nahrávám...

Kuba - karibská kráska

Navigace:
Fotogragie Kondor krocanovitý nad pláží Mexického zálivu © Foto: Míša Poborská
Fotogragie Kasárna Moncada v Santiagu de Cuba - místo, kde se zrodila revoluce © Foto: Míša Poborská
Fotogragie Karibský ráj © Foto: Martin Malý
Fotogragie Kakaová kráska v ulicích Havany © Foto: Martin Malý
Fotogragie Chromovaná krása v ulicích Staré Havany © Foto: Martin Malý
Fotogragie Hromadná doprava na Kubě © Foto: Míša Poborská
Fotogragie Havana - Plaza Vieja - "Staré náměstí" v novém kabátě © Foto: Míša Poborská
Fotogragie Domorodé vesničky v Baracoa © Foto: Míša Poborská
Fotogragie Dětství na pobřeží Karibiku © Foto: Míša Poborská
Fotogragie Cocotaxi - folklór kubánské dopravy © Foto: Míša Poborská
Fotogragie Bicitaxi - folklór kubánské pouliční dopravy © Foto: Míša Poborská
Fotogragie Bazilika El Cobre - nejpoutnější místo na Kubě © Foto: Míša Poborská
Fotogragie Baracoa - výlet podél říčky Yumurí © Foto: Míša Poborská
Fotogragie Baracoa - romantické koupání v jeskyni se svíčkami © Foto: Míša Poborská
Fotogragie Baracoa - fakultativní výstup na stolovou horu El Yunque © Foto: Míša Poborská
Fotogragie Baracoa - endemický šnek © Foto: Míša Poborská
Fotogragie Baracoa - domorodci z povodí říčky Yumurí © Foto: Míša Poborská
Fotogragie Kuba - karibská kráska
Fotogragie Kondor krocanovitý nad pláží Mexického zálivu © Foto: Míša Poborská Fotogragie Kasárna Moncada v Santiagu de Cuba - místo, kde se zrodila revoluce © Foto: Míša Poborská Fotogragie Karibský ráj © Foto: Martin Malý Fotogragie Kakaová kráska v ulicích Havany © Foto: Martin Malý Fotogragie Chromovaná krása v ulicích Staré Havany © Foto: Martin Malý Fotogragie Hromadná doprava na Kubě © Foto: Míša Poborská Fotogragie Havana - Plaza Vieja - "Staré náměstí" v novém kabátě © Foto: Míša Poborská Fotogragie Domorodé vesničky v Baracoa © Foto: Míša Poborská Fotogragie Dětství na pobřeží Karibiku © Foto: Míša Poborská Fotogragie Cocotaxi - folklór kubánské dopravy © Foto: Míša Poborská Fotogragie Bicitaxi - folklór kubánské pouliční dopravy © Foto: Míša Poborská Fotogragie Bazilika El Cobre - nejpoutnější místo na Kubě © Foto: Míša Poborská Fotogragie Baracoa - výlet podél říčky Yumurí © Foto: Míša Poborská Fotogragie Baracoa - romantické koupání v jeskyni se svíčkami © Foto: Míša Poborská Fotogragie Baracoa - fakultativní výstup na stolovou horu El Yunque © Foto: Míša Poborská Fotogragie Baracoa - endemický šnek © Foto: Míša Poborská Fotogragie Baracoa - domorodci z povodí říčky Yumurí © Foto: Míša Poborská Fotogragie Kuba - karibská kráska
Číslo zájezdu 502385
Doprava Vlastní doprava - KubaVlastní doprava
Lokalita
Kuba
Ubytování Privát
Strava Snídaně
Termínů
Cena od
37 000 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Kuba je neobyčejně půvabný ostrov plný překvapení. Pod žhavým karibským sluncem se tu snoubí překrásná subtropická příroda i nádherné koloniální památky, stejně jako předpisy a nařízení, nad nimiž zůstává rozum stát. Tyrkysové moře i džunglí porostlé hory plné vodopádů, všudypřítomné památníky kubánské revoluce i plantáže s tabákem a cukrovou třtinou, billboardy s Che Guevarou a nesmrtelným Fidelem Castrem, stejně jako fantastická muzika a temperament vlnících se těl v rytmu divoké salsy. A do toho věci tak prozaické jako stále pojízdné automobily z 50. let. Jen stěží uvěříte, že ještě fungují. Ale především zůstává Kuba bezpečnou zemí, kterou rozhodně stojí za to poznat blíže. Vynikající kubánský rum ani doutníky snad netřeba představovat. Parádním zpestřením zájezdu bude koupání na bělostných karibských plážích, výlety turistického charakteru i taneční večírky v rytmu salsy. Procestujeme ostrov těmi nejrozmanitějšími dopravními prostředky, budeme bydlet přímo v kubánských rodinách a užívat si skutečně autentické zážitky tropického ráje. 

Tento termín je odpočinkovější variantou, ve které navštívíme více vyhlášených plážových lokalit než u standardního zájezdu. Specialitou druhého termínu je dvoudenní výstup bujnou džunglí na nejvyšší vrchol ostrova Pico Turquino (1.974 m).

Program: 1. - 3. Přelet do HAVANY  - hlavního města Kuby. Ubytujeme se v blízkosti historického centra a nasajeme živelnou atmosféru pulzujícího srdce Karibiku. Projdeme si ulice Staré Havany , slavné nábřeží Malecón i promenádu Prado s Capitolem. Navštívíme středověkou pevnost El Morro střežící havanský záliv, muzeum rumu i fabriku na výrobu těch nejlepších doutníků i náměstí Revoluce s monstrózními památníky historickým velikánům. Se sklenkou daiquirí či mojita si zavzpomínáme na Ernesta Hemingwaye ve vyhlášených barech La Floridita a La Bodeguita del Medio. Po večerech se třeba seznámíme i s rytmy divoké salsy a navštívíme třeba i slavný kabaret Tropicana.

4. - 6. Přesuneme se na  západ do malebného údolí VINALES v provincii Pinar del Rio, kde budeme poznávat nádhernou přírodu v krasové oblasti snových vápencových hor ve tvaru homolí zvaných „mogoty“. Navštívíme vyhlášené tabákové plantáže a farmy, kde se sklízí a suší tabák, ochutnáme poctivý místní doutník. Prozkoumáme také rozsáhlý jeskynní systém Cueva de Santo Tomás a užijeme si odpočinek na pobřeží Mexického zálivu - na ostrově Cayo Jutías s nejjemnějším běloučkým pískem a mořskými hvězdicemi.

7. - 10. Přes slavnou Zátoku Sviní a krokodýli farmu v zátoce Zapata se přesuneme do přístavního města CIENFUEGOS  a dále do příjemného městečka TRINIDAD  s nádhernou koloniální architekturou a tradiční muzikou na slavných schodech. Ubytujeme se v těsné blízkosti historického centra a užijeme si atmosféru městečka i krásného okolí. Odpočineme si na proslulé karibské pláži Ancón, nebo si se zájemci (pěšky či na koních) vyrazíme na turistiku do pohoří Siera del Escambray. Dokonalou karibskou lahůdkou je takécelodenní plavbu katamaránem do ostrovního ráje CAYO BLANCO DE CASILDA (fakultativně, 50 CUC).

11. - 14. Přes městečko Camaguey se přesuneme do Holguinu a užijeme si i lenošení na vyhlášené karibské pláži Guardalavaca. Cestou zastavíme také v městečku Birán - rodišti Fidela Castra a přesuneme se do Santiaga de Cuba.

15. SANTIAGO DE CUBA - město "kubánské revoluce" i kolébka všech kubánských hudebních stylů. Zde si naši pozornost zaslouží katedrála, nejstrarší dům na ostrově z roku 1522, mohutná pevnost Castillo de San Pedro del Morro  na pobřeží Karibiku i slavná kasárna Moncada. Kultury se nabažíme v proslulé Casa de la Trova, kde to každý večer tepe živou muzikou.

16. - 18. Přesun do městečka BARACOA, kde poprvé narazil Kryštof Kolumbus na americký břeh a započal tak histrorii Nového světa. Tento nejvýchodnější cíp ostrova se svým unikátním mikroklimatem, exotickou vegetací a rázovitou venkovskou atmosférou je pravým vyvrcholením tropického putování, snadno si zde budeme připadat jako v ráji. Užijeme si divoký příboj Atlantiku, romantické koupání uvnitř jeskyně Cueva del Agua i výpravu do bujných subtropických porostů obklopujících rybářskou zátoku Boca de Yumurí. Navštívíme národní park EL YUNQUE na úpatí zdejší dominanty - stolové hory El Yunque (569 m) a zájemci mohou vystoupit i na její vrchol.

19. - 20. Na závěr se vnitrostátním letem přesuneme zpět do Havany a následně domů. Vzhledem k časovému posunu počítejte s návratem následující den - tedy 21. den zájezdu.

Cena zahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK
 • vstupné do přírodních lokalit v rámci společného programu
 • průvodce
 • víza
 • 5x večeře v kubánských rodinách
 • 19x ubytování v „casas particulares“ (v soukromí) včetně snídaní
 • veškerou společnou dopravu rozmanitými dopravními prostředky po Kubě

Cena nezahrnuje

 • výstup na stolovou horu El Yunque (cca 20 CUC)Pozn.: kurz CUC je srovnatelný s kurzem USD
 • výlet na koních do Sierra Escambray (cca 15 CUC)
 • vstupné do památek fakultativní výlety: plavbu katamaránem na ostrov Cayo Blanco (cca 50 CUC)
 • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 22.000 Kč + 4.500 Kč vnitrostátní přelet včetně tax)

TermínyMám dotaz

Termíny

Pro tento zájezd nejsou vypsány žádné konkrétní termíny. Pokud máte o tento nebo podobný termín zájem, kontaktujte nás. Tel. 595 537 254, e-mail bolsatravel@bolsatravel.cz

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.