nahrávám...

Království Norských Fjordů

Navigace:
Fotogragie vodopady-voringfossen-pod-np-hardangervidda
Fotogragie priroda-jizniho-norska
Fotogragie narodni-parky-2
Fotogragie bryggen-je-nejstarsi-ctvrt-bergenu
Fotogragie bergen-lanovka-na-horu-ulriken
Fotogragie -2-43
Fotogragie 119
Fotogragie 114
Fotogragie 115
Fotogragie 102
Fotogragie vodopady-voringfossen-pod-np-hardangervidda Fotogragie priroda-jizniho-norska Fotogragie narodni-parky-2 Fotogragie bryggen-je-nejstarsi-ctvrt-bergenu Fotogragie bergen-lanovka-na-horu-ulriken Fotogragie -2-43 Fotogragie 119 Fotogragie 114 Fotogragie 115 Fotogragie 102
Číslo zájezdu 536967
Doprava Letecky - NorskoLetecky
Lokalita
Norsko
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Termínů
první 05.07.2020
poslední 21.07.2020
Cena od
36 500 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

NOVINKA V NABÍDCE
V červencových termínech nabízíme poznávací zájezd s vyšperkovaným programem, lehkou turistikou, kvalitním ubytováním a polopenzí v ceně. Během týdenní cesty do oblasti fjordů navštívíte také města Oslo a Bergen, projdete se po náhorní plošině Hardangervidda, spatříte některé z nejmohutnějších norských vodopádů, podniknete procházku k čelu ledovcového splazu, navštívíte lososí farmu, historickou vodní elektrárnu i sloupové kostelíky. 
K přednostem této cesty patří: 
- Garance menší skupiny do 35 osob.
- Méně kilometrů v autobuse, poklidný program s mnoha možnostmi pobytu mimo autobus na svěžím horském i přímořském vzduchu.
- Pěkně zrenovované hotely úrovně 3-4*** na krásných místech. 3 noci budeme bydlet přímo na břehu krásného Hardangerfjordu.
- V ceně jsou zahrnuty mnohé vstupy a vyhlídková plavba po fjordu, který je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Cena zahrnuje

 • letenku Praha – Oslo a zpět vč. let. tax
 • dopravu autobusem
 • vnitrostátní trajekty
 • návštěvu lososí farmy
 • vstup do vodní elektrárny v Tyssedalu
 • plavbu po Nćroyfjordu
 • 7x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s WC a sprchou)
 • 7x snídaně
 • 6x večeře
 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K6S včetně storna a pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné cca 500 NOK
 • další výše neuvedené služby

Slevy

 • osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • 35405 Kč, Slevněná časově omezená cena: 35405 Kč (z původní ceny 36500 Kč sleva 3 %, již jen 18 dnů, platí do 20. 2. 2020, u termínu 21NO.202107)

Program zájezdu

 Večerní odlet z Prahy nebo Košic do Oslo, přesun na ubytování.
 Hlavní město Norska Oslo nabízí mnoho atraktivních míst. V centru Osla budeme obdivovat světoznámou radnici i architektonický skvost – bělostnou budovu Opery na břehu Oslofjordu. Na poloostrově muzeí Bygdřy nalezla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Projdeme se v parku Frogner, kde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda. Z legendárního sportoviště Hollmenkollen s novým skokanským můstkem uvidíme celé město a vody Oslofjordu. Na ubytování se navečer přesuneme dlouhým údolím Hallingsdalen. Večeře je v ceně zájezdu.
 Dopoledne podnikneme túru v nenáročném terénu největší evropské náhorní plošiny Hardangervidda. (Hakkesetstřlen, 8 km okruh, téměř bez převýšení. V místě je chata s občerstvením.) Poté se autobusem vydáme po severním okraji Hardangerviddy, kde se zastavíme u vodopádů Voringfossen. Po průjezdu soutěskou Mĺbřdalen sjedeme k malebnému fjordu Hardangerfjorden, nad kterým pojedeme po více než kilometrovém mostě Hardangerbrua. Navečer se ubytujeme na 3 noci v hotelu na břehu Hardangefjordu. Večeře jsou v ceně zájezdu. 
 Ráno navštívíme farmu s chovem lososů, která je umístěna přímo na fjordu. Vstupné je v ceně. Poté se vydáme na cestu královstvím fjordů, hor a vodopádů. Na jejím začátku se projdeme za vodní clonou vodopádu Steindalsfossen. Dojedeme do města Bergen. Prohlídka centra druhého největšího města Norska, jehož neopakovatelnou atmosféru tvoří hansovní domy na nábřeží Bryggen (UNESCO), lodě a stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen. Na závěr navštívíme vyhlídku Flřyen, kam lze, podobně jako na pražský Petřín, vystoupat pěšky nebo se svézt pozemní lanovou dráhou. Návrat na ubytování. 
 Dnešní den bude hlavně velkým představením mnoha vodopádů. Mezi nejatraktivnější patří dvě mohutná ramena vodopádu Lĺtefoss. Nejprve se však z obce Kinsarvik vydáme na několikahodinovou vycházku (cca 3 hod), při které nahlédneme do údolí vodopádů Husedalen. V Tyssedalu si prohlédneme krásnou historickou budovu vodní elektrárny, která je dnes chráněnou památkou národního dědictví. Vstupné je v ceně. Zájemci mohou vystoupat po zpevněné, ale strmé cestě nad vesnici do místa zvaného Lilletopp, odkud je nádherný výhled na Hardangerfjord i okolní hory s ledovcem Folgefonni (celý okruh max. 5, 5 km, převýšení 340 m jeden směr, lze se vrátit zpět dříve). Návrat na ubytování. 
Opustíme Hardangerfjord a zamíříme na sever. Zastavíme se u krásného vodopádu Tvindefossen, než dorazíme k nejdelšímu norskému fjordu Sognefjorden. V Gudvangenu na břehu fjordu se nachází replika vikinské vesnice, kterou budeme mít možnost navštívit. Lodí se přeplavíme po úzkém Nćroyfjordu (UNESCO) do Kaupangeru. Plavba je v ceně. V Kaupangeru si prohlédneme sloupový kostel z poloviny 12. století a přesuneme se na ubytování. Večeře je v ceně zájezdu. 
 Dnešek bude opět ve znamení fjordů a největšího ledovce evropské pevniny Jostedalsbreen. Kolem Lustrafjordu a proti proudu ledovcové řeky dojedeme na dosah nádherného ledovcového splazu Nigardsbreen. Nejprve se přeplavíme lodičkou po ledovcovém jezeře a následně dojdeme až na dosah mohutného čela ledovce. Po návratu opustíme oblast fjordů a horskou silnicí vystoupáme do podhůří nejvyššího skandinávského pohoří Jotunheimen a dojedeme na ubytování. Večeře je v ceně zájezdu. 8. den: Dopoledne si nejprve prohlédneme sloupový kostel v Ringebu nad údolím Gudbrandsdalen, jímž poté dojedeme do olympijského Lillehammeru. Zde budeme mít možnosti navštívit nejstarší norský skanzen Maihaugen a podívat se na vrchol skokanských můstků nad areálem, kde se konal zahajovací i závěrečný ceremoniál ZOH 1994. Následně se přesuneme na letiště v Oslo a v odpoledních / večerních hodinách odletíme do Prahy / Košic. 
 Dopoledne si nejprve prohlédneme sloupový kostel v Ringebu nad údolím Gudbrandsdalen, jímž poté dojedeme do olympijského Lillehammeru. Zde budeme mít možnosti navštívit nejstarší norský skanzen Maihaugen a podívat se na vrchol skokanských můstků nad areálem, kde se konal zahajovací i závěrečný ceremoniál ZOH 1994. Následně se přesuneme na letiště v Oslo a v odpoledních / večerních hodinách odletíme do Prahy / Košic. 

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Cena od Ceny / Rezervovat
       

červenec 2020

     
5.7.2020 8 / 7 36 500 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
21.7.2020 8 / 7 36 500 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.