nahrávám...

Ukrajina - Světem Huculů, kozáckých atamanů i českých krajanů se zastávkou v Černobylu

Navigace:
Fotogragie Ukrajina_Kyjevsko_pecerska_lavra_2014_2
Fotogragie ukrajina
Fotogragie Ukrajina - Akkerman
Fotogragie Ukrajina - Černovice
Fotogragie Ukrajina - Dubno
Fotogragie Ukrajina - Chotyn
Fotogragie Ukrajina - Kamenec
Fotogragie Ukrajina - Kremenec
Fotogragie Ukrajina - Kyjev
Fotogragie Ukrajina - Kyjev
Fotogragie Ukrajina - Lvov
Fotogragie Ukrajina - Oděsa
Fotogragie Ukrajina - Olesko
Fotogragie Ukrajina - Uman
Fotogragie Ukrajina - Užhorod
Fotogragie Ukrajina - Verchovyna
Fotogragie Ukrajina - Záporoží
Fotogragie Ukrajina - Zoločiv
Fotogragie Ukrajina_Kyjevsko_pecerska_lavra_2014_2 Fotogragie ukrajina Fotogragie Ukrajina - Akkerman Fotogragie Ukrajina - Černovice Fotogragie Ukrajina - Dubno Fotogragie Ukrajina - Chotyn Fotogragie Ukrajina - Kamenec Fotogragie Ukrajina - Kremenec Fotogragie Ukrajina - Kyjev Fotogragie Ukrajina - Kyjev Fotogragie Ukrajina - Lvov Fotogragie Ukrajina - Oděsa Fotogragie Ukrajina - Olesko Fotogragie Ukrajina - Uman Fotogragie Ukrajina - Užhorod Fotogragie Ukrajina - Verchovyna Fotogragie Ukrajina - Záporoží Fotogragie Ukrajina - Zoločiv
Číslo zájezdu 477991
Doprava Autobusem - UkrajinaAutobusem
Odlety z Praha, Pardubice
Lokalita
Ukrajina
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
Cena od
16 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Ukrajina je druhou největší zemí Evropy, Ukrajinci druhým největším slovanským národem na světě, a přestože v naší zemi tvoří významnou národnostní menšinu, je povědomí našich obyvatel o Ukrajině velmi slabé. Cílem tohoto velkolepého zájezdu je právě zaplnit tuto mezeru a představit vám Ukrajinu v celé její rozmanitosti, kráse a bohatosti. Seznámíme se s malebnými regiony jako je Podkarpatská Rus, Huculsko, Pokutí, Severní Bukovina, Podolí, Halič nebo Volyň. Vrcholy zájezdu budou historická města Ivano-Frankivsk, Černovice, Kamenec Podolský či Lvov, starobylé památky Kyjeva, řada romantických hradů a zámků v Podolí, na Volyni i v Haliči, stejně jako i apokalyptický areál jaderné elektrárny v Černobylu. Nezapomeneme ani na naše hrdiny u Zborova, na českou menšinu na Volyni nebo na Švejkovo haličské putování. Zájezd provází Kamil Hanák.

Ubytování

Typ ubytování Hotel

8x nocleh v hotelu s polopenzí v 2lůžkových pokojích.

Stravování

polopenze

Cena zahrnuje

 • pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, doprava klimatizovaným autobusem, 8x nocleh v hotelu s polopenzí v 2lůžkových pokojích, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • 1lůžkový pokoj 3 500 Kč
 • fakultativní výlet do Černobylu cca 90 USD, vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

odjezd z ČR přes Slovensko směrem na Ukrajinu.
ráno přijedeme na Podkarpatskou Rus. Prvním navštíveným ukrajinským městem bude UŽHOROD. Pokocháme se Divadelním náměstím, hradem i skanzenem zakarpatské vesnice a po poledni přejedeme do MUKAČEVA, kde si rovněž prohlédneme staré město i hrad. Na nocleh se přemístíme do hotelu v horách.
nejprve navštívíme hrad HALYČ, po němž zůstal název celého regionu, a následně se projdeme po elegantním městě IVANO-FRANKIVSK, kde stále přežívá duch staré Rzeczpospolity. V odpoledních hodinách přejedeme romantickou horskou krajinou do povodí řeky Prut a pokocháme se huculskými vesničkami JAREMČE a VOROCHTA. Na nocleh pokračujeme přes Verchovinu do huculského střediska KOSIV.
v první části dne si prohlédneme ČERNOVICE (UNESCO), hlavní město severní Bukoviny, které však bylo velmi ovlivněno rakouskou kulturou a architekturou. Po poledni navštívíme jeden z nejznámějších ukrajinských hradů CHOTYN postavený moldavským knížetem Štěpánem Velikým a nekrásnější ukrajinské středověké město KAMENEC PODOLSKÝ.
nad řekou Jižní Buh zahájíme den návštěvou majestátního hradu MEDŽYBIŽ a překrásného židovského hřbitova s mauzoleem zakladatele chasidského hnutí Ba’ala Šem Tova. V podolské metropoli VINNYCJA si prohlédneme střed města, dřevěný kostelík i zbytky Hitlerova bunkru WEHRWOLF s vojenským muzeem. Další zastávkou bude národní dendrologický park SOFIJIVKA ve městě UMANI. Dvě noci budeme nocovat v Kyjevě.
celý den se budeme věnovat návštěvě KYJEVA. Nejprve navštívíme klášterní areál KYJEVSKO-PEČERSKÉ LAVRY (UNESCO) s rozsáhlými katakombami. Kolem MARINSKÉHO PALÁCE a budovy parlamentu se přesuneme po stopách nedávné Revoluce důstojnosti (Euromajdan) na Evropské náměstí, na MAJDAN (Náměstí nezávislosti) a třídu CHREŠČATYK. Pokloníme se hrdinům Nebeské setniny a vyjdeme ke Katedrále sv. Sofie, kostelu sv. Ondřeje, Zlaté bráně a chrámu sv. Vladimíra.
celodenní fakultativní výlet do "zóny" v ČERNOBYLU. Navštívíme mrtvé město PRIPJAŤ i jadernou elektrárnu Černobyl. Skupina, která do Černobylu nepojede, pokračuje v prohlídce KYJEVA návštěvou některých muzeí a dalších církevních památek. Na nocleh se přesuneme do ŽITOMIRU.
ráno přejedeme do Západní Ukrajiny do oblasti VOLYNĚ. Po krátké zastávce u zámku OLYKA a památníku vypálené vesnice ČESKÝ MALÍN navštívíme volyňskou metropoli LUCK se zachovalým historickým hradem, starým centrem a hospodou U Švejka. Posléze se přes DUBNO se zbytky renesančního hradu a KREMENEC s pozůstatky hradu a jezuitské koleje ubytujeme v hotelu v klášterním středisku Počajiv.
po duchovní návštěvě klášterního komplexu POČAJIV nás čeká barokní zámek VYŠNIVEC a opevněný zámek ZBARAŽ proslavený románem Ohněm a mečem. Zastavíme se ve ZBOROVĚ, nejprve v muzeu a pak u památníku československých legionářů. Na nocleh přejedeme do města ZOLOČIV, kterému dominuje malebný zámek rodu Sobieských.
dopoledne si prohlédneme tři významné ukrajinské památky: renesanční zámek PIDHIRCI, velké dílo italských mistrů, dále zámek OLES‘KO, rodiště zachránce Vídně - krále Jana III Sobieského, a nakonec ŽOVKVA s renesančním zámkem a dřevěným kostelíkem (UNESCO). Odpoledne strávíme ve LVOVĚ (UNESCO). Večer přejedeme na hranice a následuje noční přejezd přes Polsko.
v dopoledních hodinách návrat do ČR.

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace