup stál za to, jelikož se nám naskytne výhled na širý kraj kolem. Se středověkou Srí Lankou se seznámíme při procházkou mezi zříceninami města POLONNARUWA, které uctívají buddhisté i hinduisté, a kde se misí mnoho kulturních slohů (buddhistický, hinduistický, indický apod.).
snídaně, dnes si odpočineme od kulturního bohatství Srí Lanky a vydáme se do přírody, do NÁRODNÍHO PARKU KAUDULLA nebo MINNERIYA, jejichž nejslavnějšími obyvateli jsou sloni. Mezi další zvířata obývající tento park patří opice, krokodýli, sambaři, levharti i nepřeberné množství ptáků. Jakmile si nafotíme dostatek fotografií, přesuneme se na východní pobřeží, kde budeme pár dní relaxovat.
snídaně, odpočinek na slavných plážích v oblasti NILAVELI.
po snídani odplujeme na maličký ostrov PIGEON ISLAND obklopený zachovalými korály, které jsou útočištěm tropických pestrobarevných ryb. Zde si šnorchlování opravdu užijete, nacházíte se totiž v nejlepší šnorchlařské lokalitě Srí Lanky. Po návratu na pevninu strávíme zbytek dne na pláži nedaleko našeho ubytování.
snídaně, vydáváme se vstříc dalším zážitkům, tentokrát do místa zavedení buddhismu na Srí Lance - MIHINTALE. kde vystoupáme k dágobě MAHASEYA, ve které je údajně uložen Buddhův vlas a popel. Do magického města ANURADHAPURA, které dříve bývalo jedním z největších klášterních měst na světě, přijedeme cestou obklopenou rýžovými políčky. V dnešní době má Anuradhapura i svou nijak zajímavou novější tvář, my se však budeme pohybovat v posvátném okrsku s vodními nádržemi, kláštery a citadelou. A k večeři se nabízí místní specialita - jezerní ryba vylovená ze zdejší nádrže.
po snídani vyrazíme zpět k hlavnímu městu, ale po cestě stojí za to ještě zastavit u velkolepé citadely YAPAHUWA stojící na žluté žulové skále. Její kamenné schodiště se nápadně podobá mayským pyramidám, ale odlišuje se sochami slonů, gnomů, bohyní a kamenných lvů. Odpoledne přijedeme do nám již známého místa, a to do Negomba, kde přespíme.
snídaně, poslední nákupy, dle letového řádu odlet do ČR.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

březen 2019

       
10.3.2019 15 / 14 Praha 45 500 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.