nahrávám...

Irsko - Tři prsty jihozápadního Irska pěšky - hotel

Navigace:
Fotogragie Vodopád Torc v Národním parku Killarney
Fotogragie Skelling Michael - ostrov Valentia
Fotogragie sedlo Gap of Dunloe
Fotogragie Ostrov Valentia - typické domy
Fotogragie ostrov Dingle
Fotogragie ostrov Dingle
Fotogragie opatství Muckross - Národní park Killarney
Fotogragie Mys Slea Head - ostrov Dingle
Fotogragie Maják na ostrově Dingle
Fotogragie jezero Muckross - Národní park Killarney
Fotogragie Iverang - součást Ring of Kerry
Fotogragie irsko-gougane-barra-93235963
Fotogragie Gallarus Oratory - historický monument z 8. století
Fotogragie Dingle - zátoka Dunquin
Fotogragie Beara - ruiny dolů
Fotogragie hrad Ross - Národní park Killarney
Fotogragie Vodopád Torc v Národním parku Killarney Fotogragie Skelling Michael - ostrov Valentia Fotogragie sedlo Gap of Dunloe Fotogragie Ostrov Valentia - typické domy Fotogragie ostrov Dingle Fotogragie ostrov Dingle Fotogragie opatství Muckross - Národní park Killarney Fotogragie Mys Slea Head - ostrov Dingle Fotogragie Maják na ostrově Dingle Fotogragie jezero Muckross - Národní park Killarney Fotogragie Iverang - součást Ring of Kerry Fotogragie irsko-gougane-barra-93235963 Fotogragie Gallarus Oratory - historický monument z 8. století Fotogragie Dingle - zátoka Dunquin Fotogragie Beara - ruiny dolů Fotogragie hrad Ross - Národní park Killarney
Číslo zájezdu 501596
Doprava Autobusem - IrskoAutobusem
Odlety z Praha, Pardubice
Lokalita
Irsko
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 21.08.2019
poslední 21.08.2019
Cena od
23 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Vydejte se s námi do jihozápadní části Irska oblasti Cork a Kerry. Beara nás přivítá svým příjemným klimatem, jsme kousek od golfského proudu, kde cestu lemují nádherné vykvetlé fuchsie či hortenzie, kde spodní patra lesů připomínají dobu pravěkou a spolu s nádhernými výhledy na moře bičující irské pobřeží nám celkově umocní zdejší krajinu. Jako krajina z "Pána prstenů" jeví se mohutná hradba horského hřebenu, jehož četné vrcholy halí se do mraků a doliny pokrývá nízko ležící mlha. Krajina, jež nás nenechá na pochybách, že duch starých Keltů stále dřímá v nitru hor - to je Iveragh (Kerry), největší z poloostrovů jihozápadu. Na Dinglu si připomeneme dobu raného křesťanství, k prvním misionářům v čele se Sv. Brandonem "objevitelem", který se zde narodil a dle legendy v 5. století doplul až do Ameriky. Na pár dní se staneme jeho následovníky a prozkoumáme jeho rodný kraj. Krajina, ve které konfrontuje keltská kultura a tradice s kulturou křesťanskou. Za příznivého počasí nás fakultativní lodní výlet zavede na Skellig Islands, jedno z nejnádhernějších duchovních míst Evropy. Vydejte se s námi do věčně zelené země, za pasoucími se stády oveček, dobrosrdečnými lidmi a dobrým pivem, do míst, kde možná na konci duhy najdeme pověstný poklad.

Ubytování

Typ ubytování Hotel

1x nocleh v kajutě na trajektu, 7x nocleh v 2lůžkových pokojích se snídaní v hotelu,1x transferový hotel bez snídaně.

Stravování

snídaně. Možnost dokoupení večeří.

Cena zahrnuje

 • doprava klimatizovaným autobusem, 1x trajekt z Francie do Anglie, 1x trajekt z Walesu do Irska, 1x trajekt z Irska do Francie, 1x nocleh v kajutě na trajektu, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály, 7x nocleh v 2lůžkových pokojích se snídaní v hotelu s možností doplatku večeří, 1x transferový hotel bez snídaně

Cena nezahrnuje

 • vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj v hotelu 4 900 Kč, 6x hotelová večeře 2 900 Kč (2-3 chodové menu)

Program zájezdu

brzy ráno odjezd z ČR přejezd přes Německo, Belgii a Francii. Nočním trajektem do Anglie.
příjezd do přístavního města PEMBROKE, odkud vyplujeme do hlavního města Irska - DUBLIN. Odpolední prohlídka centra města: Grafton Street, O‘Conell Street, Trinity College, kolem řeky Liffey k Halfpenny Bridge, posezení v typické dublinské hospůdce ve čtvrti TEMPLE BAR. Odjezd na ubytování ve večerních hodinách. Nocleh u Dublinu.
ráno odjezd ke CORKU. Dále přejezd do království "irských hor", k jezeru GOUGANE BARRA s poutním kostelíkem a hospůdkou. Procházka kolem jezera k vyhlídkovému bodu nad jezerem. Zpět do vesničky MACROOM. Noční příjezd na ubytování v hrabství KERRY v okolí Killarney.
snídaně, přejezd do známého GAP OF DUNLOE. Dech beroucí průsmyk byl formován ledovci před dvěma miliony let. Vzhůru soutěskou a pěší túra v národním parku KILLARNEY pod štíty nejvyššího irského pohoří Macgilly Cuddy’s Reeks. Přes BLACK VALLEY a CUMMEENDUFF GLEN. Podél řeky Cummeenduff River, cíl u jezera LOCH ACOOSE (22 km, převýšení 450 m). Zpět na ubytování.
snídaně, pěší túra na západě poloostrova IVERAGH. Kolem poloostrova vede Ring of Kerry, která patří k nejznámějším atrakcím Irska. Vyjdeme u řeky Inny nedaleko DROMOD. Po Kerry Way k jezeru LOUGH CURRANE a dále kolem Eagles Hill do hezké vesnice CAHERDANIEL s relaxem na plážích DARRYNAME BAY (20 km). Zpět na ubytování.
snídaně, busem na západ poloostrova IVERAGH. Za příznivého počasí fakultativní lodní výlet na 13 km vzdálené SKELLIG ISLANDS, trvá celkem cca 4,5 hodiny. Na ostrově máme asi 2,5 hod. času k prozkoumávání. SKELLIG MICHAEL je jedním z nejnádhernějších duchovních míst v Evropě (na seznamu UNESCO). Schodiště o více než 500 stupních, stáří přes 1 000 let, nás vede k mnišskému osídlení s kupolovitými kamennými obydlími, pozůstatky kostela, hřbitovem, oratoří, kamennými kříži, svatými prameny. Přejezd na ostrov VALENTIA. Procházka k dramatickým útesům BRAY HEAD na západě ostrova. Zpět na ubytování.
snídaně, odjezd na jih na poloostrov BEARA s krásnými vyhlídkami na oceán i horské scenérie. Bouřící moře se zakusuje do pevniny četnými zátokami, na skalnatých útesech se pasou stáda oveček. Z východiště v ARDGROOM jdeme po části Beara Way. Míjíme 5,3 m vysoký stojící kámen s ogamským nápisem BALLYCROVANE OGHAM STONE. Za vesničkou EYERIES, se vzdálíme pobřeží a pokračujeme k jihozápadu. Cíl v ALLIHIES s pozůstatky těžních jam (26 km, převýšení 350 m). Zpět na ubytování.
snídaně, odjezd na jeden z nejmagičtějších poloostrovů v Irsku - DINGLE se stejnojmenným přístavním městečkem. Místo, kde se keltská kultura a tradice střetávají s raným křesťanstvím a to celé v hávu podmanivé irské přírody. Z parkoviště pod horou MT. BRANDON po cestě poutníků a dále po COSAN NA NAOMH, cestě svatých. Ruiny kostelíků, kamenné kříže, pevnosti. U Murreagh kolem světoznámé GALLARUS ORATORY. Cíl na jižním pobřeží poloostrova ve VENTRY (22 km, převýšení 500 m). Zpět na ubytování.
snídaně, turistika v okolí jezera LOCH MUCKROSS, které je součástí NP KILLARNEY s možností návštěvy hradu ROSS CASTLE, opatství MUCKROSS ABBEY. Lodní výlet (přejezd cca 10 minut) na ostrov INNISFALLEN s ruinami stejnojmenného opatství z 12. století. Pokračování v trase k vodopádu TORC WATERFALL, pro zájemce výstup na vyhlídkový kopec TORC MOUNTAIN (535 m n. m.). Alternativy 20-24 km, převýšení 500 m. Zpět na ubytování.
odjezd na odpolední trajekt do Francie. Nocleh v kajutě (plavba 17-20 hodin).
připlutí do Francie a pokračování v cestě přes Německo do ČR. Příjezd v dopoledních hodinách.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

srpen 2019

       
21.8.2019 12 / 11 Praha 23 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
21.8.2019 12 / 11 Pardubice 23 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.