nahrávám...

Čínou a Tibetem do Indie 2020

Navigace:
Fotogragie Svajambhunáth
Fotogragie Větrný modlitební mlýnek
Fotogragie Peking – Letní palác
Fotogragie Stúpa nad klášterem Gandän
Fotogragie Mt. Everest v západu slunce
Fotogragie Panda velká
Fotogragie Káthmándú - Durbar Square
Fotogragie Lhasa – Potála
Fotogragie Dillí - Páteční mešita
Fotogragie Gjance - Buddha
Fotogragie Jezero Jamdok
Fotogragie Ágra - Červená pevnost
Fotogragie Dillí - Kutub Mínár
Fotogragie Tádž Mahal
Fotogragie Svajambhunáth Fotogragie Větrný modlitební mlýnek Fotogragie Peking – Letní palác Fotogragie Stúpa nad klášterem Gandän Fotogragie Mt. Everest v západu slunce Fotogragie Panda velká Fotogragie Káthmándú - Durbar Square Fotogragie Lhasa – Potála Fotogragie Dillí - Páteční mešita Fotogragie Gjance - Buddha Fotogragie Jezero Jamdok Fotogragie Ágra - Červená pevnost Fotogragie Dillí - Kutub Mínár Fotogragie Tádž Mahal
Číslo zájezdu 522855
Doprava Letecky - IndieLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Indie
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 08.04.2020
Cena od
94 800 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Vydejte se na cestu snů a poznejte, jak žije více než jedna třetina lidí na světě! Nahlédneme do dvou kultur patřících k největším a nejstarším na Zemi – čínské a indické. Seznámíme se také s kulturou a náboženstvím Tibetu a s Indii blízkou kulturou Nepálu. Navštívíme nejznámější světové památky, ale i méně známé kláštery, chrámy a posvátná místa buddhistická, taoistická, lamaistická či hinduistická, uvidíme i stavby islámské. Zažijeme také drsnou, ale působivou přírodu Tibetské náhorní plošiny s jejími nedozírnými pláněmi a zasněženými osmitisícovými velikány i zelená rozeklaná nepálská údolí překypující bujnou vegetací. Pokocháme se pohledem na nejvyšší horu světa i na jeden z největších asijských veletoků – indickou Gangu.
Poznámka:

Zájezd lze prodloužit individuálním programem v Bhútánu  – více informací v kanceláři.
Upozornění:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu z důvodu několikadenního pobytu ve vysoké nadmořské výšce – více podrobností naleznete v záložce "Praktické".
Velikost skupiny:

8–16 účastníků
Náročnost:

Zájezd je náročný pro nadmořskou výšku, která se v tibetské části programu pohybuje okolo 4000 m a více! Není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a zkušenosti s aklimatizací. Zájezd je také náročný procestovanou délkou a střídajícími se různými kulturními zvyklostmi a klimatickými podmínkami.
Naše doporučení:

Nejoblíbenější Velká cesta napříč asijským kontinentem. Nejznámější památky i posvátná místa a jedinečné přírodní scenérie ( 15x UNESCO ) tří zemí.

Stravování

snídaně

Cena zahrnuje

 • letenka Praha–Peking / Dillí–Praha (vč. všech poplatků)
 • 1x přelet (Chengdu–Lhasa)
 • 2x noční lůžkový vlak I. třídy
 • 1x denní rychlovlak II. třídy na sezení
 • pronajatá doprava
 • 16x hotel *** + 3x hotel ** se snídaní
 • 1x večeře (pekingská kachna)
 • vstupy do památkových objektů dle programu
 • český odborný průvodce China Tours (v Tibetu i místní průvodce)

Cena nezahrnuje

 • indické vízum – 2400 Kč
 • čínské vízum – 3300 Kč
 • jednolůžkový pokoj – 8980 Kč
 • nepálské vízum – 25 USD (platí se při vstupu)

Program zájezdu

Praha – Peking : návštěva největšího palácového komplexu na světě, tzv. Zakázaného města ; procházka po náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men) a ve starých pekingských uličkách; večer místní specialita – pekingská kachna .
Peking : celodenní výlet na Dlouhou zeď , přezdívanou také Velká čínská zeď; cestou zastávka u olympijských sportovišť – Ptačí hnízdo, Vodní kostka .
Peking : Letní palác – letní sídlo čínských císařů v podhůří Západních hor; chrám Nebes s Oltářem modliteb za dobrou úrodu; noční přejezd lehátkovým vlakem.
Xi'an (Si-an): ráno příjezd; prohlídka areálu Hliněné armády – „posmrtná armáda“ prvního čínského císaře; Velká mešita a večerní muslimská čtvrť s tržišti a stánky.
Xi'an – Chengdu (Čcheng-tu): dokončení prohlídky města – monumentální 14 km dlouhé hradby, pagoda Malé divoké husy ; odpolední přejezd rychlovlakem na sezení do Chengdu.
Chengdu : prohlídka hl. m. provincie Sichuan (S’-čchuan) – návštěva chovné stanice unikátní pandy velké , buddhistický klášter Wenshu (Wen-šu), náměstí se sochou předsedy Maa ; večerní pěší zóna.
Chengdu – Lhasa : v ranních hodinách přelet do hl. m. Tibetu; Sera – jeden z největších tibetských klášterů; náměstí Barkhor a procházka uličkami staré Lhasy.
Lhasa : celodenní prohlídka města – bývalé sídlo dalajlamů palác Potála bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka nejposvátnější tibetský chrám Džokhang .
Lhasa – Gandän : půldenní výlet ke klášteru umístěnému v nádherné scenérii přírodního amfiteátru 4300 m vysoko nad řekou Kjičchu; odpoledne volno na odpočinek či nákup suvenýrů.
Lhasa – Gjance: celodenní přejezd kolem křišťálově modrého posvátného jezera Jamdok ve výšce 4500 m se zastávkou v projížděných průsmycích.
Gjance – Žikace : jedno z nejzachovalejších tibetských městeček – klášter Palkhor-čhöde s jednou z největších stúp v Asii Kumbum ; odpoledne přejezd do Žikace – poutní okruh „kora“ kolem kláštera, obrovská zrekonstruovaná pevnost nad starým tibetským městem.
Žikace – Šäkar: návštěva sídla pančenlamy – výstavního kláštera Tašilhünpo ; odpoledne přejezd po silnici Přátelství směrem do Nepálu.
Celodenní cesta na nepálské hranice s překonáním pětitisícových průsmyků s úžasnými výhledy na okolní osmitisícovky (Mt. Everest, Čcho Oju, Šišapangma).
Hranice – Káthmándú : celodenní přejezd přes čínské a nepálské hranice a dále do hl. m. Nepálu – večer seznámení s okolím, obchodní čtvrť Thamel.
Káthmándské údolí : celodenní okruh – starobylé hlavní město Bhaktapur , hinduistické centrum Pašupatináth ; obří stupa Bódhnáth – centrum života káthmándské buddhistické obce.
Káthmándú : fakultativně pro zájemce možnost letu k Everestu ; tzv. opičí chrám Svajambhunáth s vyhlídkou na celé údolí, volno na procházky Thamelem a nákup suvenýrů.
Káthmándú – Lumbiní : přejezd hlubokými nepálskými údolími do Indoganžské nížiny do hraničního města Lumbiní – jedno ze čtyř hlavních poutních míst buddhismu, místo narození Buddhy .
Lumbiní – hranice – Váránasí: překročení nepálsko-indické hranice a celodenní přejezd pronajatou dopravou nebo částečně vlakem přes město Górakhpur do nejposvátnějšího místa hinduistů .
Váránasí : ráno projížďka lodí po Ganze , koupací a spalovací „gháty“, nejposvátnější svatyně Zlatý chrám, uličky a bazary starého města s téměř středověkou atmosférou; noční přejezd lehátkovým vlakem.
Ágra : ráno příjezd; nejslavnější hrobka lásky Tádž Mahal , bývalé sídlo indických panovníků tzv. Červená pevnost , téměř neznámá nádherně zdobená hrobka Itimád-ud-daula .
Ágra – Dillí : půldenní přejezd do hl. m. Indie – návštěva nejdůležitějšího islámského centra Páteční mešity s vyhlídkou na dillískou Červenou pevnost , Rádžghát – vzpomínka na Mahátmu Gándhího.
Dillí – Praha: celodenní okruh po městě – „věž vítězství“ Kutub Mínár s nerezavějícím sloupem , chrám bohyně Lakšmí, prezidentský palác , skvost indo-islámské architektury Humájúnova hrobka ; noční let domů, přílet do ČR 24. den ráno.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

duben 2020

       
8.4.2020 23 / 22 Praha 94 800 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

//media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/Ruiny ztracené v džungli na Andamanech

Cena od 69 800 Kč
//media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/Xi'an - Zvonová věž

Cena od 82 800 Kč
//media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/Váránasí - červenobílé gháty

Cena od 68 800 Kč
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.