nahrávám...

Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny **

Navigace:
Fotogragie Island, vodopád Skogafoss, jižní pobřeží
Fotogragie Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny **
Fotogragie Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny **
Fotogragie Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny **
Fotogragie Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny **
Fotogragie Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny **
Fotogragie Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny **
Fotogragie Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny **
Fotogragie Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny **
Fotogragie Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny **
Fotogragie Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny **
Fotogragie Black beach s čedičovou jeskyní, jižní Island
Fotogragie Dýrholaey - Brána Islandu, jižní pobřeží
Fotogragie Dýrholaey - Brána Islandu, nejjižnější bod
Fotogragie Island, gejzír Strokkur dosahuje výšky přes 20 m
Fotogragie Island, gejzír Strokkur ve svém zrodu
Fotogragie Island, Gunnuhver, geotermální pole s majákem v pozadí, poloostrov Reykjanes
Fotogragie Island, jezero Kýlingavatn za bezvětří
Fotogragie Island, vodopád Skogafoss, jižní pobřeží Fotogragie Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny ** Fotogragie Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny ** Fotogragie Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny ** Fotogragie Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny ** Fotogragie Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny ** Fotogragie Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny ** Fotogragie Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny ** Fotogragie Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny ** Fotogragie Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny ** Fotogragie Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny ** Fotogragie Black beach s čedičovou jeskyní, jižní Island Fotogragie Dýrholaey - Brána Islandu, jižní pobřeží Fotogragie Dýrholaey - Brána Islandu, nejjižnější bod Fotogragie Island, gejzír Strokkur dosahuje výšky přes 20 m Fotogragie Island, gejzír Strokkur ve svém zrodu Fotogragie Island, Gunnuhver, geotermální pole s majákem v pozadí, poloostrov Reykjanes Fotogragie Island, jezero Kýlingavatn za bezvětří
Číslo zájezdu 507772
Doprava Letecky - IslandLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Island
Ubytování Pension
Strava Vlastní
Termínů
první 13.07.2019
poslední 20.07.2019
Cena od
36 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Zájezd s českým průvodcem, terénním autem pro 8 osob – skupina max. 8 osob:

KEFLAVÍK • GUNNUHVER • GRINDAVÍK • VESTMANNSKÉ OSTROVY • vodopád SELJALANDFOSS • vodopád SKOGAFOSS • sopka EYJAFJALLAJÖKULL • DÝRHOLAEY • ledovec MÝRDALSJÖKULL • městečko VIK • kaňon řeky MARARFJÓT • LANDMANNALAUGAR • sopka HEKLA • vodopád GULFOSS • gejzír STROKUR • THINGVELLIR • REYKJAVÍK • MODRÁ LAGUNA


Island je ostrov ležící v Severním Atlantiku v těsné blízkosti polárního kruhu. Své poloze v oblasti Středoatlantského hřbetu, na rozhraní dvou kontinentálních desek, kde se magma nachází velmi blízko pod povrchem, vděčí za mimořádně bohatou sopečnou aktivitu . S tímto souvisí i častý výskyt horkých pramenů a gejzírů . Typickým rysem zdejší krajiny je množství jezer a řek s mnoha vodopády . Zhruba 11% ostrova je pokryto ledovci , pod nimiž jsou ukryty aktivní vulkány . Právě proto se i vžilo označení "Ostrov ohně a ledu".

Doprava na Islandu a průvodce. Doprava bude zajištěna terénním vozidlem pro 8 osob+řidič. Z toho vyplývá, že maximální velikost skupiny bude 8 osob a přístup ke každému zákazníkovi naprosto osobní. Řidičem a průvodcem v jedné osobě bude pan Jan Smejkal , který se touto činností na Islandu zabývá již dlouhá léta, vždy po celou letní sezónu a za tu dobu měl příležitost se seznámit se všemi krásami, které tento ostrov nabízí.

Počasí je zde proměnlivé, severské, na jihozápadě zmírňované Golfským proudem s častějšími srážkami, provázených silným větrem. V plném létě slunce zapadá na necelé 2 hodiny, v nejhlubší zimě vydává skomíravé světlo sotva čtyři hodiny denně.

Historie ostrova je neméně zajímavá. Za jeho objevení a osídlení se zasloužili Vikingové převážně z Norska, kteří na svých lodích podnikali odvážné objevitelské cesty severním Atlantikem, přes Grónsko až do Severní Ameriky. Zdejší obyvatelé byli od pradávna nuceni vzdorovat drsnému podnebí, přírodním živlům i ničivým katastrofám. V dnešní době se Island řadí mezi země s nejvyšší životní úrovní. Na ostrově žije 330.000 obyvatel, z toho asi 2/3 v Reykjavíku a jeho blízkém okolí.

Vnitrozemí je neobydlené. Díky neexistenci průmyslu a jiných zdrojů znečištění si návštěvník na ostrově užívá nejčistšího vzduchu a vody. Island ochraně životního prostředí věnuje velkou pozornost.

Cesty do vnitrozemí jsou nezpevněné, s množstvím brodů . Často vedou pískem a lávovými poli , proto jsou určena výhradně pro terénní vozidla. Pro přepravu na ostrově využíváme výhod terénního vozidla , které nám umožňuje navštívit oblasti a místa běžným vozidlům nedostupná.

Cena zahrnuje

 • příplatek, k dispozici kuchyňka
 • 6x ubytování v penzionu v Selfoss, dvoulůžkové pokoje s umyvadlem, společné sociální zařízení, Wi-Fi zdarma, snídaně za
 • 1x ubytování v penzionu u letiště po příletu, dvoulůžkové pokoje, společné sociální zařízení, snídaně v ceně
 • služby řidiče a průvodce po Islandu v jedné osobě
 • letenku Praha - Island – Praha
 • dopravu terénním autem pro 8 osob+řidič po Islandu
 • výlet na Westmannské ostrovy

Cena nezahrnuje

 • Předpokládaná částka na vstupy 3.100 ISK (asi 25 EUR)
 • výlet za pozorováním velryb 9.900 ISK (asi 80 EUR), objednání a platba na místě
 • jednolůžkový pokoj 10.500 Kč
 • 6x snídaně 1.980 Kč
 • vstupné do Modré laguny 2.500 Kč, děti do 13 roků včetně zdarma
 • pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

Program zájezdu

Odlet z Prahy v 21.55 hod., přílet na Island ve 23.50 místního času (o dvě hod. méně), ubytování v nedalekém penzionu.
To nejlepší z poloostrova Reykjanes: navštívíme Keflavík, Gunnuhver, Grindavík. Uvidíme lávová pole s podivuhodnými krátery, zlom dvou kontinentálních desek s mostem mezi Evropou a Amerikou, pobřežní útesy s ptačími koloniemi a starými majáky, rybářské přístavy, geotermální pole s horkými bublajícími prameny. Navštívíme rovněž Vikingské muzeum, kde se budete moci projít po palubě vikingské lodi, která doplula až k americkým břehům. Přesun na jižní pobřeží na ubytování.
Výlet lodí na Vestmannské ostrovy – vulkanické ostrovy s pohnutou historií. Katastrofická erupce sopky Eldfell v roce 1973 zavalila část města lávou a popelem, místo dostalo přezdívku Pompeje severu. Vystoupáme na ještě teplý vrchol sopky, odkud jsou nádherné výhledy. Prohlédneme si rybářský přístav, monumentální pobřežní útesy s koloniemi mořských ptáků, zejména papuchalků (symbol Islandu).
To nejzajímavější z jižního pobřeží – vodopády Seljalandfoss, Skogafoss, sopka Eyjafjallajökull (známá svojí erupcí z roku 2010), ledovec Sólheimajökull, Dýrholaey – Brána Islandu, Černá pláž, Trolí skály, městečko Vík - nejižnější místo Islandu (možnost navštívit manufakturu na výrobu islandských vlněných svetrů a dalších výrobků).
Vydáme se za silnými zážitky do vnitrozemí ostrova, kdy autem budeme brodit řeky, projedeme černou pouští ozdobenou jasně zelenými horami, zblízka si prohlédneme kaňon, který vytvořila řeka Markarfljót a rovněž ledovec Mýrdalsjökull.
Vydáme se k nejznámější islandské sopce Hekle , která je známá svými častými erupcemi. Dále navštívíme kráterové jezero Ljótipollur a zlatý hřeb naší cesty Landmannalaugar – duhové hory. Koupání v přírodní teplé laguně, případně výstup na vyhlídkovou horu Bláhnúkur.
Dnes nás budou čekat nejnavštěvovanější místa Islandu, označovaná jako Zlatý okruh – vodopád Gulfoss (Zlatý vodopád), gejzír Strokur, Thingvellir – jeden z největších geologických zlomů na světě, kde se od sebe oddělují severoamerická a euroasijská kontinentální deska. Jedná se současně o nejvýznamnější místo islandské historie, již od roku 930 zde zasedal islandský parlament.
Prohlídka nejsevernějšího hlavního města Reykjavíku – katedrála Halmgrímskirkja, islandský parlament, přístav se svými původními dřevěnými domky a starými uličkami, rybářská restaurace, Perlan - vodojem s teplou vodou pro Reykjavík s vyhlídkou na město, sídlo presidenta. Fakultativní výlet za pozorováním velryb , rovněž fakultativně koupání v Modré laguně , přesun na letiště.
Odlet z letiště Keflavík v 00.40 hod., přílet do Prahy v 06:25 hod. Změna programu vyhrazena dle pokynů průvodce, v případě nenadálých událostí nebo špatného počasí !!

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

červenec 2019

       
13.7.2019 9 / 8 Praha 36 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
20.7.2019 9 / 8 Praha 36 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.