nahrávám...

USA - Na cestě divokou Aljaškou a indiánským Washingtonem s lehkou turistikou

Navigace:
Fotogragie USA - Aljaška, ledovec Portage
Fotogragie Aljaška, lachtani
Fotogragie Aljašky. kosatky
Fotogragie Fairbanks, Aljaška
Fotogragie ledovec Matanuska Glacier, Aljaška
Fotogragie nejvyšší hora Severní Ameriky Denali
Fotogragie NP Denali, Aljaška
Fotogragie NP Wrangell-St. Elias, Aljaška
Fotogragie plavba lodí s pozorováním velryb, NP Kenai, Aljaška
Fotogragie průsmyk Hatcher Pass, Aljaška
Fotogragie sobi na Aljašce
Fotogragie USA - Aljaška, národní park Kenai
Fotogragie USA - Anchorage, Aljaška
Fotogragie USA - národní park Kenai, Aljaška
Fotogragie USA - národní park Olympic
Fotogragie USA - Seattle
Fotogragie USA národní park Olympic, pláž La Push
Fotogragie USA - Aljaška, ledovec Portage Fotogragie Aljaška, lachtani Fotogragie Aljašky. kosatky Fotogragie Fairbanks, Aljaška Fotogragie ledovec Matanuska Glacier, Aljaška Fotogragie nejvyšší hora Severní Ameriky Denali Fotogragie NP Denali, Aljaška Fotogragie NP Wrangell-St. Elias, Aljaška Fotogragie plavba lodí s pozorováním velryb, NP Kenai, Aljaška Fotogragie průsmyk Hatcher Pass, Aljaška Fotogragie sobi na Aljašce Fotogragie USA - Aljaška, národní park Kenai Fotogragie USA - Anchorage, Aljaška Fotogragie USA - národní park Kenai, Aljaška Fotogragie USA - národní park Olympic Fotogragie USA - Seattle Fotogragie USA národní park Olympic, pláž La Push
Číslo zájezdu 478058
Doprava Letecky - Spojené státyLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Spojené státy
Ubytování Hotel
Strava Vlastní
Termínů
Cena od
92 490 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Obrovská Aljaška ohromí všechny svou krásou, nespoutanou přírodou plnou zvěře, skvostnými horami, panenskými lesy a tyrkysovými jezery. Zelený, pralesní Washington plně vystihuje svou přezdívku Stále zelený stát (Evergreen State) a ještě pořád je obýván potomky četných indiánských kmenů s unikátní kulturou. Kombinace těchto dvou států ve vás vyvolá neutuchající obdiv vůči matce přírodě. A to hlavě proto, že si tu krásu vychutnáte na vlastní kůži, prošlapete si stezky, o kterých jste jenom četli v cestovatelských magazínech, budete mít "Velikán" Denali, nejvyšší horu USA, na dosah ruky. Příroda a její úchvatné pěší trasy na vás čekají. Aljaška i Washington nabízí nejen nekonečné dobrodružství, ale navždy změní způsob vašeho vnímání života na planetě. Víme, že je to daleko, a také že se bude jednat pravděpodobně o jednu z vašich nejdražších cest, ale po návratu domů nebudete litovat jediného utraceného dolaru. Provází Marek Bejr.

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha-Seattle a Seattle-Anchorage vč. let. tax a poplatků 35 000 Kč, místní doprava v rámci programu (minivan, autobus, taxi), 13-14x ubytování v turistických hotelech a chatách ve 4lůžkových pokojích (v některých se snídaní), lodní výlet v NP Kenai Fjords, vstupné do NP, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • 2lůžkový pokoj 10 500 Kč/os., registrace ESTA ke vstupu na území USA 450 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 935 Kč, do 80 000 Kč za 1 535 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 750 Kč
 • strava, ostatní vstupné, registrace ESTA a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

odlet z Prahy do SEATTLU, hlavního města stále zeleného státu WASHINGTONU v severozápadním cípu USA. Dle času příletu večerní prohlídka centra Seattlu, města doslova obklopeného vodou.
dopolední návštěva vyhlídkové věže SPACE NEEDLE (184 m) s otočnou restaurací a úžasným panoramatickým výhledem, procházka po náměstí PIONEER SQUARE, místě, kde se usadili první osadníci v r. 1852, návštěva první kavárny STARBUCKS z r. 1971, která stojí před neméně zajímavým tržištěm PIKE PLACE MARKET, procházky po náměstí s obřím ruským kolem GREAT WHEEL, možnost návštěvy mořského akvária SEATTLE AQUARIUM se žraloky. K večeru odjezd do městečka PORT ANGELES, vstupní brány do jedinečného NP OLYMPIC, do kterého spadá pobřeží Pacifiku a zdejší ledovcové hory vytváří neuvěřitelně zelený prales s hustými jehličnany.
v rámci dvoudenního poznávání NP OLYMPIC objevíme obrovské skály, balvany, projdeme se po dřevěných chodníčcích porostlých mechem, spatříme mývala, losy, bobry nebo jeleny wapiti. Užijeme si odpočinek na písečné pláži LA PUSH v INDIÁNSKÉ REZERVACI QUILEUTŮ, kde můžeme pozorovat v dálce hrající si delfíny, lachtany nebo dokonce i velryby. Prozkoumáme rybářskou vesnici FORKS a vrátíme se zpět do SEATTLU.
odlet do vstupní brány do divočiny - města ANCHORAGE, které je v obležení státních parků a fjordů Aljašského zálivu. Projdeme si velmi dobře uspořádané centrum města a s aljašskou kulturou a jejím způsobem života se seznámíme v ALASKA HERITAGE MUZEU, které si nastřádalo sbírku tradičního oblečení, košíků a loveckých zbraní. Dostaneme se na vyhlídkovou plošinu SHIP CREEK, kde můžeme pozorovat tření různorodých lososů. Náš první aljašský západ slunce si užijeme v KINCAID PARKU, který je k tomu jako stvořený. Vydáme se na snadnou procházku zdejším zvlněným terénem lesnatých pahorků, odkud můžeme při dobré viditelnosti spatřit i ohromující horu Denali, dříve známou spíše pod názvem MT. MCKINLEY. Večer poznáme, jak se baví místní na Aljašce v typickém pubu, a při tom můžete ochutnat i místní speciality, např. smažené halibuty nebo uzené lososy.
po SEWARD HIGHWAY se vydáme do zátoky TURNAGAIN ARM. Na cestě se zastavíme u INDIAN VALLEY MINE, zlaté žíly, kde je dodnes možné nějaké zlato najít, seznámíme se tu s historií těžby zlata na Aljašce. Po cestě zastavíme ještě na několika vyhlídkách na okolní vrcholy, ale zlatým hřebem dnešního dne bude pěší trasa, která nás dovede až k ledovci PORTAGE GLACIER. V okolí se nachází několik vyhlídkových plošin na toto skvostné sněhové pole. Při cestě na ubytování se ještě zastavíme v ALASKA WILDLIFE CONSERVATION CENTER, které se věnuje záchraně zvířat a budete mít tedy možnost vidět losa či medvěda. Ale jsme teprve na začátku, při troše štěstí je spatříte i ve volné přírodě.
přijíždíme na POLOOSTROV KENAI, do pohoří KENAI MOUNTAINS s mnoha horskými jezery a ledovci. Malebnou silnicí SEWARD HIGHWAY, která se příjemně proplétá horami, doputujeme do vesnice MOOSE PASS, která je příznačně pojmenována po pošťákovi, který nedokázal projít kolem losa. Vydáme se odsud na pěší túru k JEZERU PTARMIGAN s tyrkysovou vodou plnou pstruhů, ve které se odráží okolní hory. Později odpoledne přijedeme do kouzelného města SEWARD na břehu oceánu. Prohlédneme si přístav, který je v létě doslova přeplněn rybářskými čluny, výletními loděmi a plachetnicemi, a také PAMÁTNÍK BENNY BENSONA, který v r. 1926 navrhl vlajku státu Aljaška.
dnes nás čeká lodní výlet do zátoky RESURRECTION BAY rozprostírající se v NP KENAI FJORDS. Bylo by velmi neobvyklé, pokud bychom při této plavbě nezahlédli velryby, lachtany, orli nebo mořské vydry. V kombinaci s výhledy na mnoho přílivových ledovců vytvářejících úžasné fjordy činí tato plavba životní zážitek. Odpoledne objevíme tzv. čelo LEDOVÉHO POLE HARDING - EXIT GLACIER. Nabízí se několik možností túr (dle aktuálních sil), při kterých budeme moci pozorovat na relativně malé ploše obrovské změny vegetace. Vydáme se na procházku k ledovcovým naplaveninám, pro zdatnější je možnost dojít až k vyhlídce na úbočí ledovce nebo ke kaskádám FALLS OVERLOOK. Návrat do Anchorage.
vydáme se na sever od města Anchorage, podél zátoky KNIK ARM až k vesnici EKLUTNA, odkud vede příjemná procházka k překrásnému vodopádu THUNDERBIRD FALLS. Navštívíme i samotnou 350 let starou vesničku EKLUTNA, kde žili aljašští domorodci a kde si prohlédneme i ruský kostel sv. Mikuláše postavený podle Noemovy archy, a přístavek sv. Heřmana, patrona Aljašky. Přes starou farmářskou osadu PALMER, ve které se podíváme na původní dřevěné farmy starých kolonistů, dojedeme do fotogenického průsmyku HATCHER PASS, který vede podél luk, hřebenů, opuštěných dolů na zlato a ledovců a nabízí nádherné pěší toulky. Naše trasa vede podél řeky Little Susitna do mírného svahu, kde po chvíli uvidíte zbytky dolu LONESOME MINE a nakonec dojdete k ledovci MINT GLACIER. Poté se vrátíme zpět na hlavní silnici.
po jedné z nejhezčích silničních cest GEORGE PARKS HIGHWAY se vydáme podél trasy železnice ALASKA RAILROAD do nejznámějšího parku na Aljašce NP DENALI se stejnojmennou nejvyšší horou Severní Ameriky. Tady máte asi největší šanci (bez nutnosti náročné túry) spatřit ve volné přírodě medvěda grizzlyho, losa nebo třeba vlka. Než se vydáme na hlavní, celodenní výlet, čeká nás ještě nenáročná okružní trasa ROCK CREEK TRAIL, která vede přes potok ROCK CREEK na hřeben s výhledy na MT. HEALY (1 737 m). V dalším dnu si projedeme místním kyvadlovým autobusem celé srdce parku DENALI - 147 km dlouhou trasu, která končí až u hornického sídla KANTISHNA. Pokud budeme mít štěstí a bude jasno, hora DENALI (Mt. McKinley, 6 190 m) se nám ukáže v celé své krásy. Během cesty autobus několikrát zastaví na zajímavých zastávkách, kde je vysoká pravděpodobnost, že uvidíte některé zástupce bohaté fauny. V případě dostatku času se od EIELSON VISITOR CENTER vydáme na snadnou túru k řece.
přejezd do osady NENANA s historickou budovou nádraží, která je zároveň muzeem železnice. Odsud je to už jen kousek do FAIRBANKS s tematickým PIONEER PARKEM se skupinou historických domů, obchodů a muzeem věnujícím se letecké historii z období "zlaté horečky". Po parku se můžete svést i miniaturním vláčkem. Pro zájemce je připravena plavba lodí po řece Chena se zastávkou u stanice psí smečky, která jezdí psí spřežení.
dnes se zastavíme na SEVERNÍM PÓLU, kde si prohlédneme i DŮM SANTA CLAUSE, a pak se už budeme ubírat vstříc rozlehlé divočině po první aljašské dálnici RICHARDSON HIGHWAY, která je téměř bez provozu a nabízí výhledy jako z malovaného obrázku. Po cestě se vám otevře panorama ALASKA RANGE s vrcholy Mt. Deborah, Hess Mountain a Mt. Hayes a u DELTY snad uvidíme i stádo bizonů, které se m bylo v r. 1928 přemístěno z Montany. Přejedeme přes nejvyšší bod dálnice PRŮSMYK ISABEL PASS (1 000 m) a pokračujeme dále okouzleni zasněženými vrcholky a úžasnými roklemi až k NP WRANGELL-ST ELIAS, který je největším národním parkem v USA.
ti z vás, kteří mají rádi opravdu opuštěná místa bez turistů, si dnes přijdou na své, jelikož navštívíme ne příliš turistickou část NP WRANGELL-ST ELIAS, sídliště aljašských domorodců, kraj, který byl otevřen pro osidlování až v r. 1980 - NABESNA ROAD. Vystoupáme erodovaným vulkanickým systémem do hor v průsmyku s typickými obyvateli, ovcemi aljašskými, a pokocháme se dech beroucím výhledem do okolí.
scénickou silnicí GLENN HIGHWAY se vracíme do Anchorage s výhledem na ledovec MATANUSKA GLACIER, který se téměř dotýká silnice. Prohlédneme si známý útvar LION’S HEAD připomínající Sfingu a na piknik zastavíme u ALPSKÉHO HISTORICKÉHO PARKU, kde se dochovaly původní stavby a pošta, ve které dnes sídlí muzeum. Večer příjezd do Anchorage. Rozloučení s Aljaškou v místním pivovaru. Přejezd na letiště.

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace