nahrávám...

Guatemala

Navigace:
Fotogragie Guatemala © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Guatemala © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Guatemala © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Guatemala - západ slunce nad jezerem Atitlán © Foto: Robi Mahel, archiv CK Kudrna
Fotogragie Guatemala - veselá doprava místními "chickenbusy" © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Guatemala - tukan © Foto: Robi Mahel, archiv CK Kudrna
Fotogragie Guatemala - tuk tuky ve Flores © Foto: Míša Poborská, archiv CK Kudrna
Fotogragie Guatemala - Tikal © Foto: Robi Mahel, archiv CK Kudrna
Fotogragie Guatemala - Tikal © Foto: Robi Mahel, archiv CK Kudrna
Fotogragie Guatemala - rozlehlý komplex Tikal v nekonečném Peténském pralese © Foto: Míša Poborská, archiv CK Kudrna
Fotogragie Guatemala - původní hlavní město Antigua na úpatí sopky Agua © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Guatemala - nosál © Foto: Robi Mahel, archiv CK Kudrna
Fotogragie Guatemala - lago Atitlán obklopené sopkami © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Guatemala - Lago Atitlán © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Guatemala - Antigua © Foto: Robi Mahel, archiv CK Kudrna
Fotogragie Guatemala - Flores © Foto: Míša Poborská, archiv CK Kudrna
Fotogragie Guatemala
Fotogragie Guatemala - Antigua © Foto: Robi Mahel, archiv CK Kudrna
Fotogragie Guatemala © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna Fotogragie Guatemala © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna Fotogragie Guatemala © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna Fotogragie Guatemala - západ slunce nad jezerem Atitlán © Foto: Robi Mahel, archiv CK Kudrna Fotogragie Guatemala - veselá doprava místními "chickenbusy" © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna Fotogragie Guatemala - tukan © Foto: Robi Mahel, archiv CK Kudrna Fotogragie Guatemala - tuk tuky ve Flores © Foto: Míša Poborská, archiv CK Kudrna Fotogragie Guatemala - Tikal © Foto: Robi Mahel, archiv CK Kudrna Fotogragie Guatemala - Tikal © Foto: Robi Mahel, archiv CK Kudrna Fotogragie Guatemala - rozlehlý komplex Tikal v nekonečném Peténském pralese © Foto: Míša Poborská, archiv CK Kudrna Fotogragie Guatemala - původní hlavní město Antigua na úpatí sopky Agua © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna Fotogragie Guatemala - nosál © Foto: Robi Mahel, archiv CK Kudrna Fotogragie Guatemala - lago Atitlán obklopené sopkami © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna Fotogragie Guatemala - Lago Atitlán © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna Fotogragie Guatemala - Antigua © Foto: Robi Mahel, archiv CK Kudrna Fotogragie Guatemala - Flores © Foto: Míša Poborská, archiv CK Kudrna Fotogragie Guatemala Fotogragie Guatemala - Antigua © Foto: Robi Mahel, archiv CK Kudrna
Číslo zájezdu 502366
Doprava Vlastní doprava - GuatemalaVlastní doprava
Lokalita
Guatemala
Oblasti Země
Ubytování Hostel
Strava Vlastní
Termínů
Cena od
36 500 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Guatemala nabízí splnění všech snů, o kterých jsme snili nad dobrodružnými knížkami Oty Batličky, Vojtěcha Friče, Hanzelky a Zikmunda...  Jenomže v jejich knihách prožívali dobrodružství cizí hrdinové, zatímco v Guatemale se jimi můžete stát Vy! Ty největší taháky představuje výstup na nejvyšší vrchol střední Ameriky vulkán Tajumulco (4.220 m), třídenní trek horským mlžným lesem završený skokem do okouzlujícího kalderového jezera Atitlán, výstup na vulkán San Pedro, či nefalšovaná výprava tropickou džunglí k pohřbeným pyramidám mayského města s tajemným názvem El Zotz. Středně obtížná turistika je pro odpočinek doplněna návštěvou  půvabného koloniálního města Antigua, z džungle vyrvaného snad nejznámějšího mayského města Tikalu. Jako třešinka nakonec přijde koupání v tyrkysových vodách Karibiku.

Všechny plánované túry jsou se zajištěnou stravou a většinou i noclehem. Můžete si tak všechny ty východy a západy slunce z vyhlídkových vrcholů, nebo z vrcholů ztracených pyramid, náležitě vychutnat, protože v baťůžcích si poneseme jen náhradní oblečení a spacák. Vedle převážně sportovních aktivit budeme mít i čas na návštěvu pestrobarevných indiánských tržišť s tradičními rukodělnými výrobky a několika zajímavých muzeí.

Program: 1. Přílet do hlavního města Guatemala City.

2. Přesun po „Panamerikáně“ do Quetzaltenanga, seznámení s druhým největším městem Guatemaly, s pěknou koloniální architekturou rozprostřenou kolem Velkého náměstí. Večer vysvětlení detailů a příprava na trek.

3. - 5. Třídenní trek horami z Quetzaltenanga k jezeru Atitlán. Túra vede horskými mlžnými lesy, kukuřičnými políčky, kávovými plantážemi a malými vesničkami, poslední den se dá spatřit nezapomenutelný východ slunce nad jezerem Atitlán. V průběhu strávíme 2 noci v malých guatemalských vesničkách, v jedné z nich můžete vyzkoušet  temazcal —  tradiční Mayskou saunu a šálek výtečné místní kávy. Výprava končí skokem do jezerních vod a osvěžující koupelí.

6. Brzy ráno výstup na vyhaslý vulkán San Pedro, porostlý tropickým lesem s vyhlídkovou věží na vrcholku. Odpoledne přesun zpět do Quetzaltenanga. Večer seznámení s detaily a příprava na trek.

7. - 8. Dvoudenní trek na vrchol vulkánu Tajumulco (4.222m), který představuje nejvyšší bod ve Střední Americe. Nadmořská výška vrcholu činí z túry středně obtížný podnik. Budete ovšem odměněni parádními výhledy a vysokohorskými borovými lesy, které rostou až do čtyřtisícové výšky. Umožní-li to počasí spatříme před večeří krásný západ slunce. Následující den vstaneme brzy, abychom chytili východ slunce nad horizontem plným dalších sopečných vrcholů — Agua, Acatenango, Fuego, Atitlán, Santa María, které se zdají takřka na dosah ruky. Ještě večer přesun do půvabného historického městečka Antigua.

9. Oddych v Antigue (UNESCO) plné barokních kostelů a paláců. Toto bývalé hlavní město poskytuje strhující záběry snad z každého rohu. Prohlídka muzea čokolády a muzea jadeitu. Fotky města obklopeného sopkami z vyhlídkového vršku. Noční přesun do Flores - hl. města Peténu – guatemalského pralesního regionu.

10. Návštěva Tikalu (UNESCO), snad nejkrásnějšího a kdysi nejmocnějšího mayského města. Monumentální a zároveň architektonicky vytříbený Tikal je umístěný uprostřed zachovalého tropického pralesa, není výjimkou kromě samotných ruin spatřit opice, tukany, nosály, divoké krocany... Z vrcholu pyramidy IV je takřka letecký výhled přes koruny pralesa Peténu. Západ slunce z lodičky na jezeře Flores.

11. - 13. Třídenní výprava do džunglí pohlceného mayského města El Zotz.  El Zotz znamená v mayštině netopýr. Archeologická lokalita je pojmenována po stovkách tisíc netopýrů, kteří žijí ve zdejších jeskyních. Přesně při západu slunce všichni naráz vyletí a téměř zakryjí oblohu, aby pokračovali lovit potravu. Nejvyšší pyramida starého mayského města se jmenuje „Ďábel“. Na průzkum tohoto „ztraceného města“ budeme mít jeden celý den. Po skončení výpravy noční přesun autobusem na pobřeží Belize ke Karibiku. Nebo případný odlet (následující 14. den).

14. - 15. Odpočinek u Karibiku v Belize. Ráno příjezd do Belize city, plavba ledí (45 min.) na jeden z ostrovů korálového bariérového útesu  - ostrov Caye Caulker. Tropicky ráj bez aut s uvolněnou prázdninovou atmosférou, jehož ducha plně charakterizuje heslo - „žádné tričko, žádné boty...žádné problémy“. Druhý nejdelší korálový útes na světě se táhne pouhých pár kilometrů od ostrova a neodolatelně vábí potápěče hrát si s pestrobarevnými rybkami a vzácně i kapustňáky. Vedle skvělých podmínek pro šnorchlování (ale i přístrojového potápění), nabízí ostrov podmínky pro bezstarostné koupání, plavby na mořských kajacích, nebo jen odpočinek v houpací síti.

16. Odlet zpět do ČR.

Cena zahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK
 • zapůjčení stanu (případně i spacáku)
 • 3 denní trek Zotz = celkem 490 USD)
 • 1 denní výstup na San Pedro
 • veškeré treky (3 denní trek k jezeru Atitlán
 • 2 denní výstup na Tajamulco
 • kudrnovský průvodce po celou dobu a místní průvodce v průběhu treků
 • ubytování 8x v hostelech a 5x na tábořištích v rámci treků
 • stravování v průběhu treků
 • veškerou společnou dopravu

Cena nezahrnuje

 • vstup do Tikalu (22 USD) a fakultativní šnorchlování na Caye Caulker (35 USD)
 • vstup na San Pedro (15 USD)
 • vstupy do muzeí
 • letenku (orientační cena zpáteční letenky včetně tax 27.000 Kč)

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.