nahrávám...

K pramenům posvátné Gangy

Navigace:
Fotogragie V Rišikéši
Fotogragie Šivův chrám v Kédarnáthu
Fotogragie Rišikéš je městem potulných svatých mužů
Fotogragie Rišikéš
Fotogragie Rišikéš - město ášramů, svatých mužů a jógy
Fotogragie Pramen Gangy vytékající z letovce na místě zvaném Gómukh
Fotogragie Městský ruch v Rišikéši
Fotogragie K pramenu Gangy
Fotogragie Majestátní vrcholek Šivlingy
Fotogragie Chrám v Kédarnáthu
Fotogragie Horské panorama během pouti k pramenům Gangy
Fotogragie Haridvár - koupací ghát Har kí pér
Fotogragie Dhauliganga - jeden z přítoků posvátné řeky
Fotogragie Společná modlitba na břehu Gangy v Haridváru
Fotogragie V Rišikéši Fotogragie Šivův chrám v Kédarnáthu Fotogragie Rišikéš je městem potulných svatých mužů Fotogragie Rišikéš Fotogragie Rišikéš - město ášramů, svatých mužů a jógy Fotogragie Pramen Gangy vytékající z letovce na místě zvaném Gómukh Fotogragie Městský ruch v Rišikéši Fotogragie K pramenu Gangy Fotogragie Majestátní vrcholek Šivlingy Fotogragie Chrám v Kédarnáthu Fotogragie Horské panorama během pouti k pramenům Gangy Fotogragie Haridvár - koupací ghát Har kí pér Fotogragie Dhauliganga - jeden z přítoků posvátné řeky Fotogragie Společná modlitba na břehu Gangy v Haridváru
Číslo zájezdu 543914
Doprava Letecky - IndieLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Indie
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 25.09.2020
Cena od
59 800 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Vysokohorskou oblast indického Himálaje nazývají Indové Zemí bohů. Po celá staletí se právě sem uchylují jógini, svatí muži a mystici, aby v samotě a tichu zakoušeli prožitek boží přítomnosti. Spolu s nimi sem proudí i zástupy poutníků dychtivých spatřit zřídlo životadárné Gangy, k níž se jako k posvátné řece upínají stamiliony hinduistů. Připojíme se k nim i my, abychom se v džípech po silničkách klikatících se nad strmými srázy i pěšky po starodávných poutních cestách vyšplhali k pramenům Gangy a k chrámům ukrytým v náručí velehor. Tato cesta rozhodně není klasickým poznávacím zájezdem. Je to pouť, která změní váš život!
Poznámka:

Zájezd lze prodloužit individuálním programem v Bhútánu  – více informací v kanceláři.
Upozornění:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu z důvodu pohybu ve vyšší nadmořské výšce. Součástí zájezdu jsou také celodenní túry. Více podrobností naleznete v záložce "Praktické".
Velikost skupiny:

6–15 účastníků
Náročnost:

V programu zájezdu jsou dva celodenní pochody , absolvované jen s lehkými zavazadly, které zvládne kdokoliv, kdo je zvyklý na pravidelný rekreační pohyb. Pro zvládnutí pouti ke chrámu v Kédarnáthu a k pramenu Gangy u Gómukhu není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, ale jen momentální dobrý zdravotní stav. Nejvyšší místo na trati leží mírně nad 4000 m n.m. a během cesty k němu obvykle nikdo netrpívá vysokohorskou nemocí.
Zájezd je náročný také procestovanou vzdáleností, stavem silnic v indickém Himálaji a jednoduchými hygienickými i ubytovacími podmínkami – to vše vyžaduje notnou dávku trpělivosti, kterou by však měl každý správný poutník přirozeně mít.

Stravování

snídaně

Cena zahrnuje

 • letenka Praha–Dillí–Praha (vč. všech poplatků)
 • pronajatý mikrobus / džípy
 • 12x hotel ** se snídaní
 • 1x noc ve vysokohorském kempu (vícelůžkové stany s dřevěnými postelemi a spol. soc. zař.)
 • český odborný průvodce China Tours

Cena nezahrnuje

 • jednolůžkový pokoj – 5600 Kč
 • indické vízum – 1100 Kč

Program zájezdu

Praha – Dillí – Haridvár : přílet a přesun do Haridváru – „ Bráně k bohu “ a jednomu ze čtyř nejposvátnějších míst celé Indie, kde Ganga opouští Himálaj a rozlévá se do nekonečné severoindické nížiny; večerní obřad áratí na počest Gangy, odehrávající se na schodech (ghátech) vedoucích do řeky.
Haridvár – Rišikéš: prohlídka města, kde se jednou za 12 let koná největší náboženský festival na světě (Kumbhamélá) – na nábřeží gháty Har kí pér s tisícovkami koupajících se věřících; lanovkou ke chrámu bohyně Mánasy s výhledem do širokého okolí; v podvečer přesun do Rišikéše – „ hlavního města jógy “, které v 60. letech proslavila britská kapela Beatles .
Rišikéš – město jógínů a ášramů: sjezd kousku řeky na raftech a procházka po březích Gangy s mnoha chrámy, ášramy, poustevnami svatých mužů a zástupy poutníků; večerní obřad áratí na břehu Gangy , abychom si vyprosili požehnání nadcházející pouti .
Rišikéš – Gangotrí: celodenní přejezd mikrobusem či džípy do Gangotrí (3140 m n.m.) – cestou úchvatné výhledy na himálajské masivy , hluboká údolí i dravou řeku , která se v nich klikatí.
Gangotrí – Bhódžbása : celodenní pouť nalehko (4–6 h) do osady Bhódžbása (3775 m n.m.), rozprostírající se v nádherném údolí, přímo v lůnu velehor , pod majestátním vrcholem Šivlingy (6543 m).
Bhódžbása – Gómukh – Gangotrí: za svítání poslední úsek pouti k hlavnímu pramenu Gangy , jenž pod jménem Bhágíráthí vytéká z ledovce na místě zvaném Gómukh – Kravská tlama (4023 m), poté návrat do Gangotrí.
Gangotrí – Guptakáší: celodenní odpočinkový přesun mikrobusem či džípy do pomyslného srdce Země bohů (Déva bhúmi) a strategického středu naší poutní cesty – šťavnatě zelená nekonečná údolí , po jejichž úbočí se klikatí silničky; terasovitá rýžová políčka , poustevny svatých mužů , při dobrém počasí výhledy na zasněžené himálajské velikány na obzoru.
Guptákáší – Kédarnáth : za svítání krátký přesun do Gaurikundu a odtud celodenní pouť nalehko (6–8 h) k jednomu z nejposvátnějších míst celé Indie (3584 m n.m.) – ke kamennému šivaistickému chrámu v Kédarnáthu, který podle legendy nechal v 8. stol. vystavět nejvýznamnější indický filozof Šankara a nedaleko nějž pramení Mandákiní , další z přítoků Gangy.
Kédarnáth – Rudraprajág : pěšky zpět do Gaurikundu a mikrobusem či džípy do Rudraprajágu na soutoku Mandákiní a Alaknandy , přítoků Gangy – návštěva chrámů tyčících se na skále nad soutokem .
Rudraprajág – Badrináth : pokračování po klasické poutní trase do Badrináthu – nejsnáze dostupného, ale neméně posvátného místa v indickém Himálaji, prohlídka zdejšího významného višnuistického chrámu .
Badrináth – Džóšímath : dopoledne krátká pěší výprava do vesnice Mana a za dobrého počasí i k vodopádu Vasudhara ; odpoledne přesun do Džóšímathu a výjezd lanovkou na Auli (3048 m n.m.) – nádherný výhled na Nandá Déví (7816 m n.m.), druhou nejvyšší horu Indie.
Džóšímath – Rišikéš: celodenní přejezd se zastávkami na několika poutních místech , kde se v dramatickém prostředí stékají další přítoky Gangy (Nandaprajág, Karnaprajág, Dévaprajág); večer příjezd do Rišikéše.
Rišikéš – Dillí – Praha: dopoledne procházka po březích Gangy – poslední možnost koupele v jejích posvátných vodách a tichá meditace nad právě vykonanou poutí ; odpoledne návrat do hektického světa moderní Indie; v noci odlet do ČR, přílet 15. den.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

září 2020

       
25.9.2020 15 / 14 Praha 59 800 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.