nahrávám...

Tanzánie - Tanzánie a Zanzibar

Navigace:
Fotogragie Zanzibar7_PB081223.JPG
Fotogragie Zanzibar5_PB071203.JPG
Fotogragie Zanzibar - Silvestr
Fotogragie Zanzibar
Fotogragie dreamstime_xl_45060118_Zanzibar_prales
Fotogragie dreamstime_xl_27840832_Zanzibar_holky
Fotogragie dreamstime_xl_27303224_Zanzibar_pláž
Fotogragie dreamstime_xl_25185078-Zanzibar_plaz
Fotogragie Zanzibar Silvestr
Fotogragie Zanzibar7_PB081223.JPG Fotogragie Zanzibar5_PB071203.JPG Fotogragie Zanzibar - Silvestr Fotogragie Zanzibar Fotogragie dreamstime_xl_45060118_Zanzibar_prales Fotogragie dreamstime_xl_27840832_Zanzibar_holky Fotogragie dreamstime_xl_27303224_Zanzibar_pláž Fotogragie dreamstime_xl_25185078-Zanzibar_plaz Fotogragie Zanzibar Silvestr
Číslo zájezdu 489157
Doprava Letecky - TanzanieLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Tanzanie
Ubytování Vlastní ubytování
Strava Polopenze
Termínů
první 02.02.2019
Cena od
75 960 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

TANZÁNIE A ZANZIBAR

Ubytování

Typ ubytování Vlastní ubytování

10x ubytování v hotelu se snídaní, na safari 5x v kempu v pronajatém stanu.

Stravování

během dnů na safari plná penze.

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka vč. let. tax a poplatků cca 21 000 Kč, místní let z Arushi na Zanzibar, místní doprava (minibusy, taxíky), na safari doprava džípy a vstupy do národních parků, 10x ubytování v hotelu se snídaní, na safari 5x v kempu v pronajatém stanu, během dnů na safari plnou penzi, lodní výlety na ostrovy Bawe a Changuu a za delfíny u Kizimkazi, Spice Tour na farmě s kořením, vstupné do pralesa Jozani, muzea rokle Oldupai a do masajské bomy, místní průvodce (řidič) na safari a na Zanzibaru, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 880 Kč, do 80 000 za 1 480 Kč
 • vízum do Tanzanie (50 USD na osobu, vyřizuje a platí se na letišti při vstupu do země), spropitné pro místní průvodce a kuchaře (cca 55 USD na osobu), případné vstupy do muzeí, stravování mimo uvedeného

Program zájezdu

odlet z Prahy na Kilimanjaro Airport nedaleko Arushi.
město ARUSHA - "hlavní město safari" pod horou Mount Meru.
začátek 6denního safari - NP TARANGIRE s impozantními baobaby, stády kopytníků, slonů a 550 druhy ptáků, vyhlídka na jezero MANYARA v oblasti Velké příkopové propadliny.
celodenní safari v kráteru NGORONGORO (rezervace UNESCO), kaldera o průměru 20 km vytvořená kolapsem obrovského vulkánu má dnes největší koncentraci zvěře na světě: lvi, sloni, buvoli, pakoně, zebry, gazely, antilopy, prasata bradavičnatá, pštrosi, orli, supi a další - tady je ještě šance vidět celou tzv. velkou pětku (slona, lva, buvola, levharta a ohroženého nosorožce).
návštěva masajské vesnice (bomy), zastávka u 150 metrů hluboké rokle OLDUPAI (Olduvai) - místo senzačního objevu 1,75 milionu let starých pozůstatků hominida australopithecus boisei (malé muzeum), pohyblivá duna SHIFTING SANDS, vjezd do národního parku SERENGETI (biosférická rezervace UNESCO) - nekonečné travnaté planiny s minimem stromů jsou symbolem africké krajiny a přerušují je jen žulové výlevy kopjes, v nichž se rádi schovávají lvi.
celodenní safari v savanách NP SERENGETI, který je každoročně dějištěm největší světové migrace savců - úchvatná podívaná na tisíce pakoňů, zeber a gazel, ale také na žirafy, slony, hrochy, opice, krokodýly, lvy, hyeny, šakaly, mangusty či supy, pokusíme se najít i geparda a levharta.
ze Serengeti pustou a nehostinnou krajinou k bezodtokému sodnému jezeru NATRON, které leží na hranicích s Keňou pod činnou sopkou OL DOINYO LENGAI, primitivní obydlí Masajů uplácaná ze dřeva a bláta.
hejna plameňáků živící se řasami na alkalickém jezeře NATRON, pěší výlet kaňonem k vodopádu NGARE SERO (koupání), návrat do Arushi.
přelet na korálový ostrov UNGUJA v souostroví Zanzibar - známý "ostrov koření", čtyři noci v koloniálním městě STONE TOWN (UNESCO).
hlavní město Zanzibar (Stone Town), které vstřebalo vlivy z Indie, Arabského poloostrova, Evropy i černošské Afriky - staré město s bludištěm křivolakých uliček, sultánské paláce, pevnost, starý trh s otroky…
lodní výlet ze Zanzibaru na ostrov CHANGUU s kolonií až 200 kg těžkých želv obrovských, koupání na čisté písečné pláži, šnorchlování u korálového útesu v okolí ostrova BAWE, večer si můžete u stánků na tržišti Forodhani dát džus z cukrové třtiny, chlebovník, maniok, jackfruit, čerstvé ryby, chobotnice, krevety, kraby či humry, zanzibarskou pizzu a spoustu dalších dobrot.
lodní výlet za delfíny z KIZIMKAZI, deštný prales JOZANI s červenými opicemi guerézami a porosty mangrovů.
zastávka u ruin paláce MTONI, Spice Tour - prohlídka (i ochutnávka) exotických druhů koření a ovoce s výkladem místního průvodce, tři noci v letovisku NUNGWI.
tropický "ráj" NUNGWI s dlouhou písečnou pláží, které s turisty sdílí místní rybáři a stavitelé plachetnic "dhow", přírodní akvárium s mořskými želvami, maják.
další volný den v Nungwi - pro zájemce možnost domluvit individuální výlet za šnorchlováním u korálového ostrova MNEMBA, potápění, rybářskou výpravu nebo plavbu na plachetnici dhow při západu slunce.
ranní odlet ze Zanzibaru a návrat do ČR.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

únor 2019

       
2.2.2019 16 / 15 Praha 75 960 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.