nahrávám...

Galicie - z Čech až na konec světa - letecky ***+

Navigace:
Fotogragie Islas Cíes
Fotogragie Combarro
Fotogragie Combarro
Fotogragie Finisterre
Fotogragie Kaňon řeky Sil
Fotogragie klášter Poio
Fotogragie klášter Poio
Fotogragie La Coruňa
Fotogragie Lugo
Fotogragie Pontevedra
Fotogragie Santiago de Compostela
Fotogragie Islas Cíes Fotogragie Combarro Fotogragie Combarro Fotogragie Finisterre Fotogragie Kaňon řeky Sil Fotogragie klášter Poio Fotogragie klášter Poio Fotogragie La Coruňa Fotogragie Lugo Fotogragie Pontevedra Fotogragie Santiago de Compostela
Číslo zájezdu 507799
Doprava Letecky - ŠpanělskoLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Španělsko
Ubytování Hotel +
Strava Snídaně
Termínů
první 02.07.2019
Cena od
25 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

VIGO - ISLAS CIES - POIO - COMBARRO - PONTEVEDRA - CAMBADOS - SANTIAGO de COMPOSTELA - FINISTERRE - MUXIA - LA CORUŇA - FERROL - LUGO - CAŇON DE SIL - ORENSE

Doprava

Doprava do Španělska je zajištěna letadly Boeing 737-800 české letecké společnosti Smart Wings.

Předpokládaný letový řád (místní časy):


Praha - Porto 16:00-18:10, Porto - Praha 18:55–22:55


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.

(Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm.)

(Rozměry příručního zavazadla - max. 56x45x25 cm)

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha- Porto- Praha
 • letištní taxy
 • 7x ubytování v 3-4* hotelích se snídaní
 • dopravu autobusem dle programu
 • průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
 • jednolůžkový pokoj 5100 Kč
 • 6x večeře 2230 Kč
 • loď Islas Cíes 19 eur (nutné rezervovat dopředu)
 • loď/katamarán Ribeira Sacra 16 eur (nutné rezervovat dopředu)
 • transfer Brno-Praha-Brno 800 Kč
 • Předpokládaná částka na vstupy 45 €

Program zájezdu

Odlet z Prahy, předpokládaný čas odletu v 16 hodin, do Porta (za příplatek transfer z Brna). Transfer na ubytování do Viga .
Ráno za příznivého počasí odjezd z přístavu Viga lodí na ostrovy Cíes, které jsou jediným národním parkem v Galicii a jsou proslulé svými bělostnými plážemi, nedotčenou přírodou a příjemnými turistickými stezkami. Odpoledne návštěva vršku Monte do Castro se zbytky keltského osídlení castrum a středověkého opevnění ze 17. stol. Z přilehlého parku jsou obzvláště v podvečer nádherné výhledy na celé ústí ría de Vigo a ostrovy Cíes. Z vršku sejdeme do starého města. Ubytování ve Vigu.
Po snídani odjezd do dalšího ústí Rías Baixas, do ría de Pontevedra. Nejdříve zastávka v klášteře San Xoán de Poio , který má svůj původ již v 10. stol. Součástí jsou dvě rajské zahrady, jedno z největších horreos a muzeum českého rodáka A. Machourka s mozaikami, které představují francouzskou cestu do Santiaga de C. Po té návštěva jedné z nejpůvabnějších a nejtypičtějších vesnic v Galicii, Combarros , kde je asi třicítka horreos doslova zavěšených nad mořem. Dohromady tak vytvářejí jeden z nejmalebnějších souborů galicijského pobřeží. Podvečer strávíte v Pontevedře , po Santiagu nejvýznamnějším historickém celku v Galicii s proslulým svatostánkem P. M. poutnice. Ubytování v Pontevedře.
Dopoledne návštěva městečka Cambados v ústí ría de Arousa, vyhlášeného centra vinařské oblasti produkující vína albariňo. Návštěva vinného sklepa s ochutnávkou a prohlídka renesančního paláce pazo de Fefiňáns ze 16. stol. Pokračování do Santiaga de Compostela , cíle všech poutníků, kteří se přicházejí pomodlit k hrobu sv. Jakuba. Procházka historickým jádrem s proslulou katedrálou, vyhlídka z parku Alameda. Volno k návštěvě muzeí, typických barů a zákoutí. Ubytování v Santiagu.
Po snídani odjezd směrem k západnímu pobřeží, do Finisterre , do nejzápadnějšího cípu Španělska, a dále do městečka Muxía , kde se dle legendy zjevila apoštolu Jakubovi Panna Maria. Přejezd do La Coruňi , procházka kolem původního římského majáku Torre Hercules, symbolu města, a po pobřežní promenádě, která nabízí výhledy na oceán, ale i dokonalou směsici moderní, secesní a středověké architektury města. Románsko-gotický kostel sv. Jakuba, kolegiátní kostel S. María a klášter S. Barbara tvoří dohromady velmi malebný celek.Ubytování v La Coruňi.
Ráno pokračování do Ferrolu , rybářského města s přírodním přístavem, který je považován za jeden z nejkrásnějších na světě. Přístav a ústí bývalo chráněno dvěma hrady - La Palma a San Felipe. V samotném městě se pak nachází el Arsenal, impozantní vojenský komplex z 18. stol. s loděnicemi a námořním muzeem, který evokuje dávnou slávu královské armády. Odpoledne přejezd do Luga . Procházka po jediných kompletně dochovaných římských hradbách, které jsou dnes pod ochranou UNESCA. Prohlídka katedrály, biskupského paláce, radnice, vyhlídka na římský most a lázně. Ubytování v Lugu.
Ráno přejezd do Orense. Po cestě zastávka ve vinařské oblasti Ribeira Sacra v kaňonu řeky Sil s úchvatnými meandry lemovanými vinicemi. Při dobrém počasí plavba po řece mezi příkrými svahy s původními lesy a mediteránskou flórou nebo pěší túra po vršcích svahů s uchvacujícími vyhlídkami na kaňon z ptačí perspektivy. Návštěva vinného sklepa s ochutnávkou vína Ribeira Sacra. Ubytování v Ourense, městě termálních pramenů, které vyvěrají podél řeky Miňo.
Dopoledne prohlídka Orense , románsko-gotická katedrála sv. Martina s Kristem z Finisterre, prameny As Burgas, římský most, most Milenio, popř. návštěva říčních termálních lázní Chavasqueira-Outariz s teplými prameny. Možnost procházky po říční promenádě, s četnými bazénky mezi celkem 4 prameny o teplotě 41-72° C. Po poledni odjezd na letiště v Portu, večer odlet do Prahy, předpokládaný přílet ve 22:55. Průvodkyně zájezdu: Sylva Pulková

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

červenec 2019

       
2.7.2019 8 / 7 Praha 25 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.