nahrávám...

Cesta za perlami Kypru

Navigace:
Fotogragie Foto - Cesta za perlami Kypru
Fotogragie Foto - Cesta za perlami Kypru
Fotogragie Foto - Cesta za perlami Kypru
Fotogragie Foto - Cesta za perlami Kypru
Fotogragie Foto - Cesta za perlami Kypru
Fotogragie Foto - Cesta za perlami Kypru
Fotogragie Foto - Severní Kypr - Severní Kypr - trekking východním pobřežím
Fotogragie Foto - Severní Kypr - Severní Kypr - trekking východním pobřežím
Fotogragie Foto - Severní Kypr - Severní Kypr - trekking východním pobřežím
Fotogragie Foto - Cesta za perlami Kypru Fotogragie Foto - Cesta za perlami Kypru Fotogragie Foto - Cesta za perlami Kypru Fotogragie Foto - Cesta za perlami Kypru Fotogragie Foto - Cesta za perlami Kypru Fotogragie Foto - Cesta za perlami Kypru Fotogragie Foto - Severní Kypr - Severní Kypr - trekking východním pobřežím Fotogragie Foto - Severní Kypr - Severní Kypr - trekking východním pobřežím Fotogragie Foto - Severní Kypr - Severní Kypr - trekking východním pobřežím
Číslo zájezdu 499128
Doprava Letecky - KyprLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Kypr
Ubytování Vlastní ubytování
Strava Polopenze
Termínů
první 08.04.2019
poslední 21.10.2019
Cena od
14 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Bellapais • Kyrenia • hrad sv. Hilariona • Nicosia • Famagusta • Salamis • Karpaz • Dipkarpaz • Golden Beach • Larnaca • Lefkara

Změna vyhrazena: Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků: 30.

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha - Ercan - Praha (s mezipřistáním v Antalyi nebo Istanbulu)
 • transfer letiště - hotel - letiště
 • 7 nocí ve 2lůžkovém pokoji v 3* hotelech s polopenzí
 • 4 obědy dle programu
 • dopravu autokarem dle programu
 • služby průvodce FIRO-tour a místního průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb

Cena nezahrnuje

 • spropitné
 • 1lůžkový pokoj (2 990 Kč)
 • 3.osoba na přistýlce (13 990 Kč)
 • 1.dítě 2-12 let na přistýlce (8 990 Kč)
 • fakultativní výlet Karpaz - Dipkarpaz - Golden Beach včetně oběda (1 390 Kč)
 • fakultativní výlet Larnaca/ Lefkara včetně oběda (1 990 Kč)
 • pojištění léčebných výloh
 • komplexní pojištění viz katalog str. 11

Program zájezdu

dle letového řádu odlet z Prahy do Ercanu (s mezipřistáním v Antalyii nebo Istanbulu). Transfer z letiště do hotelu v oblasti Kyrenie , individuální volno, nocleh.
po snídani odjezd na prohlídku opatství Bellapais , kde se v krásných zahradách nacházejí dochované ruiny původního sídla Kyrenijského biskupa. Ze zřícenin tohoto gotického kláštera, který se nachází ve stejnojmenné vesničce, jsou nádherné výhledy na Kyrenii a její pobřeží. Můžete si zde zakoupit suvenýry a ochutnat místní speciality. Po obědě prohlídka středověké pevnosti v Kyrenii, odkud jsou opět krásné výhledy na přístav jachet. Součástí zříceniny hradu je námořní muzeum s vrakem obchodní lodi z doby Alexandra I. Velikého. Po prohlídce přístavního města Kyrenia návrat do hotelu, individuální volno, večeře a nocleh.
po snídani odjezd na prohlídku zříceniny hradu sv. Hilarion , vyrůstajícího ze strmé skály, která se tyčí v horách nad Kyrenií. Výhledy do okolí jsou znovu nezapomenutelné. Hrad údajně inspiroval Walta Disneyho k vytvoření paláce zlé královny v pohádce o Sněhurce. Po obědě následuje návštěva místního vinařství s ochutnávkou domácích produktů, zastavíte se také v obchodě s koženými výrobky. Návrat na večeři a nocleh do hotelu.
snídaně. Následně odjezd na celodenní výlet do Nicosie , hlavního města, které je rozděleno na jižní řeckou a severní tureckou část. Město je oddělené demilitarizovanou zónou spravovanou OSN. Cestou se zastavíte u městských hradeb, Kyrenejské brány a Benátského sloupu. Dominanta města, mešita Selimiye, která vznikla přestavbou gotické katedrály, je jednou z dochovaných památek. Doporučujeme návštěvu tradičního hostince Buyuk Han, zbudovaného v osmanském stylu v bývalém karavansaraji, kde stále vládne atmosféra starých časů. Po obědě volný čas na nákupy suvenýrů v řecké části města. Návrat na večeři a nocleh v hotelu v Kyrenii.
po snídani odjezd do Famagusty , města nacházejícího se ve stejnojmenné zátoce na východě ostrova, od roku 1983 na území Severokyperské turecké republiky. Cestou zastávka ve zlatnictví s možností nákupů za výhodné ceny. Směrem na Salamis stojí klášter sv. Barnabáše se 2 muzei a komorovou hrobkou sv. Barnabáše. Po jeho prohlídce se podíváte na nedaleké ruiny antického města Salamis , které bývalo ve starověku hlavním městem Kypru. Prohlídka zachovalého komplexu antických památek (římské divadlo, lázně, starověké mozaiky). Po obědě následuje prohlídka Famagusty. Její jižní předměstí, Varosha , představuje od roku 1974 neblahý symbol rozděleného Kypru. Někdejší luxusní příměstské letovisko, kam se sjížděly světové filmové hvězdy, je nyní zcela opuštěným, uzavřeným vojenským prostorem a stalo se z něj tzv. „město duchů“. Ve městě Famagusta jsou k vidění ruiny františkánského kláštera a dalších kostelů, pozůstatky vil a paláců bohatých kupců a šlechticů nebo gotická katedrála sv. Mikuláše, která byla později přeměněna na měšitu Lala Mustafa Pasha. Pevnost ve starém přístavu, tzv. Othellova věž, získala svůj název díky Williamu Shakespearovi a jeho ději ve hře Othello. Z vrcholu této věže si užijete nádherný výhled na celé město a přístav. Nezapomeňte se zastavit v místní vyhlášené cukrárně Petek, z jejíž široké nabídky domácích zákusků a cukrovinek vás bude přecházet zrak. Při zpáteční cestě navštívíte dílnu s ručně tkanými koberci. Toto řemeslo patří k jednomu z nejstarších řemesel na ostrově. Večeře a nocleh v hotelu v okolí Famagusty.
individuální volno s možností fakultativního výletu na poloostrov Karpaz , přírodní rezervaci, která je zastávkou tažných ptáků, vyhlášeným místem želv a divokých oslů. Po cestě zastávka ve fabrice na výrobu olivového oleje s možností nákupu místních produktů. Následuje návštěva vesničky Dipkarpaz . Po prohlídce místní mešity volno k nákupu suvenýrů. Následuje oběd a poté návštěva místa s koncentrací divokých oslíků s možností jejich krmení a fotografování. Po prohlídce pravoslavného kostela sv. Ondřeje, který údajně léčil oční neduhy, můžete ochutnat z pramene léčivé vody a vykoupat se na nejkrásnější pláži Severního Kypru, kterou je Golden Beach . Návrat na večeři a nocleh.
individuální volno s možností fakultativního výletu do přístavního města Larnaca na jihovýchodním pobřeží jižního Kypru. Nachází se zde trojlodní kostel sv. Lazara s kupolemi z 10. století, turecká pevnost z roku 1625, mešita Hala Sultan Tekke z roku 1816 a kostel Panhagia Angeloktistos s křížovou kupolí. Po obědě se přemístíte do předhůří pohoří Troodos, kde se nachází vesnička Lefkara , známá výrobou krajek, které údajně okouzlily i Leonarda da Vinci, který sem zavítal v roce 1481. Lefkara je známá též ručním zpracováním stříbra, krámky s tímto zbožím naleznete doslova na každém kroku. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.
dle letového řádu transfer na letiště do Ercanu , odlet zpět do Prahy (s mezipřistáním v Antalyi nebo Istanbulu).

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

duben 2019

       
8.4.2019 8 / 7 Praha 14 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
22.4.2019 8 / 7 Praha 14 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
         

květen 2019

       
6.5.2019 8 / 7 Praha 14 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
20.5.2019 8 / 7 Praha 14 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
         

září 2019

       
24.9.2019 8 / 7 Praha 14 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
         

říjen 2019

       
21.10.2019 8 / 7 Praha 14 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.