nahrávám...

Azorské ostrovy - Sao Miguel – pěší turistika v zeleném ráji - letecky ***

Navigace:
Fotogragie Azory, Sao Miguel
Fotogragie Azorské ostrovy
Fotogragie Azory, Sao Mguel, Ponta Delgada
Fotogragie Azory, Sao Miguel, čajové plantáže
Fotogragie Azory, Sao Miguel, Furnas
Fotogragie Furnas
Fotogragie Furnas
Fotogragie Sao Miguel
Fotogragie Sao Miguel
Fotogragie Sao Miguel - Furnas
Fotogragie Sao Miguel - Ponta Delgada
Fotogragie Sao Miguel tržnice
Fotogragie Terra Nostra - botanická zahrada - termální koupel
Fotogragie Azory, Sao Miguel Fotogragie Azorské ostrovy Fotogragie Azory, Sao Mguel, Ponta Delgada Fotogragie Azory, Sao Miguel, čajové plantáže Fotogragie Azory, Sao Miguel, Furnas Fotogragie Furnas Fotogragie Furnas Fotogragie Sao Miguel Fotogragie Sao Miguel Fotogragie Sao Miguel - Furnas Fotogragie Sao Miguel - Ponta Delgada Fotogragie Sao Miguel tržnice Fotogragie Terra Nostra - botanická zahrada - termální koupel
Číslo zájezdu 507798
Doprava Letecky - PortugalskoLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Portugalsko
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 22.06.2019
Cena od
33 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

PONTA DELGADA • SETE CIDADES • FAJA DO BAIXO • FURNAS • FAIAL DO TERRA • POVOACAO • PONTA DA MADRUGADA

Náročnost tras: středně lehká

Doprava

Doprava na Azorské ostrovy je zajištěna leteckou společností Tap Portugal

Předpokládaný letový řád (místní časy):


Praha - Lisabon 6:45–9:15, Lisabon - Ponta Delgada 16:45 - 18:10

Ponta Delgada - Lisabon 7:00 - 10:00, Lisabon - Praha 14:05 - 18:20


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.

(Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm)

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha–Azory–Praha, vč. tax
 • autobusovou přepravu dle programu
 • 7× ubytování ve 3* hotelu se snídaní
 • průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
 • jednolůžkový pokoj 6.500 Kč (na vyžádání)
 • večeře (včetně nápojů) 4100 Kč
 • transfer Brno–Praha–Brno 800 Kč
 • fakultativní výlet severovýchod ostrova 1 250 Kč (min. 15 osob)
 • fakulttivní výlet pozorování delfínů a velryb cca 50 eur
 • Předpokládaná částka na vstupy 40 €

Program zájezdu

V brzkých ranních hodinách odlet z Prahy přes Lisabon na ostrov Sao Miguel do Ponta Delgady (předpokládaný odlet z Prahy je v 6,45 hod. s přestupem v Lisabonu) transfer na ubytování.
Po snídani se nejdříve autobusem vydáme na západní stranu ostrova, kde začíná pěší túra cestou Mata do Canário (cca 12 km – 3,5 hod.) ke caldeira Sete Cidades, obrovskému vyhaslému kráteru, v jehož útrobách jsou dvě nádherná jezera zelené a modré barvy, ve kterých se odráží okolní lesy a atlantické nebe. Poté se pokračuje do Faja de Baixo na prohlídku ananasových plantáží, která bude obohacena o ochutnávku ananasového likéru, který se zde vyrábí. Odjezd na ubytování.
Výlet k jezeru Lago das Furnas a do jeho okolí. U jezera vyvěrají horké prameny a páry, které se využívají k přípravě proslulého dušeného pokrmu cozido das Furnas, který je kombinací masa, zeleniny a brambor. Pěší túra kolem dokola kráteru (cca 9,5 km – 3 hod.) . Odpoledne procházka po fascinující botanické zahradě Terra Nostra s množstvím stromů a keřů neznámých pro nás, Středoevropany, možnost koupání v jezírku s termální vodou. Výlet pokračuje přes severní pobřeží, k vyhlídce Pico de Ferro a k návštěvě čajových plántaží společnosti Gorreana , jediné svého druhu v Evropě. Součástí je i malé muzeum. Při návratu na ubytování zastávka na vyhlídce Santa Iria.Návrat do hotelu
Ráno prohlídka města Ponta Delgada , při které se seznámíte s historií, památkami a muzei města a zvyky místních obyvatel. Odpoledne fakultativně lodí mořská výprava za delfíny a velrybami. Plavba trvá přibližně 3 hodiny a je organizovaná profesionálním týmem. (Uskutečnění výletu záleží na aktuálních povětrnostních podmínkách).
Po snídani odjezd z Ponta Delgada směrem k vesnici Lagoa . Návštěva tradiční keramické dílny a rybářského přístavu. Pěší túra Praia - Lago do Fogo po přírodní stezce a kolem levády (cca 12km – 4 hod.) během túry budete moci pozorovat mnoho druhů endemických rostlin, které nejsou k vidění jinde na světě. Během výstupu je několik míst, odkud si můžete vychutnat nádherný výhled na jižní pobřeží S.Miguel, na Vila Franca do Campo a Ribeira da Praia. Návrat na hotel.
Po snídani odjezd k turistické stezce Faial da Terra - Salto do Prego (cca 5 km – 3 hod.), túra začíná i končí ve Faial da Terra, kde se nachází vodopád Salto do Prego a kolem něj překrásné akácie a voňavé pittosporie, nazývané též čínské pomerančovníky. Dále stezka pokračuje klesáním až do Faial da Terra. Zde volno s možností koupání v moři. Návrat do hotelu.
Volný den nebo celodenní fakultativní výlet po severovýchodní části ostrova (min. 15 osob), nádherném regionu se strmými někdy až vertikálními mořskými útesy, s původní exotickou vegetací a zalesněnými vršky. Návštěva parku Ribeira dos Caldeiroes , který je umístěný mezi starobylými vodními mlýny. Zde vedou pěší stezky podél svahů nad řekou umožňující přístup k bohaté přírodní vegetaci a k panoramatickým výhledům. Návštěva Casa do Trabalho, centra lidových ručních výšivek a tkaných látek . Cesta dále pokračuje přes nejkrásnější část s působivými výhledy na údolí k vyhlídce Ponta da Madrugada. Dále podél pobřeží se dostaneme do vesničky Povoaçao , kde se usadili první osadníci ostrova. Zde můžete ve volném čase ochutnat jejich Fofas da Povoaçao (typický azorský moučník). Návrat na ubytování.
Snídaně na hotelu a poté transfer na letiště (odlet v 7,00 hod., s přestupem v Lisabonu - předpokládaný přílet do Prahy v 18,20 hod.) Průvodkyně zájezdu:

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

červen 2019

       
22.6.2019 8 / 7 Praha 33 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.