nahrávám...

Barma (Myanmar)

Navigace:
Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna
Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna
Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna
Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna
Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna
Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna
Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna
Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna
Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna
Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna
Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna
Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna
Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna
Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna
Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna
Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna
Fotogragie Barma (Myanmar)
Fotogragie Barma (Myanmar)
Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna Fotogragie Barma © Foto: Dalibor Mahel, archiv CK Kudrna Fotogragie Barma (Myanmar) Fotogragie Barma (Myanmar)
Číslo zájezdu 502562
Doprava Letecky - MyanmarLetecky
Lokalita
Myanmar
Oblasti Město Bagan
Ubytování Hotel
Strava Vlastní
Termínů
první 24.11.2019
Cena od
35 800 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

"A tehdy zlaté tajemství se pozvedlo na horizontu – nádherný oči přitahující zázrak, který zářil na slunci se siluetou tak nepodobnou muslimským, nebo hinduistickým chrámům. „To je Shwedagon“ přerušil můj údiv průvodce, „To je Barma a bude velmi odlišná od jakékoliv země kterou doposud znáš“. (Rudyard Kipling (1898)

Barma je země zatím jen lehounce dotčená turismem a díky vládní diktatuře naprosto bezpečná. Navíc levná a plná fantastických památek a srdečných lidí. Při přesunech mezi regiony budeme využívat místní dopravu, tzn. autobusy, minibusy a pick-upy, takže poznání lidí a prostředí bude maximálně intenzivní. Ubytování nám poskytnou malé soukromé hotýlky. Fyzicky nejnáročnější částí programu jsou noční přesuny autobusem, pěší výlety ve venkovské krajině či horách a občasné popojíždění na rozhrkaném bicyklu – výpravu tedy zvládne i nesportovec. Spoustu času budeme mít na fotografování zlatých pagod a chrámů, usměvavých domorodců a na obhlídku pestrobarevných tržišť, ať už se zemědělskými produkty, nebo nádhernými řemeslnými výrobky. Zbude nám čas i na vykoupání  a šnorchlování v Indickém oceánu. Část programu absolvujeme na lodičkách, ať už po pohádkovém jezeře Inle, tajuplné řece LayMro, nebo po veletoku Irawadi. Kromě všeobecně známého Baganu (UNESCO) s tisícovkami chrámů navštívíme i mnohem hůře přístupné město Mrauk U, ztracené v Arakánském pohoří, bývalé hlavní město Barmy Mandalaj a největší město – kosmopolitní Yangon. Zájemci o religionistiku budou mít nespočet příležitostí vniknout do běžného života buddhistických mnichů.

Program: 1.  Přílet do Mandalaje v centrální Barmě. Večerní prohlídka nejvzácnější barmské zlaté sochy Buddhy, osmitunového kolosu MAHAMUNIHO.

2. - 4. Královský MANDALAJ, druhé největší město Myanmaru, je fakticky kulturním centrem země. Město si svoji popularitu právem zaslouží, v jeho ulicích i v okolí na nás čeká mimořádné množství pamětihodností a turistických zajímavostí. Lákadlem nejsou jen místní zajímavosti, ke kterým patří Mandalaj hill, rekonstruovaný královský palác, klášter s největší knihou na světě a řada dalších buddhistických památek, ale rovněž  dílny na výrobu tradičních barmských loutek, tapisérií, hedvábných látek a zlatých lupínků, které slouží ke zlacení pagod a soch Buddhů. V sousedních městech MINGUN,  AMARAPURA a SAGAING shlédneme nejdelší teakový most na světě, největší pagodu a největší zvon. Podnikneme také výlet lodí po veletoku Irawadi a výstup na vrcholek horského hřebene s dechberoucí vyhlídkou do krajiny. Noční přesun k jezeru Inle.

5. – 8. JEZERO INLE vzbuzuje vysoká očekávání zcela oprávněně. Představte si velké jezero mezi horami, lemované rýžovými  a třtinovými políčky, nad jehož hladinou stojí vesnice a buddhistické chrámy na kůlech. Lidé etnika Intha pohánějí své loďky jedinečným způsobem – svojí nohou - aby měli volné ruce k obdělávání plovoucích zahrad přímo z vody. Ubytujeme se v romantickém domě na vodě a na výlety budeme vyjíždět lodí. Seznámíme se i s tradičními řemesly místních obyvatel - navštívíme dílny výrobců doutníků, stříbrotepců a zlatníků, stavitelů lodí, kovářů, dílny mistrů malovaných slunečníků a tkalců hedvábí. Podnikneme túru v Šanských horách, přes vesničky kmenů Palaung a Pa-O, kolem plantáží cukrové třtiny, kurkumy, rýže a barmského tabáku, s panoramatickými výhledy na jezero Inle. Noční přesun do Baganu.

9. - 11. I přes poškození zubem času je na více jak 3000 chrámů, stojících na pláních BAGANU, úchvatný pohled. Většina starobylých pagod z 11.-13. stol. byla totiž zrekonstruována, neboť Bagan je stále aktivním náboženským a poutním místem. Prohlídku zhmotněného architektonického snu podnikneme na rozhrkaném kole, které nám umožní být nezávislými. Návštěva dílen tradičního barmského lakovaného zboží a případně noc pod širákem na terase jedné z pagod. Fakultativně let balonem (asi 320 USD). Povinnou zastávku představuje jedna ze tří nejdůležitějších zlatých pagod v zemi, SCHWEZIGON. Noční přesun do Mrauk U.

12. - 15. Chrámy, kláštery, ruiny paláce a pobořené hradby bývalého rakhinského hlavního města MRAUK U, utopeného v zelené džungli Arakánského pohoří tu stojí jako připomínka na místo, jež v době své největší slávy v 16. stol., muselo být nesmírně pozoruhodné. Tehdy udivení a ohromení západní návštěvníci město přirovnávali k Benátkám či Antverpám. Avšak Mrauk U není archeologickým parkem jako Bagan, jeho chrámy obklopují živé vesnice, smaragdová džungle a žlutá rýžová políčka. To nejlepší na všem je, že Mrauk U nenavštíví více jak 5000 cizinců ročně a je velmi pravděpodobné, že tak budeme mít celou nádheru jen sami pro sebe. Navštívíme „barmský Borobudur“ a užijeme si i kouzelné západy a východy slunce z místních vrcholků. Dvoudenní výprava po řece LAY MRO do domorodých vesniček národa Čjinů, jejichž ženy si v nedávné minulosti tetovaly tváře. Prohlídka pralesních plantáží, manufaktur stavitelů bambusových vorů, noc v domorodé vesnici. Noční přesun  do Ngapali beach.

16. - 18. Zasloužený odpočinek u Indického oceánu v NGAPALI BEACH. Palmy, šumící moře, míchané nápoje, ale i rybáři a jejich ženy zpracovávající perly. Fakultativně rybolov s domorodci či šnorchlování. Noční přesun do Yangonu.

19. - 20. Prohlídka YANGONU, bývalého hlavního města Myanmaru s jeho kosmopolitním obyvatelstvem – návštěva křesťanského kostela, židovské synagogy, mešity, hinduistického chrámu a pochopitelně barmského nejpřednějšího buddhistického chrámu – zlatého SHWEDAGONU. Nákupy hedvábných a batikovaných látek, rubínových či safírových šperků, neuvěřitelně levného třtinového rumu, praktických věcí z teakového dřeva, aj.  Odlet do ČR.Nástupní místo: Mandalaj
Výstupní místo: Yangon

Cena zahrnuje

 • veškerou společnou pozemní dopravu po Barmě
 • plavbu lodí po jezeře Inle a do Mrauk U a zpět
 • 9x ubytování v hotýlcích včetně snídaně
 • 5x v soukromém domě a 1x na lodi
 • vstupy do památkových areálu Bagan
 • Inle a Mrauk U
 • domorodého průvodce u jezera Inle a v Mrauk U
 • kudrnovského průvodce
 • vízum
 • pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • letenku v ceně od cca 26.000 Kč včetně tax
 • vstupné do památek (cca 1.500 Kč) a stravu (mimo většinu snídaní)Nezapomeňte na očkování: navštivte svého cestovního lékaře
 • centrum cestovní medicíny či krajskou hygienickou stanici
 • aby vám předepsali povinná očkování pro tento kout světa. Připravte se na výdaje za vakcinaci minimálně proti žloutence
 • meningitidě a tyfu

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Cena od Ceny / Rezervovat
       

listopad 2019

     
24.11.2019 20 / 19 35 800 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.