nahrávám...

Jezero Bajkal - návrat do přírody - letecky ***

Navigace:
Fotogragie Čerského kámen
Fotogragie Bajkal - návrat do přírody
Fotogragie Bajkal - návrat do přírody
Fotogragie Bajkal - Transsibiřská magistrála
Fotogragie Čerského kámen Fotogragie Bajkal - návrat do přírody Fotogragie Bajkal - návrat do přírody Fotogragie Bajkal - Transsibiřská magistrála
Číslo zájezdu 507802
Doprava Letecky - RuskoLetecky
Odlety z Praha, Vídeň
Lokalita
Rusko
Ubytování Hotel
Strava Vlastní
Termínů
první 30.08.2019
poslední 30.08.2019
Cena od
49 700 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

IRKUTSK • LISTVJANKA • OLCHON • ČERSKÉHO KÁMEN • ŠAMANSKÁ SKÁLA

Doprava

Doprava do Ruska je zajištěna leteckou společností Aeroflot

Předpokládaný letový řád (místní časy):


Praha - Moskva 19:50 - 23:25, Moskva - Irkutsk 1:10 -11:50

Irkutsk - Moskva 13:10 - 14:15, Moskva - Praha 17:00 - 18:45

Vídeň - Moskva 19:40 - 23:25, Moskva - Irkutsk 1:10 -11:50

Irkutsk - Moskva 13:10 - 14:15, Moskva - Vídeň 16:45 - 18:35


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.

(Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm)

(Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm.)

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu tam i zpět vč. tax
 • dopravu v místě pobytu dle programu
 • 2x ubytování ve 3* hotelu v Irkutsku
 • 2x ubytování ve 3* hotelu v Listvjance
 • 2x ubytování ve 3* hotelu na Olchonu
 • 6x snídaně v hotelu
 • 3x oběd
 • 3x večeře
 • Služby českého a místního průvodce

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
 • Víza do Ruska 1990 Kč
 • Jednolůžkový pokoj 7800 Kč
 • transfer Brno-Praha-Brno 800 Kč
 • Předpokládaná částka na vstupy 40 €

Program zájezdu

Večer odlet z Prahy přes Moskvu do Irkutsku
Okolo poledne přílet do Irkutsku a prohlídka města Irkutsk . Město Irkutsk bylo vždy obchodním městem, jsou zde zachovány spousty dřevěných architektonických památek a nádherných pravoslavných kostelů. Během prohlídky navštívíme hlavní ulice města, kde uvidíme budovy z 19. století, památník Alexandra III., Bílý dům, budeme moci obdivovat výhled na Dolní nábřeží, návštěva Kostela Spasitele – jediné zachované budovy Irkutského Kremlu, dále pak katedrála Znamenského – nachází se zde symbolický hrob admirála Kolčaka. Po prohlídce transfer do hotelu a ubytování.
Snídaně, odjezd na nádraží a odjezd vlakem po železnici k jezeru Bajkal. Jedná se o starodávnou cestu, dlouho používanou jako součást slavné Transsibiřské magistrály . Tato železnice vedoucí mezi jezerem a útesem zapsaná roku 1970 jako architektonická a historická památka nabízí nádherné výhledy, které mohou být úvodem k tomu, co jezero Bajkal nabízí svým návštěvníkům. Součástí cesty je i oběd. Následně odjezd na ubytování v Listvjance , ubytování, večeře v hotelu, nocleh.
Snídaně, návštěva Bajkalského muzea. Seznámíme se s rozmanitými druhy flóry a fauny jezera Bajkal, stejně jako s jeho geologií a geografií. Zažijeme virtuální ponor do podmořského života jezera Bajkal skrz okna ponorky. Kombinace autentičnosti a technologií tohoto muzea nás okouzlí tak, že se naše návštěva promění v téměř skutečné objevování prostředí jezera. Poté vyjedeme lanovkou na Čerského kámen s vyhlídkou nacházející se 728 metrů nad mořem. Po dosažení vrcholu hory se můžeme těšit na krásný výhled na jezero Bajkal, Listvjanku, pramen řeky Angary, pohoří Hamar – Daban, legendární šamanskoiu skálu nebo vlak projíždějící starou železnicí. Okolo poledne oběd v restauraci a poté návšteva Něrpinária – Bajkal Něrpa (tuleň bajkalský) je symbol tohoto regionu. Vzhledem k jejich plachosti je téměř nemožné je vidět v přírodním prostředí, pouze zde budeme mít jedinou možnost se s nimi setkat. Budeme fascinování jejich schopní skákat, počítat, hrát si a zpívat. Na konec dne nás čeká prohlídka Listvjanky – městská osada, která se nechází asi 70 km od Irkutsku v blízkosti místa, kde řeka Angara vytéká z jezera Bajkal. Přes svou menší velikost je Listvjanka jedním z nejrušnějších turistických míst na celé Sibiři. Večer návrat do hotelu.
Snídaně, návštěva skanzenu Talcy , nacházejícího se v malebném místě na břehu řeky Angary. Seznámíme se s životním stylem a hospodařením domorodých obyvatel regionu Bajkal. Během prohlídky uvidíme starou ruskou architekturu 17. – 20. století: staré panství, školy, kostely, věže – celá expozice obsahuje více než 20 tisíc exponátů. Mimo jiné si také můžeme vyzkoušet tkaní z březové kůry nebo modelování z jílu. Následně se přesuneme na ostrov Olchon , největší a nejkrásnější ostrov na jezeře. Po ubytování v hotelu nás bude čekat procházka na mys Burchan, kde dojdeme k nejslavnějšímu místu jezera Bajkal nazvanému Šamanská skála . Toto místo je hlavní atrakcí ostrova – místo šamanské moci, jedno z 9 svatých míst Asie. Pokud hledáte magická místa po celém světě, pak je to místo, kde můžete začít nebo skončit svou cestu. Večeře v hotelu, nocleh.
Snídaně, celodenní výlet na mys Choboj , nejsevernější výběžek ostrova Olchon. Tento mys zůstává nedotčeným místem na jezeře Bajkal, je ideální pro pěší túry, ale poskytuje i nádherné výhledy na jezero a Přibajkalský hřeben. Tvar mramorové skály nápadně připomíná tesák, od kterého je odvozen i jeho název. Večer návrat do hotelu, večeře v hotelu, nocleh.
Snídaně, návštěva ethnoparku Zlatá horda. Tato exkurze nám představí etno-kulturní identitu Burjatů, jejich tradice a hospodaření. Uvidíme nejkrásnější vyřezávanou jurtu Ruska, vyrobenou z drahocenného dřeva a vysvěcenou knězem, což odráží její národní kulturní a náboženskou hodnotu. Budeme moci sledovat úžasnou lidovou show a zúčastnit se jejich tance, zpěvu, hraní na folklorní nástroje, historických her nebo bitev a setkat se se skutečným šamanem. Navíc budeme mít možnost se seznámit s národní kuchyní Burjatů a ochutnat lahodný oběd s tradičními pokrmy a nápoji. Večer příjezd do hotelu v Irkutsku, nocleh.
Po snídani krátké volno na procházky po Irkutsku a před polednem odjezd na letiště a odlet přes Moskvu zpět do Prahy.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

srpen 2019

       
30.8.2019 8 / 7 Praha 49 700 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
30.8.2019 8 / 7 Vídeň 49 700 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.