nahrávám...

USA - New York, Niagarské vodopády a pobřeží Nové Anglie

Navigace:
Fotogragie Niagarské vodopády
Fotogragie Brooklyn Bridge, autor: Zdeněk Ecler
Fotogragie budova The Egg na náměstí Empire State v Albany
Fotogragie Cape Cod a typické pobřeží Nové Anglie
Fotogragie Central Park a hotel Plaza
Fotogragie městečko Seneca Falls
Fotogragie New York Downtown, autor: Zdeněk Ecler
Fotogragie noční Buffalo
Fotogragie noční život na Times Square, autor: Zdeněk Ecler
Fotogragie pohled na Niagary z lodi
Fotogragie Quincy Market v Bostonu
Fotogragie ranní výhled z Top of the Rock, autor: Zdeněk Ecler
Fotogragie Státní kapitol v Albany
Fotogragie výhled z Top of the Rock na Central Park
Fotogragie Niagarské vodopády Fotogragie Brooklyn Bridge, autor: Zdeněk Ecler Fotogragie budova The Egg na náměstí Empire State v Albany Fotogragie Cape Cod a typické pobřeží Nové Anglie Fotogragie Central Park a hotel Plaza Fotogragie městečko Seneca Falls Fotogragie New York Downtown, autor: Zdeněk Ecler Fotogragie noční Buffalo Fotogragie noční život na Times Square, autor: Zdeněk Ecler Fotogragie pohled na Niagary z lodi Fotogragie Quincy Market v Bostonu Fotogragie ranní výhled z Top of the Rock, autor: Zdeněk Ecler Fotogragie Státní kapitol v Albany Fotogragie výhled z Top of the Rock na Central Park
Číslo zájezdu 477915
Doprava Letecky - Spojené státyLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Spojené státy
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 16.09.2018
Cena od
55 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Neopakovatelná prohlídka New Yorku spojená s toulkami po stopách historie Spojených států amerických! Pohodlné cestování v pronajatém minivanu. Po příletu do New Yorku na nás ihned dýchne energie tohoto pulzujícího města, budeme se procházet mezi budovami, které jsou ikonami moderní doby, a odpočívat v Central Parku. Jakmile se začneme přesouvat směrem na sever, ráz okolní krajiny se začne dramaticky měnit. Opustíme megapoli a ocitneme se na venkově, v Nové Anglii. Nová Anglie, to jsou malebná rybářská městečka na východním pobřeží USA zahalená sluncem a jemným vánkem. Historie na vás dýchne na každém kroku, zdejší území je vnímáno jako počátek všeho, co je opravdu americké. Pojedeme podél drsného, rozeklaného a kamenitého pobřeží s malými přírodními rezervacemi, budeme míjet honosná přímořská sídla, prohlídneme si slavné univerzity, a na samém konci naší cesty nás čeká jedna z nejslavnějších atrakcí světa - Niagarské vodopády. GARANCE MALÉ SKUPINY!

Poznámka : New York City Pass zahrnuje následující vstupy: Empire State Building, American Museum of Natural History, Metropolitní muzeum umění, Top of the Rock nebo Guggenheimovo muzeum, plavba k Soše Svobody a na Ellis Island nebo okružní plavba kolem Manhattanu, 9/11 Památník a Muzeum nebo Námořní, letecké a vesmírné muzeum Intrepid

Cena zahrnuje

 • mezinárodní letenka Praha-New York a Buffalo-Praha vč. let. tax a poplatků cca 16 500 Kč, doprava pronajatým minivanem (ve městě místní doprava), trajekt na ostrov Martha’s Vineyard a zpět, ochutnávka vína ve vinařství, 13x ubytování v hotelu ve 4lůžkových pokojích se snídaní, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • 2lůžkový pokoj po celou dobu pobytu 9 500 Kč/os., pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 1 050 Kč, pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč za 1 425 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 750 Kč, registrace ESTA ke vstupu na území USA 450 Kč, karta New York City Pass 3 350 Kč (2 650 Kč děti 6-17 let), vstupenka One World Observatory 950 Kč (750 Kč děti 6-12 let)
 • ostatní strava, registrace ESTA ke vstupu do USA, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

odlet z ČR, přílet do NEW YORKU, ubytování v hotelu.
2- - 5. den: 4denní podrobná prohlídka NEW YORK, navštívíme všechny atraktivity Manhattanu - TIMES SQUARE, RADIO CITY MUSIC HALL, WORLD TRADE CENTER, čekají nás nádherné vyhlídky z EMPIRE STATE BUILDING, ROCKEFFELEROVA CENTRA i z BROOKLYNSKÉHO MOSTU. Nenecháme si ujít ani plavbu lodí na OSTROV SVOBODY s dominantou LADY LIBERTY, ochutnáme pravý americký burger a užijeme si večeři i v ČÍNSKÉ ČTVRTI. Pro chvíle odpočinku je jako stvořený CENTRAL PARK. Milovníci muzeí si přijdou na své např. v GUGGENHEIMOVĚ MUZEU a nebo v dalších světově proslulých muzeích.
po snídani odjezd do oblasti Nové Anglie, jejíž poznávání započneme ve státu CONNECTICUT, konkrétně v univerzitním městě NEW HAVEN, které je sídlem slavné univerzity YALE s 3. nejstarší kolejí v USA z r. 1716. Prohlédneme si její nejdůležitější budovy - knihovnu se starými rukopisy a ručně tištěnými knihami, univerzitní sbírku umění, a poté si odpočineme na břečťanem porostlém nádvoří staré koleje. V rámci našeho přejezdu více na sever se zastavíme u městečka BRANFORD, které nám poskytne nádherný výhled na souostroví THIMBLE ISLANDS, které čítá na 365 malinkých skalnatých ostrůvků s viktoriánskými domky (v případě dostatku času možnost okružní plavby kolem ostrovů). Vrcholem dnešního dne je prohlídka útrob první americké atomové ponorky USS Nautilus v GROTONU. Součástí je i návštěva Muzea ponorek, kde se dozvíme více o historii ponorek.
po snídani možnost dokončení prohlídky městečka GROTON, následuje krátký přejezd do starého velrybářského přístavu a loděnice MYSTIC s novoanglickými dřevěnými domky a obchůdky a starým otvírajícím se mostem přes řeku Mystic. V maličké vesničce MYSTIC SEAPORT si prohlédneme Stillman Building s výstavou vyřezávaných mušlí a výrobků z velrybího tuků, dále velrybářskou loď z r. 1841 a na 6000 nádherných mořských tvorů (například běluhy) spatříme v místním MYSTIC AQUARIU. Kdo se zajímá o podmořský výzkum, ten bude jistě potěšen výstavou o pomořském výzkumu, která uvádí tým, jenže objevil Titanic
přejezd do nejmenšího státu Nové Anglie, do RHODE ISLANDU, jehož hlavním turistickým cílem je zámožný NEWPORT, hlavní město světa jachtařů s panskými sídly slavných rodin, např. Astorů, Belmontů či Vanderbiltů, jejichž slavné sídlo The Breakers navštívíme. Projdeme se po pobřežní stezce Cliff Walk a budeme obdivovat letní dům Johna a Jackie Kennedyových, kteří měli svatbu v nejstarším katolickém kostele na Rhode Islandu - ST MARY’S CHURCH a budeme míjet také Rosecliff, kde se natáčel slavný film Velký Gatsby. Při procházce po jedné ze 7 mil pěších stezek v NORMAND BIRD SANCTUARY budeme moci zahlédnout pestrobarevné ptáky. Odpoledne dorazíme do PROVIDENCE, první osady Rhode Islandu a sídla další slavné univerzity Brown ležící ve 300 let staré čtvrti, na náměstí Kennedy Plaza si prohlédneme městskou radnici s tmavomodrým stropem s hvězdami, dále bývalé nádraží Union Station z r. 1898 nebo koloniální domy ve čtvrti College Hill, na kopci Rhode Island Statehouse z bílého mramoru s obrovskou kupolí (4. největší na světě), večer můžeme věnovat nákupům v nejstarším uzavřeném nákupním centru v USA z r. 1828 - WESTMINSTER ARCADE.
brzy ráno odjezd na poloostrov CAPE COD ve státě MASSACHUSETTS tvořený slanými mokřady a písečnými dunami s větrem bičovanými plážemi, které tvoří chráněnou oblast CAPE COD NATIONAL SEASHORE. Na zdejším poloostrově leží první domy Poutníků, kteří připluli do Nové Anglie. Dopoledne odplujeme trajektem na kouzelný ostrůvek MARTHA’S VINEYARD, kde si přímo v přístavu se 100 let starým kolotočem půjčíme kolo (cca 25 USD/den) a vydáme se na příjemnou cyklo projížďku mezi dunami a jezerem do EDGARTOWNU (cca 25 km). Alternativně možnost okružní prohlídky výletním autobusem kolem ostrova (cca 33 USD). V podvečer prohlídka rybářského městečka PROVINCETOWN s klikatými uličkami lemujícími lesklé dřevěné domky, možnost vyhlídky ze 75 m vysoké žulové věže Pilgrim Monument, ze které je úchvatný výhled na celý Cape Cod.
odjezd do maličkého města PLYMOUTH, zdejší neřecký chrám u moře připomíná místo přistání 102 Otců poutníků v prosinci 1620. Ve městě nalezneme také repliku slavné lodi MAYFLOWER a 3 míle na jih od Plymouthu se na PLIMOTH PLANTATION vrátíme do období 17. Století, jelikož se tu nachází žijící muzeum s ukázkou tradiční vesnice, indiánské osady Wampanoag atd. Odpoledne dojedeme do metropole BOSTONU na pobřeží Massachusetts Bay, projdeme se po stezce Freedom Trail spojující důležitá historická místa z období války na nezávislost. Návštěvníky přitahuje zejména QUINCY MARKET a příjemný COLUMBŮM PARK na nábřeží. Večer můžeme společně povečeřet v příjemné hospůdce, kde se servírují vynikající plody moře či tresky.
dopolední dokončení prohlídky Bostonu, při které zamíříme do čtvrti CAMBRIDGE, kde se nachází slavná HARVARDSKÁ UNIVERZITA s obří knihovnou, která vlastní Gutenbergovu bibli nebo Shakespearovy prvotisky. Naším dalším cílem bude město známé svými čarodějnickými procesy - SALEM. Podrobněji se dozvíme o čarodějnictví v místním Salem Witch Museu nebo ve Witch Dungeon Museu, které je umístěno v kostele z 19. st. na místě bývalého vězení, kde byly čarodějnice drženy. V podvečer možnost procházek po historickém přístavu Derby Wharf.
přejezd z Massachusetts zpět do státu New York, putování vnitrozemím státu přes hlavní město ALBANY, kde si prohlédneme STÁTNÍ KAPITOL a MUZEUM STÁTU NEW YORK, které nás seznámí např. se stavbou mrakodrapů, a jistě nás zaujme vedlejší budova THE EGG ve tvaru vejce. Odpoledne doputujeme do vinařské oblasti, regionu FINGER LAKES, kde se, ač se o tom příliš neví, produkují vynikající vína. U města SENECA FALLS navštívíme jedno z místních vinařství a vína zároveň i ochutnáme. Toto místo hrálo velkou roli v oblasti ženských práv, protože právě zde uspořádaly ženy první Kongres o ženských právech v r. 1848 a my tu prozkoumáme NÁRODNÍ SÍŇ SLÁVY ŽEN. Večer přijedeme ke slavným NIAGARSKÝM VODOPÁDŮM.
perlu zájezdu na americko-kanadské hranici, NIAGARSKÉ VODOPÁDY, si dnes užijeme v rámci celodenní prohlídky. Nejdříve si prohlédneme nejvyšší vodopády BRIDAL VEIL a AMERICAN VEIL (až 54 m) z vyhlídky OBSERVATION TOWER, poté se odsud vydáme na plavbu lodí přímo k vodopádům MAID OF THE MIST, při které vám zaručujeme, že na vlastní kůži sami pocítíte mohutnost vodopádů (pláštěnky jsou součástí výbavy lodi). Odpoledne věnujeme ostrůvku GOAT ISLAND, kde si projdeme trasu CAVE OF THE WINDS, která nás zavede přímo pod vodopády. Navečer přejedeme jen kousek do miniaturního Manhattanu na břehu JEZERA ERIE - BUFFALA, kde si užijeme poslední americký večer. Na večerní osvětlené BUFFALO je nejkrásnější výhled z nejvyšší radnice v zemi z roku 1928.
dokončení prohlídka BUFFALA - procházka bohémskou čtvrtí ALLENTOWN s mnoha viktoriánskými domy a kavárnami, nákupy suvenýrů, odlet do Prahy.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

září 2018

       
16.9.2018 15 / 14 Praha 55 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace