nahrávám...

Čína krásná a neznámá

Navigace:
Fotogragie Chengde – tzv. "Malá Potála"
Fotogragie Čínská večeře
Fotogragie Dlouhá zeď
Fotogragie Chengde – klášter Puning
Fotogragie Klášter Zavěšený v prázdnotě
Fotogragie Koření
Fotogragie Letní palác – mramorová loď
Fotogragie Peking – chrám Nebes
Fotogragie Peking – Letní palác
Fotogragie Pingyao – dvůr rodiny Qiao
Fotogragie Pingyao – dvůr rodiny Qiao
Fotogragie Pingyao – hradby
Fotogragie Pingyao – večerní hradby
Fotogragie Wutaishan
Fotogragie Wutaishan – mniši
Fotogragie Chengde – tzv. "Malá Potála" Fotogragie Čínská večeře Fotogragie Dlouhá zeď Fotogragie Chengde – klášter Puning Fotogragie Klášter Zavěšený v prázdnotě Fotogragie Koření Fotogragie Letní palác – mramorová loď Fotogragie Peking – chrám Nebes Fotogragie Peking – Letní palác Fotogragie Pingyao – dvůr rodiny Qiao Fotogragie Pingyao – dvůr rodiny Qiao Fotogragie Pingyao – hradby Fotogragie Pingyao – večerní hradby Fotogragie Wutaishan Fotogragie Wutaishan – mniši
Číslo zájezdu 529880
Doprava Letecky - ČínaLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Čína
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 06.05.2020
poslední 06.05.2020
Cena od
44 800 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Na relativně malém prostoru, bez místních přeletů a nočních vlaků poznáme vše, co je pro Čínu typické. Navštívíme u nás málo známá starobylá zákoutí a posvátné hory s množstvím buddhistických klášterů. Přespíme v tradičním jeskynním obydlí u Žluté řeky, pojedeme silnicí vysoko nad sprašovými "kaňony". Necháme se unést bohatě zdobenými vyhlášenými buddhistickými skalními chrámy. V hornickém Datongu uvidíme možná ještě kousek Číny "bez pozlátka", díl krásy si dopřejeme ve výstavních klášterech ve městě Chengde. Projdeme se po Dlouhé zdi a odpočineme v parku Beihai. A kdo jede do Číny poprvé, určitě neodmítne možnost prodloužit si cestu o tři dny na důkladnější poznání starého i moderního Pekingu.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků

Stravování

Snídaně (zahrnuty v ceně): Budou zajištěny buď v hotelu, nebo pokud hotel restaurací nedisponuje (což je u čínských hotelů ** obvyklé), pak v blízké restauraci. Navíc v hotelech bývá varná konvice (nebo na chodbě termosky s horkou vodou) i sáčky s čajem; jen pokud máte rádi kávu, je třeba si ji vzít raději z domova.Obědy: Většinou se z časových důvodů speciálně neřeší – na památkách/výletních místech bývají různé stánky s občerstvením (placky, nudle, knedlíčky, grilované špejle). V každém případě doporučujeme mít po celý den u sebe dostatek balené vody apod.Večeře: Jsou hlavním jídlem dne a průvodci je pro zájemce organizují – vždy nabídnou, kdo má zájem jít na společnou večeři, zavedou vás do některé vytipované restaurace či jídelny a pomohou s výběrem.Výše útraty za jídlo a nápoje (nad rámec snídaní) – dle volby úrovně stravování je třeba počítat s 10–15 USD/den.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha–Peking–Praha (vč. všech poplatků)
 • 1x denní rychlovlak
 • 1x linkový autobus (5 h)
 • mikrobusy / MHD
 • 8x hotel **/*** (+ 3x v prodloužení)
 • 1x tradiční vícelůžkové ubytování (spol. soc. zař.) s venkovskou večeří
 • 9x snídaně (+ 3x v prodloužení)
 • český čínsky hovořící průvodce China Tours

Cena nezahrnuje

 • jednolůžkový pokoj – 5450 Kč
 • čínské vízum – 3300 Kč
 • jednolůžkový pokoj – 4240 Kč

Program zájezdu

Praha – Peking – Chengde (Čcheng-te): přílet do Pekingu a přejezd do bývalého letního horského sídelního města císařů dynastie Qing (Čching), známého také jako Džehol.
Chengde – Dlouhá zeď : dominantní stavba tzv. "malá Potála" a další kláštery značně ovlivněné tibetskou architekturou; výlet lanovkou na Perlíkovou horu – zajímavý přírodní útvar s výhledem na krajinu a okolní kláštery; přejezd na Dlouhou zeď a romantický nocleh v hotelu přímo pod Zdí , ztichlou po odjezdu ostatních turistů.
Dlouhá zeď – Peking : prohlídka Dlouhé zdi v úseku Jingshanling (Ťin-šan-ling), jeden z novodobých divů světa – procházka po největší stavbě lidstva ; přejezd do hl. města a fakult. večeře – místní specialita pekingská kachna .
Peking – Pingyao (Pching-jao): odpočinek v parku Beihai (Pej-chaj) se zdí Devíti draků a obří Bílou stúpou ; Bubnová a Zvonová věž v centru města; odpoledne přejezd rychlovlakem do Pingyao a večerní procházka městečkem.
Pingyao : starobylé městečko opevněné šestikilometrovými mohutnými hradbami – malebné uličky s tradiční čínskou architekturou z období dynastie Ming a Qing (Čching); možnost procházky po hradbách .
Pingyao – Lijiashan (Li-ťia-šan): půldenní přejezd do 550 let staré vesnice vyhloubené ve spraši nedaleko Žluté řeky – prohlídka taoistického kláštera Černého draka nad řekou, procházka po vesničce a okolí; nezapomenutelný nocleh v tradičním "sprašovém" obydlí .
Lijiashan – pohoří Wutaishan (Wu-tchaj-šan): celodenní přejezd do hor a centra tibetského buddhismu v Číně .
Wutaishan : klášterní komplex v posvátných buddhistických horách , jehož historie sahá do období dynastie Han (Chan) – návštěvy klášterů v čele se 75 m vysokou Velkou bílou stúpou , možnost procházky po okolních kopcích.
Wutaishan – Datong (Ta-tchung): přejezd drsnou, ale působivou sprašovou oblastí provincie Shanxi (Šan-si) – zastávka v jedinečném, na skále zavěšeném klášteře a u nejstarší dřevěné stavby v Číně – pagody z r. 1056 ; procházka po mohutných městských hradbách .
Datong – Peking: prohlídka rozsáhlého areálu unikátních jeskynních chrámů Yungang (Jün-kang) – většina výzdoby pochází z 5. stol. ; odpoledne přejezd linkovým autobusem do Pekingu (příjezd pozdě večer).
Peking – Praha: ráno odlet domů, nebo pokračování na prodlouženou variantu. PRODLOUŽENÍ V PEKINGU: Peking : dopoledne individuální volno (odpočinek, nákupy ap.); odpoledne prohlídka tzv. Zakázaného města – nejrozsáhlejší palácový komplex na světě; procházka po náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men) a výhled z tzv. Uhelného vršku na Zakázané město.
Peking : návštěva olympijských sportovišť – Ptačí hnízdo, Vodní kostka ; letní sídlo čínských císařů tzv. Letní palác v podhůří Západních hor na břehu jezera Kunming (Kchun-ming) – krátká projížďka po jezeře , prohlídka četných pavilonů a mramorové lodi císařovny Cixi (Cch'-si).
Peking : chrám Nebes s Oltářem modliteb za dobrou úrodu, lamaistický klášter Yonghegong (Jung-che-kung), konfuciánská akademie a večerní procházka starými pekingskými uličkami .
Peking – Praha: letecký návrat do ČR.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

květen 2020

       
6.5.2020 12 / 11 Praha 44 800 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
6.5.2020 15 / 14 Praha 49 800 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.