nahrávám...

Kyrgyzstán - rajská příroda jezer a hor

Navigace:
Fotogragie Kyrgyzstan - rajská příroda jezer a hor
Fotogragie Kyrgyzstan - rajská příroda jezer a hor
Fotogragie Kyrgyzstan - rajská příroda jezer a hor
Fotogragie Kyrgyzstan - rajská příroda jezer a hor
Fotogragie Kyrgyzstan - rajská příroda jezer a hor
Fotogragie Kyrgyzstan - rajská příroda jezer a hor Fotogragie Kyrgyzstan - rajská příroda jezer a hor Fotogragie Kyrgyzstan - rajská příroda jezer a hor Fotogragie Kyrgyzstan - rajská příroda jezer a hor Fotogragie Kyrgyzstan - rajská příroda jezer a hor
Číslo zájezdu 507803
Doprava Letecky - KyrgyzstánLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Kyrgyzstán
Ubytování Vlastní ubytování
Strava Plná penze
Termínů
první 18.07.2019
Cena od
41 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

BIŠKEK •JEZERO ISSYK-KUL • KARAKOL • KOČKOR • SON-KUL

Doprava

Doprava do Kyrgyzstánu je zajištěna leteckou společností Aeroflot

Předpokládaný letový řád (místní časy):

Praha - Moskva 15:55 - 19:30 , Moskva - Kyrgyzstán 21:50 - 5:00 , Vídeň - Moskva 15:05 - 18:40, Moskva - Kyrgyzstán 21:50 - 5:00

Kyrgyzstán - Moskva 6:20- 7:50, Moskva - Praha 10:15-12:05, Kyrgyzstán - Moskva 6:20- 7:50, Moskva - Vídeň 9:10-10:55


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.

(Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm)

(Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm.)

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Cena zahrnuje

 • Leteckou přepravu tam i zpět vč. tax
 • Dopravu autobusem dle programu
 • 4x nocleh ve 3-4* hotelu
 • 1x nocleh v penzionu (dvoulůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením)
 • 3x nocleh v jurtách (ubytování po 4-5 osobách v každé jurtě, soc. zařízení společné mimo jurtu)
 • 1x ranní ubytování po příletu ve 3* hotelu
 • 8x plnou penzi - snídaně, obědy a večeře
 • Vstupy dle programu
 • Služby místního průvodce
 • Služby českého průvodce

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
 • jednolůžkový pokoj (mimo jurtu) 5 700 Kč
 • transfer Brno–Praha–Brno 800 Kč
 • projížďka lodí po jezeře Issyk-Kul (min. 10 os.) 370 Kč
 • projížďka na koních cca 35 USD

Program zájezdu

Odlet z Prahy a Vídně s jedním přestupem do Kyrgyzstánu )předpokládaný odlet Praha 15:55 , Vídeň 15:05)
Časně ráno přílet do hlavního města Biškek , transfer do hotelu, dřívější ubytování, snídaně a krátký odpočinek. Prohlídku města Biškek začneme návštěvou Oš Bazaru, jednoho z nejstarších v Kyrgyzstánu. Oběd v místní restauraci. Odpoledne si prohlédneme Bílý dům, celý vystavěný z bílého mramoru, sídlo kyrgyzské vlády, parlamentu i prezidentské kanceláře. Dále budeme pokračovat k jezdeckému monumentu Manase Velikého - národního hrdiny kyrgyzského lidu. Možnost návštěvy Etnografického nebo Národního muzea historie či Muzea krásného umění. Na náměstí Ala-Too, v samotném centru města, si prohlédneme výměnu čestné stráže. Program zakončíme na Starém náměstí. Večeře v restauraci a návrat do hotelu.
Po snídani odjezd do severní oblasti Kyrgyzstánu k jezeru Issyk-Kul. Po cestě se zastavíme ve starověkém městě Balasagun , jehož ruiny se nachází na rozloze 36ha a v jejich centru se zachovala věž Burana, postavená v 10.-11. století n.l., původně vysoká 45 metrů, nyní měří pouze 24,6 m a to díky četným zemětřesením. Kolem věže se rozkládá staré pohřebiště s náhrobními kameny nomádských Turků z 6. - 10. století n.l. a také petroglyfy pocházející až z 2. století př.n.l. Oběd v rodinách místních obyvatel. Odpoledne budeme pokračovat v cestě až k jezeru Issyk-Kul , perle Kyrgyzstánu v nadmořské výšce 1608 m. S délkou 177 km, šířkou 60 km a hloubkou 702 m se jedná o jedno z největších horských jezer na světě. Nachází se v Issykkulské kotlině uzavřené mezi horskými hřbety. Samotné jezero a přilehlá oblast pohoří Ťan-šan byly v roce 2001 zapsány na seznam biosférických rezervací UNESCO a unikátní je také tím, že jde o jezero bezodtoké. V případě příznivého počasí možnost krátké plavby po jezeře, cca 1 hod ( za příplatek, objednává se předem). Večeře a ubytování v hotelu u pláže jezera Issyk-Kul.
Po snídani přejezd do města Cholpon-Ata s unikátní oblastí petroglyfů. Obrazy vytvořené na povrchu kamenů dlabáním, vyškrabováním a obrušováním, tzv. petroglyfy jsou datované od roku 500 př.n.l. Dále budeme pokračovat k pomníku Nikolaje Michajloviče Převalského, geografa a objevitele střední a východní Asie s polsko-ruskými kořeny, který jako vůbec první Evropan popsal divokého koně, a dojedeme do města Karakol . Po příjezdu oběd v místní restauraci a odpoledne prohlídka města: katedrála Svaté Trojice postavená jako první pravoslavný kostel v Kyrgyzstánu, Dunganská mešita z roku 1907, která díky své architektuře připomíná spíše buddhistickou pagodu než typickou mešitu a je celá postavená ze dřeva bez použití jediného hřebíku. Večeře a ubytování v hotelu.
Po snídaní se vydáme do jedinečného údolí Djety-Ogu , kde v minibusech a poté pešky budeme obdivovat mohutné červené pískovcové skály vypínající se na konci tohoto údolí. Název údolí v překladu "Sedm volů" se vztahuje k hlavní skalní formaci- 7 čistě rudým skalám, které mají připomínat sedm volských zadků a souvisí s pověstmi o jeho vzniku. Mimo ně je zde spousta dalších skalních útvarů, např. Puklé srdce- karmínově červený sráz ve tvaru srdce, naproti němu pak hluboký pískovcový kanoň nazvaný Dračí brloh.Oběd formou pikniku nebo v jurtách. Odpoledne přejezd do vesnice Tamga , večeře a ubytování v jurtách.
Po snídani odjezd do vesnice Kočkor . Zde poznáme místní přívětivé obyvatele zabývající se zemědělstvím, tkaním plstěných koberců a výrobou dalších tradičních kyrgyzských předmětů. Poobědváme v rodinách obyvatel vesnice a prohlédneme si muzeum místních tkadlen. Odpoledne budeme pokračovat k jezeru Son-Kul . Scéna, která nás přivítá při příjezdu je okouzlující. Přilehlé vrcholky hor se zrcadlí v ocelově zabarvené hladině jezera a okolní klid a čistý horských vzduch je omamující. Navštívíme jurty pastýřů, projdeme se a budeme moci vystoupat na nedaleký kopec, odkud uvidíme nádherné panorama jezera. Večeře a nocleh v jurtách.
Celodenní pobyt v nádherné přírodě u jezera Son-kul. Procházky, odpočinek, za příplatek možnost projížďky na koních. Snídaně, oběd, večeře a nocleh v jurtách.
Po snídani se vydáme do vesnice Kočkor, kde budeme mít oběd v místních rodinách. Po obědě budeme pokračovat v cestě do vzdáleného údolí Chon-Kemin . Údolí se stejnojmennou řeka, která protéká touto přírodní rezervací, je jednou z nejmalebnějších oblastí Kyrgyzstánu. Unikátní komplex přírodní krajiny, která se zachovala v téměř panenskému stavu, kde ledovce sousedí s jehličnatými lesy a stepními oblastmi. Ze tří stran horami chráněné údolí leží ve výšce od 1400 do 2800 m nad mořem. Za teplého počasí kvetoucí zelené louky kontrastují k trvale sněhem pokrytým vrcholkům pohoří Kungei-Alatau a Zailiiskij-Alatau ve výškách okolo 4700 mnm. Po příjezdu možnost vycházek do okolí, večeře a ubytování v penzionu.
Snídaně a návrat do Biškeku, po příjezdu do města oběd v restauraci, ubytování v hotelu a volné odpoledne k nákupům, návštěvám muzeí a individuálním procházkám. Večeře v restauraci a nocleh v hotelu.
Po snídani transfer na letiště a odlet zpět do Prahy a Vídně (s jedním přestupem). (předpokládaný přílet Praha 12:05, Vídeň 10:55)

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

červenec 2019

       
18.7.2019 10 / 9 Praha 41 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.