nahrávám...

Českosaské Švýcarsko

Navigace:
Fotogragie Pravčická brána 17
Fotogragie Bastei-02
Fotogragie Bastei-03
Fotogragie Bastei-06
Fotogragie Bastei-07
Fotogragie Drázdany-04
Fotogragie Drázdany-06
Fotogragie Drázdany-11
Fotogragie Drázdany-13
Fotogragie Drázdany-24
Fotogragie Drázdany-31
Fotogragie Hřensko 1
Fotogragie Hřensko 2
Fotogragie Jetřichovicko 1
Fotogragie Jetřichovicko 2
Fotogragie Jetřichovicko 3
Fotogragie Lilienstein-02
Fotogragie Lilienstein-05
Fotogragie Pravčická brána 17 Fotogragie Bastei-02 Fotogragie Bastei-03 Fotogragie Bastei-06 Fotogragie Bastei-07 Fotogragie Drázdany-04 Fotogragie Drázdany-06 Fotogragie Drázdany-11 Fotogragie Drázdany-13 Fotogragie Drázdany-24 Fotogragie Drázdany-31 Fotogragie Hřensko 1 Fotogragie Hřensko 2 Fotogragie Jetřichovicko 1 Fotogragie Jetřichovicko 2 Fotogragie Jetřichovicko 3 Fotogragie Lilienstein-02 Fotogragie Lilienstein-05
Číslo zájezdu 532216
Doprava Autobusem - ČeskoAutobusem
Lokalita
Česko
Oblasti Oblast České Švýcarsko , Město Hřensko , Město Jetřichovice
Ubytování Pension
Strava Polopenze
Termínů
první 01.08.2020
Cena od
6 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Výlet do divokého romantického kraje jehož působivé pojmenování vymysleli švýcarští malíři Anton Graff a Adrian Zing, kteří putovali v roce 1766 pěšky z Drážďan na hrad Königstein. Labské pískovce, mohutné tabulové hory, volně stojící skalní věže, lesy, louky a malebné soutěsky zde opravdu vytváří pohádkovou krajinu lákající k výletům. Na našem zájezdě také navštívíme krásně opravená městečka (Bad Schandau, Hřensko aj.) a metropoli Saska Drážďany, které si i přes tragédii za 2. světové války uchovaly svůj půvab (hlavně při pohledu přes Labe na staré město). Pro svou krásu a množství uměleckých sbírek byly Drážďany přezdívány umělci v 18. a 19. století „polabskou Florencií“ , „Aténami umělců“ či „Benátkami na Labi“. Díky neúnavné práci při obnově památek si můžeme dnes alespoň částečně představit původní krásu Drážďan.

Cena zahrnuje

 • průvodce
 • doprava autobusem
 • 5x ubytování (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 5x polopenzi

Program zájezdu

Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Příjezd do JETŘICHOVIC – malebná osada při JETŘICHOVICKÉ BĚLÉ mezi pískovcovými skalami, která je ideálním výchozím místem výletů do JETŘICHOVICKÝCH STĚN. Pěší výlet do romantického PAVLÍNINA ÚDOLÍ, které se vine podél zákrut Chřibské Kamenice. Výlet po naučné stezce na vyhlášené vyhlídky (MARIINA SKÁLA A VILEMÍNINA STĚNA).
Výlet do německého SASKÉHO ŠVÝCARSKA. Z obce SCHMILKA turistickou cestou světem skal SCHRAMMSTEINE. Neobvyklé skalní útvary, úžasné výhledy. Zdatnější mohou dojít až do lázeňského městečka BAD SCHANDAU. Odpoledne možnost koupání v termálním bazénu Toscana Therme v lázeňském městečku BAD SCHANDAU.
HŘENSKO - výlet v nejromantičtější části Českého Švýcarska . Cesta přes TŘI PRAMENY na PRAVČICKOU BRÁNU a GABRIELINOU STEZKOU na MEZNÍ LOUKU. Pohádkově krásná oblast soutěsek řeky Kamenice. Pěší ev. lodní cesta DIVOKOU a EDMUNDOVOU SOUTĚSKOU do městečka Hřensko.
Výlet do Německa. Hora BASTEI – jedinečný přírodní útvar s kamenným labyrintem plným roklí a strží, které jsou přemostěny lávkami. Shora je nádherný výhled na Labe. V lázeňském městečku RATHEN přejedeme přívozem na druhou stranu Labe. Odpoledne výlet na tabulové hory KÖNIGSTEIN (zde stojí mohutný hrad) a LILIENSTEIN, které návštěvníkům poskytují velkolepý výhled sahající od Bad Schandau až po drážďanskou televizní věž.
MÍŠEŇ – prohlídka města, kostel Panny Marie s nejstarší porcelánovou zvonkohrou v Evropě, zámek Albrechtsburg. DRÁŽĎANY – historické centrum města jemuž dominuje katedrála a zdobí ho Albertinum, Brühlova terasa, vysoká kopule budovy Kunstaakademie a vrcholné dílo dvorního baroka Zwinger.
Příjezd do německého Saského Švýcarska do městečka HINTERHERMSDORF. Výlet do soutěsky KIRNITZSCHKLAMM, kde návštěvníky vozí lodičky. Dále malebnými soutěskami podél říčky Kirnitzsch (Křinice) až ke skalnímu tunelu a přes vyhlídkový vrch, ze kterého je impozantní vyhlídka na velkou část Českého Švýcarska zpět do interhermsdorfu. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Cena od Ceny / Rezervovat
       

srpen 2020

     
1.8.2020 6 / 5 6 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.