nahrávám...

Andalusie - tradičně netradičně, kombinace poznávaní s lehkou turistikou ***

Navigace:
Fotogragie Málaga - pevnost
Fotogragie Andalusie, Alpujarra, Barranco de Poqueira
Fotogragie Andalusie, Alpujarra, Barranco de Poqueira
Fotogragie Andalusie, Córdoba
Fotogragie Andalusie, Guadix
Fotogragie Desfiladero de los Gaitanes
Fotogragie Desfiladero de los Gaitanes 02
Fotogragie Granada
Fotogragie granada 2
Fotogragie Granada, Alhambra
Fotogragie Málaga
Fotogragie Málaga - Centre Pompidou
Fotogragie Málaga - příroda 02
Fotogragie Málaga 02
Fotogragie Španělsko - Alpujarra
Fotogragie Španělsko Andalusie
Fotogragie Španělsko Guadix
Fotogragie Španělsko Málaga
Fotogragie Málaga - pevnost Fotogragie Andalusie, Alpujarra, Barranco de Poqueira Fotogragie Andalusie, Alpujarra, Barranco de Poqueira Fotogragie Andalusie, Córdoba Fotogragie Andalusie, Guadix Fotogragie Desfiladero de los Gaitanes Fotogragie Desfiladero de los Gaitanes 02 Fotogragie Granada Fotogragie granada 2 Fotogragie Granada, Alhambra Fotogragie Málaga Fotogragie Málaga - Centre Pompidou Fotogragie Málaga - příroda 02 Fotogragie Málaga 02 Fotogragie Španělsko - Alpujarra Fotogragie Španělsko Andalusie Fotogragie Španělsko Guadix Fotogragie Španělsko Málaga
Číslo zájezdu 507804
Doprava Letecky - ŠpanělskoLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Španělsko
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 13.09.2019
Cena od
25 490 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

MÁLAGA • DESFILADERO DE LOS GAITANES • CORDOBA • MONTILLA • PRIEGO DE CORDOBA • SIERRA NEVADA • LA CALAHORRA • ALPUJARRA • BARRANCO DEL POQUEIRA • GRANADA • GUADIX • LANJARÓN

Doprava

Doprava do Španělska je zajištěna letadly Boeing 737-800 české letecké společnosti Smart Wings.

Předpokládaný letový řád (místní časy):


Praha - Málaga 18:05–21:30, Palma Mallorca - Praha 22:15–01:30


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.

(Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm.)

(Rozměry příručního zavazadla - max. 56x45x25 cm)

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Cena zahrnuje

 • Leteckou dopravu z Prahy do Málagy a zpět včetně tax
 • 7x ubytování ve 3*-4* hotelech se snídaní
 • Autobusovou přepravu dle programu
 • Průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
 • jednolůžkový pokoj 5 400 Kč
 • 6× večeře 1 980 Kč
 • výlet Desfiladero de los Gaitanes 1 500 Kč (min. 12 os.)
 • večerní prohlídka Alhambry cca 20 € (nutno objednat dopředu)
 • transfer Brno–Praha–Brno 800 Kč
 • Předpokládaná částka na vstupy 80 €

Program zájezdu

Odlet z Prahy do Málagy (předpokládaný odlet 18:05), transfer do hotelu.
Den věnovaný Málaze , rodišti Pabla Picasa - procházka botanickou zahradou Alameda kolem přístavu po nově vybudované promenádě Palmeral de las Sorpresas se supermoderním Centrem G. Pompidou k tržnici Atarazanas a Casa de la Guardia, kde se zastavíme na skleničku malagy, přes hlavní obchodní tepnu calle Larios se vydáme k rodnému domu P. Picassa a odtud úzkými uličkami starého města ke katedrále de la Encarnación. Odpoledne návštěva jedné z největších arabských pevností Andalusie, Alcazaby, z 8. stol. s překrásnými zahradami. Na závěr vystoupáme od Alcazaby k hradu Castillo de Gibralfaro ze 14. stol., odkud se nám otevřou výhledy na město i přístav.
Individuální volno k návštěvě muzeí – Nadace P. Picassa, Museo de Bellas Artes s díly od Ribery, Murilla a dalších, Museo Carmen Thyssen s díly špan. malířství 19. stol., muzeum automobilismu se 100 exponáty všech dob nebo fakultativní výlet do proslulé soutěsky Desfiladero de los Gaitanes , kde byla na začátku 20. století postavena Caminito del Rey , královská cesta 100 m nad řekou Guadalhorce, po které chodily kdysi dělníci při stavbě přehrady. Cesta vede po lávkách mezi skalními stěnami o výšce až 400m, místy schodiště, místy můstky. Celý úsek měří necelých 8 km, z toho necelé 3 km jsou po lávkách a můstcích, zbytek je lesní pěšina. (nutno objednat předem vstupy, min. 12 osob)
Ráno odjezd do Córdoby , města proslaveného mešitou s vestavěnou katedrálou, působivou židovskou čtvrtí, impozantním římským mostem a bývalým královským palácem s překrásnými zahradami. Na cestě zpět do Granady návštěva vinných sklepů v Montille , městě proslulém vínem amontillado, typu jérez. Pokračování přes přírodní park Sierras Subbéticas do jedné z nejkrásnějších obcí Španělska, do Priego de Córdoba , s památkami ve stylu cordóbského baroka a s věhlasnou produkcí značkového olivového oleje. Ubytování v Granadě .
Po snídani prohlídka Granady , snového města s věčnou kulisou často zasněžených vrcholků Sierra Nevady, města s nejkrásnější renesanční katedrálou, postavenou na paměť křesťanského vítězství, monumentální hrobkou katolických králů, malebnou čtvrtí Albaicín s labyrintem strmých uliček, odkud jsou nejhezčí pohledy na Alhambru. Po příjezdu prohlídka impozantního kláštera la Cartuja, pěší procházka Albaicinem a výstup na Sacromonte k abadía de Sacromonte, opatství z 16. stol., odkud krásné výhledy na celou Granadu. Večerní návštěva Alhambry. Ubytování v Granadě.
Ráno odjezd do Guadixu , městečka proslulého troglodytními obydlími, jeskyněmi vyhloubenými ve zdejších jílovitých kopcích. Mnohé z nich jsou dodnes obydlené, mnohé slouží jako hotelové ubytování pro turisty. Po té se vydáme pohořím Sierra Nevada k průsmyku Puerto de la Ragua, odkud jsou nádherné výhledy do krajiny a v městečku La Calahorra si prohlédneme hrad z 15. stol. se čtvercovým půdorysem a robustními věžemi. Odsud již budeme projíždět působivým podhůřím s původní lidovou architekturou a ryzími zvyky, krajem Alpujarra . Další zastávkou bude Trévelez , nejvýše položená obec, která se specializuje na výrobu sušené šunky. Ubytování v Lanjarónu , v oblasti Alpujarra.
Po snídani další den v kraji Alpujarra, oblasti, která byla posledním útočištěm Maurů granadského království a před nimi přirozenou obrannou pevností Řeků, Kartaginců, Římanů a později Kastilců. Vydáme se soutěskou Barranco de Poqueira k 3 nejmalebnějším vesnicím Alpujarry, kde se nejlépe dochovala původní architektura. První z nich je Pampaneira , s maurským odkazem v úzkých uličkách a domcích nalepených na sobě. O 5km výše je Bubión a poslední vesnicí je Capileira , odkud vede pěší cesta k vyhlídce na 2 nejvyšší vrcholy Sierra Nevady – Mulhacén a Veleta. Možnost pěší túry kolem Capileiry. Návrat na ubytování.
Po snídani se vydáme k pobřeží Costa del Sol, předtím ještě vyjedeme do nejkrásnější bílé vesnice v provincii Málaga, do Frigiliany , jejíž historické jádro z dob morisků je nejzachovalejší v celé provincii. Tyčí se jako orlí hnízdo v přírodním parku Sierra de Tejeda. Další zastávkou bude Rincón de la Victoria , kde se nachází jeskyně del Tesoro, jedna z 3 jeskyní na světě a jediná v Evropě, která je podmořského původu. Procházka po promenádě na útesech El Cantal. Ve večerních hodinách odlet z Málagy do ČR (předpokládaný přílet 01:30). Průvodkyně zájezdu: Lenka Rašková, www.lenkaraskova.com

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

září 2019

       
13.9.2019 8 / 7 Praha 25 490 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.