nahrávám...

Kostarika

Navigace:
Fotogragie Kostarika - kolibřík © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Kostarika - krokodýl v Río Tárcol © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Kostarika - krokodýli v Río Tárcol © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Kostarika - leguán © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Kostarika - leguán © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Kostarika - Manuel Antonio NP © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Kostarika - malpa kapucínská © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Kostarika - lenochod © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Kostarika - lenochod v NP Manuel Antonio © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Kostarika - malpa kapucínská © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Kostarika
Fotogragie Foto - Kostarika a Panamský průplav
Fotogragie Kostarika - aktivní vulkán Poás © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Kostarika - Cordillera Tilarán © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Kostarika - helikonie © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Kostarika - Karibik © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Kostarika - kolibříci na krmítku © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Kostarika - kolibřík © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna
Fotogragie Kostarika - kolibřík © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna Fotogragie Kostarika - krokodýl v Río Tárcol © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna Fotogragie Kostarika - krokodýli v Río Tárcol © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna Fotogragie Kostarika - leguán © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna Fotogragie Kostarika - leguán © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna Fotogragie Kostarika - Manuel Antonio NP © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna Fotogragie Kostarika - malpa kapucínská © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna Fotogragie Kostarika - lenochod © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna Fotogragie Kostarika - lenochod v NP Manuel Antonio © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna Fotogragie Kostarika - malpa kapucínská © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna Fotogragie Kostarika Fotogragie Foto - Kostarika a Panamský průplav Fotogragie Kostarika - aktivní vulkán Poás © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna Fotogragie Kostarika - Cordillera Tilarán © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna Fotogragie Kostarika - helikonie © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna Fotogragie Kostarika - Karibik © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna Fotogragie Kostarika - kolibříci na krmítku © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna Fotogragie Kostarika - kolibřík © Foto: Dana Simonová, archiv CK Kudrna
Číslo zájezdu 502380
Doprava Vlastní doprava - Ostatní zeměVlastní doprava
Lokalita
Ostatní země
Ubytování Vlastní ubytování
Strava Vlastní
Termínů
Cena od
31 800 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Kostarika, tropickými pralesy pokryté „Švýcarsko Střední Ameriky“, nabízí milovníku přírody vše, po čem touží. Procházky džunglí s pozorováním divokých zvířat. Výstupy na sopky i lenošení na plážích u teplých moří. Vzrušení při sjíždění divokých řek nebo „letu“ na ocelovém laně nad pralesem. Osvěžení v tůních pod vodopády i relax v termálech.

Zdejší nedotčenou přírodu můžeme zblízka prozkoumat např. v mlžném horském lese rezervace Santa Elena. Se zájemci se projdeme po můstcích zavěšených v korunách stromů nebo prosvištíme nad pralesem na ocelovém laně. V NP Manuel Antonio budeme pozorovat opičky malpy kapucínské, na poloostrově Osa si užijeme skvělého koupání a procházek po pacifických plážích. S místním průvodcem můžeme stopovat tapíry během volitelného výletu do NP Corcovado. Pokud to nebude kvůli zvýšené aktivitě sopky zakázáno, nevynecháme ani vyhlídku na bublající jezero v kráteru sopky Poás. V hlavním městě San José si prohlédneme kostarickou chloubu, Národní divadlo. Zájemci si také mohou vyzkoušet rafting na tropické řece Pacuare. Na závěr si užijeme afrokaribského reggae, výborného jídla a úžasného koupání na bělostných plážích Karibiku. Kdo nepospíchá domů, může s námi pokračovat k Panamskému průplavu a do nejkrásnější metropole Střední Ameriky, Panama City ve variantě Kostarika a Panamský průplav.

Program: 1. - 2. Přílet do San José - hlavního města Kostariky. Kávovými plantážemi Valle Central vyjedeme do NP POÁS. Výhledy na bublající a dýmající kráter vulkánu Poás, procházka trpasličím horským lesem k laguně Botos. Přejezd do Fortuny de San Carlos ležící pod dokonalým kuželem aktivní sopky Arenal.

3. - 4. Užijeme si atraktivity v okolí Fortuny - koupání pod stejnojmenným vodopádem, případně i pěší túru bujnou tropickou vegetací k laguně ukryté v kráteru Cerro Chato a relax v blízkých termálech. Po vyhlídkové silnici se přesuneme kolem jezerní nádrže Arenal do horské oblasti MONTEVERDE - Santa Elena v Kordilléře Tilarán.

5. - 6. Projdeme se horským mlžným lesem, který je domovem barvami hýřícího ptáka, vzácného “kecala” (kvesala chocholatého). Zájemci si mohou prohlédnout prales z výšky, z visutých můstků zavěšených v korunách stromů. Dobrodružné povahy možná zvolí "let" nad vrcholky stromů zavěšeni na ocelovém laně (tzv. zip line či canopy). Poté sjedeme z hor a přes krokodýlí řeku TÁRCOLES dojedeme k pobřeží Pacifiku.

7. - 8. NP MANUEL ANTONIO - nádherné zátoky a písečné pláže obklopené chráněným pacifickým lesem, kde můžete spatřit opice, lenochody či leguány. Pěší výlet k vodopádům Nauyaca ukrytým v džungli, koupání v jezírkách pod vodopády. Podél pobřeží přejedeme dále k jihu, na poloostrov Osa.

9. – 11. Bahia Drake - nížinný tropický deštný prales, pěší výlet podél malebného pobřeží, pozorování zvířat, koupání a odpočinek pod palmami lemujícími pláže. Volitelně šnorchlování u Isla del Caňo či návštěva NP CORCOVADO. Poté se z tropického ráje přesuneme do metropole Kostariky SAN JOSÉ. Večerní prohlídka centra; kostarická chlouba - Národní divadlo, katedrála …

12. - 15. Možnost raftingu na jedné z nejkrásnějších kostarických řek PACUARE v nedotčené přirodě tropické džungle. Přejezd banánovníkovými plantážemi k pobřeží Karibiku. CAHUITA - uvolněná atmosféra městečka s afro-karibskými kořeny, reggae a pikantní kuchyně. Procházka v NP Cahuita; pozorování zvířat, koupání na bělostných plážích ve stínu kokosových palem, možnost šnorchlování u blízkých korálových útesů. „Hippies“ městečko Puerto Viejo,projížďka na kole podél pobřeží do rezervace Gandoca - Manzanillo. Návrat do San José a odlet domů (s ohledem na časový posun počítejte s návratem následující den - tedy 16. den zájezdu).

Cena zahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK
 • zapůjčení kola
 • vstupy do NP a přírodních rezervací v rámci programu (cca 75 USD)
 • průvodce
 • 14× ubytování v hotýlcích
 • veškerou společnou pozemní dopravu po Kostarice

Cena nezahrnuje

 • fakultativní výlety a volitelné aktivity
 • zahrad apod
 • do soukromých rezervací
 • vstupy do památek a muzeí
 • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 23.000 Kč včetně tax)

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.