nahrávám...

Velká Británie, Skotsko - Na kole od jihu k severu Skotska - West Highland Way - stan

Navigace:
Fotogragie Skotsko - Loch Lomond
Fotogragie Skotsko - Ben Nevis
Fotogragie Skotsko - Ben Nevis
Fotogragie Skotsko - Bridge of Orchy
Fotogragie Skotsko - Glen Coe
Fotogragie Skotsko - Glen Coe - Lost Valley
Fotogragie Skotsko - Glen Coe - panorama
Fotogragie Skotsko - Loch Lomond
Fotogragie Skotsko - Na kole od jihu k severu Skotska_01
Fotogragie Skotsko - Na kole od jihu k severu Skotska_02
Fotogragie Skotsko - Rannoch Moor
Fotogragie Skotsko - Rannoch Moor Panorama
Fotogragie Skotsko - Loch Lomond Fotogragie Skotsko - Ben Nevis Fotogragie Skotsko - Ben Nevis Fotogragie Skotsko - Bridge of Orchy Fotogragie Skotsko - Glen Coe Fotogragie Skotsko - Glen Coe - Lost Valley Fotogragie Skotsko - Glen Coe - panorama Fotogragie Skotsko - Loch Lomond Fotogragie Skotsko - Na kole od jihu k severu Skotska_01 Fotogragie Skotsko - Na kole od jihu k severu Skotska_02 Fotogragie Skotsko - Rannoch Moor Fotogragie Skotsko - Rannoch Moor Panorama
Číslo zájezdu 477985
Doprava Autobusem - Spojené královstvíAutobusem
Odlety z Praha, Pardubice
Lokalita
Spojené království
Oblasti Oblast Skotsko
Ubytování Kemp
Strava Vlastní
Termínů
Cena od
15 690 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Čeká vás 400 km dlouhá cyklotrasa nejkrásnějšími partiemi Skotské vysočiny. Trasy jsou vedeny po značených stezkách, bývalých železničních tratích, vojenských cestách i po nefrekventovaných asfaltových silničkách. V některých částech naší etapy se však nevyhneme státní silnici. Nezoufejte, záhy zjistíte, že skotští řidiči jsou daleko ohleduplnější, což učiní naše putování jednodušším. Zájezd je pořádán souběžně s pěší variantou. V případě špatného počasí, popř. nedostatku sil, můžete kolo vynechat a absolvovat turistickou část programu. Oba zájezdy se podstatně odlišují od jiných poznávacích a cyklistických zájezdů tím, že skutečně Skotsko projdeme a projedeme volnou krajinou a dostaneme se i do míst, která se běžně nenavštěvují. Nevynecháme ani to podstatné ze Skotska, např. jezero Loch Lomond, výstup na Ben Nevis či návštěvu palírny pravé skotské whisky. Cyklistické cesty sledují dálkovou národní trasu West Highland Way. Díky kolu však poznáme daleko větší část Skotska než náš turista. V závěru našeho programu navštívíme skotsko-anglické pomezí, kde budeme moci obdivovat římské opevnění zapsané na seznamu UNESCO.

Ubytování

Typ ubytování Kemp

8x noclehy ve vlastních stanech v kempech a na farmách.

Stravování

vlastní, možnost dokoupení 7x česká polopenze.

Cena zahrnuje

 • doprava klimatizovaným autobusem (5 000 km) s cyklovlekem, trajekt do Anglie a zpět, 8x nocleh ve vlastních stanech v kempech a na farmách, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály, stanová varianta

Cena nezahrnuje

 • 7x česká polopenze 1 960 Kč (začíná 3. den večeří a končí 10. den snídaní)
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Program zájezdu

odpoledne odjezd z ČR, přesun do Belgie.
příjezd do města BRUGGY, cyklistická prohlídka města, podél říčních kanálů malebnou belgickou krajinou do přímořského letoviska u přírodní rezervace HET ZWIN poblíž holandských hranic, zpět k autobusu (50 km), nočním trajektem do Anglie.
cesta na sever, z MILNGAVIE na severu Glasgow vyjedeme do krajiny CAMPSIE WELLS. Zastávka s prohlídkou palírny skotské whisky GLENGOYNE a odjezd na ubytování nedaleko GLASGOW, možnost individuální večerní návštěvy města (2 noci na stejném místě) (20 km).
cyklistika v NP LOCH LOMOND s výletem k moři. Přes centrum jižního Lomozu, BALLOCH, podél řeky LEVEN do Dumbartonu ke stejnojmennému a nejstaršímu písemně doloženému hradu v Británii, DUMBARTON, s výhledem na mořský záliv FIRTH OF CLYDE, autobusem zpět do GLASGOW na ubytování (55 km).
královská okružní etapa nás zavede do "srdce Skotska", oblasti BEN LAWERS a pohádkového jezera LOCH TAY. Z rybářské vesničky KILLIN vystoupáme do sedla pod vrcholem Ben Lawer s úžasným výhledem na jezero i do údolí GLEN LYON, do kterého sjedeme. Jedinečnou horskou krajinou pod majestátnými vrcholy budeme klesat údolím s pasoucími se ovečkami a divokými jeleny opět k jezeru LOCH TAY, které objedeme po jeho hornatější jižní straně (s jedinečnými výhledy na jezero a okolní krajinu) zpět do Killinu (80 km). Možnost kratší varianty - okružní cestou okolo jezera Tay (60 km).
od kamenného mostu v BRIDGE OF ORCHY k jezeru Loch Tulla, po staré vojenské cestě do vřesovišť a rašelinišť RANNOCH MOOR. Za Ba Bridge vystoupáme k ruinám Ba Cottage, odkud se otevírají výhledy na GRAMPIAN MOUNTAINS a GLENCOE HILLS. Sjezd údolím GLEN COE, nad kterým ční majestátný Buachaille Etive Mor, až k mořskému jezeru LOCH LEVEN a dále na ubytování (2-3 noci na stejném místě) (50 km, možností zkrácení na 30 km).
po vojenské cestě vyšlapeme do nádherné pusté krajiny typické pro Skotskou vysočinu. V závěru novými lesními porosty (chvilku potlačíme kola), které nás dovedou na hřeben nad údolím GLEN NEVIS s výhledem na horu BEN NEVIS (1 344 m n. m.). Sjezd do údolí a dále přes oblastní město FORT WILLIAM kopírujíce KALEDONSKÝ KANÁL až k Památníku Commandos, tiše strážícího vrchol nejvyšší hory Skotska, autobusem zpět na ubytování (50 km). Alternativně lze trasu do Fot William absolvovat po silnici podél jezera LOCH LEVEN a LOCH LINNHE nebo podél řeky KLACHMISH (50 km).
odpočinkový den ve Fort William nebo výstup na nejvyšší horu Velké Británie BEN NEVIS (20 km). Pro zájemce o cyklo možnost celodenní trasy k jezeru LOCH NESS.
lehká cyklistika v okolí OXFORDU podél TEMŽE (25 km). Individuální prohlídka univerzitního města. Večer trajektem do Francie, přejezd přes Německo do ČR.

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace