nahrávám...

Ladákh a údolí Spiti: Země pod hvězdami

Navigace:
Fotogragie Zelené údolí v drsných horách
Fotogragie Západ slunce ve Spiti
Fotogragie Výroba knedlíčků momo
Fotogragie Výhled z kláštera Tikse
Fotogragie Tibetští nomádi
Fotogragie Stúpa Šántí s výhledem na šestitisícovku Stok Kangri
Fotogragie Klášter Tikse
Fotogragie Klášter Tikse
Fotogragie Klášter Kí
Fotogragie Jezero Moriri (Tso Moriri)
Fotogragie Jezero (Tso) Moriri v Ladákhu
Fotogragie Horská cesta do údolí Spiti
Fotogragie Nebe plné hvězd ve Spiti
Fotogragie Zelené údolí v drsných horách Fotogragie Západ slunce ve Spiti Fotogragie Výroba knedlíčků momo Fotogragie Výhled z kláštera Tikse Fotogragie Tibetští nomádi Fotogragie Stúpa Šántí s výhledem na šestitisícovku Stok Kangri Fotogragie Klášter Tikse Fotogragie Klášter Tikse Fotogragie Klášter Kí Fotogragie Jezero Moriri (Tso Moriri) Fotogragie Jezero (Tso) Moriri v Ladákhu Fotogragie Horská cesta do údolí Spiti Fotogragie Nebe plné hvězd ve Spiti
Číslo zájezdu 543908
Doprava Letecky - IndieLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Indie
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 04.09.2020
poslední 04.09.2020
Cena od
64 800 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Vydejte se s námi do oblasti ukryté za hradbou himálajských štítů, do míst, jež díky své nedostupnosti stále odolávají náporu turistů, a představují proto zemi plnou nečekaných tajemství a udivujících přírodních krás. Po krkolomných cestách, klikatících se nad nedozírnými stržemi, projedeme celým údolím řeky Spiti, dosud nejméně objeveným koutem Indie. Teprve tam pochopíte, proč bývá po právu přirovnáváno k měsíční krajině tvořené obnaženými skalami. Přes pětitisícový průsmyk se poté přehoupneme do buddhistického Ladákhu s jeho blankytnými jezery, vyprahlou polopouštní krajinou a prastarými kláštery, které zde po staletí stojí jako most spojující svět Indie a Tibetu. Uprostřed nekonečných plání se člověk cítí být maličký, ba přímo nepatrný, a nebe, jež se mu klene nad hlavou, se zdá být na dosah ruky!
Upozornění:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu z důvodu několikadenního pobytu ve vysoké nadmořské výšce – více podrobností naleznete v záložce "Praktické".
Velikost skupiny:

8–14 účastníků
Náročnost:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost – v první části zájezdu se postupně dostaneme do výšky kolem 3500 m, v Ladákhu se pak pohybujeme ve výšce až okolo 5000 m n.m. Pro zájezd není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a schopnost aklimatizace na vyšší nadmořskou výšku.

Stravování

snídaně

Cena zahrnuje

 • veškeré vstupy dle programu
 • český odborný průvodce China Tours
 • 15x snídaně (+ 2x v prodloužení)
 • 2x nocleh v kempu (prostorné stany s vl. soc. zařízením) a 1x v jurtě
 • 12x hotel ** (+ 2x v prodloužení)
 • mikrobusy a auta/džípy + taxíky/rikši
 • 1x přelet Léh–Dillí
 • 1x denní vlak (+ 2x denní vlak v prodloužení)
 • letenka Praha–Dillí–Praha (vč. všech poplatků)

Cena nezahrnuje

 • jednolůžkový pokoj – 8600 Kč
 • jednolůžkový pokoj – 9200 Kč
 • indické vízum – 1100 Kč

Program zájezdu

Dillí – Šimla : ranním vlakem do Čhándígarhu a poté pronajatou dopravou do tzv. „ královny horských stanic “, kde Britové nalézali útočiště před spalujícími vedry indických nížin, resp. bývalého letního sídla koloniální administrativy a britského vicekrále – skvostné viktoriánské stavby , připomínající doby dávno zašlé slávy, ale stále se pyšně tyčící vzhůru v kulisách borovicových a dubových lesů .
Šimla – Saráhan : přejezd ve stopách prastarých karavan putujících mezi Indií a Tibetem a proti proudu řeky Satladž do příjemného městečka Saráhan (2100 m n.m.), vstupní brány do vysokohorské oblasti Kinnaur a navazujícího údolí Spiti – první vyhlídky na zasněžené himálajské velikány a návštěva významného chrámu zasvěceného bohyni Matce.
Saráhan – údolí Sangla : dech beroucí i hrůzostrašné stoupání půvabným údolím, v němž lesy pomalu ustupují nekonečným pastvinám, zatímco na obzoru se do výšky tyčí himálajský masiv , za nímž se ukrývá Tibet; návštěva vesnice Čitkul (3450 m n.m), posledního osídlení na indické straně hranice, kudy vedla jedna z tras Hedvábné cesty – překrásné tradiční dřevěné domy drsných, a přece přátelských horalů.
Sangla – Kalpa : zastávka v Kámru , bývalém hlavním městě s nejstarší pevností v oblasti (15. stol.), jejíž několikapatrové dřevěné věže se stále hrdě tyčí k blankytně modrému nebi; přejezd do Kalpy (2960 m n.m.), podle tradice zimního sídla boha Šivy – cestou návštěva místních vesniček a prastarého buddhistického kláštera Hu Bu Lankar .
Kalpa – Nako : přejezd k posvátnému jezeru Nako (3660 m n.m.) s nezbytnou kulisou himálajských vrcholů na obzoru – cestou zastávka na ochutnávku místního silného vína ; Nako – významné centrum buddhismu s působivým klášterem (11. stol.), mnoha stúpami a stroze přísnými kamennými budovami, srozumitelně vypovídajícími o drsných přírodních podmínkách, v nichž místní lidé po staletí žijí; noc v kempu s úchvatnou vyhlídkou na jezero a široké okolí.
Nako – Tabo : dramatický přejezd do „ světa kamenů a holých skal “ v údolí Spiti, právem přirovnávaného k měsíční krajině ; Tabo (3280 m n.m.), kde se po staletí setkával indický duchovní svět s tibetskou náboženskou tradicí – prastaré buddhistické jeskyně na skalním útesu a nejstarší funkční klášter v Indii (od 10. stol.) se skvěle zachovalou ikonografickou výzdobou (tzv. himálajská Adžanta či indo-tibetské umění), oblíbené místo současného dalajlamy .
abo – Káza : čarokrásná cesta drsnou skalnatou zemí podél řeky Spiti klikatící se v hlubokých, ba nedozírných údolích ; zastávka u citadely Dhankar (8. stol.), bývalého hlavního města království Spiti, která se tyčí vysoko na skalním výběžku – úchvatný výhled na himálajskou kulisu na obzoru; bělostné zdi kláštera Kí (4100 m n.m.), dnes největšího v celém údolí Spiti – nástěnné malby, dlouhé trouby i úctyhodná sbírka zbraní.
Káza – Džispa: rozloučení s údolím Spiti a celodenní přejezd přes průsmyk Kunzum (4600 m n.m.) na hlavní přístupovou cestu do Ladákhu ; nocleh v Džispě (3200 m n.m.).
Džispa – Tso Kar : celodenní přejezd přes průsmyk Báráláča (4900 m n.m.) do Ladákhu – cestou překrásné scenérie krajiny plné jezírek, bystřin a vodopádů ; navečer poloslané jezero Kar (Bílé j., 4500 m n.m.), oblast obývaná tzv. čínskými kovboji – nomádským etnikem Čanga, jejichž hordy jaků spásají nedozírné pastviny táhnoucí se podél hradby hor; nocleh v kempu u jezera .
so Kar – Tso Moriri : dech beroucí modř největšího z transhimálajských jezer Moriri (4600 m n.m.) a vysoké štíty hor, jež hrají všemi odstíny hnědi; nocleh v jurtě .
so Moriri – Léh : scénický přejezd přes hory a doly do hlavního města Ladákhu (3500 m n.m.); odpoledne toulky ulicemi starého města – „ malá Potála “, palác Stok i sídlo bývalé královské rodiny Spituk; západ slunce u Pagody míru .
Léh a okolí : celodenní výlet do bývalého hl. města Šéj – letní palác královské rodiny; gompa Žlutých čepic v Tikse – nejfotogeničtější klášter Ladákhu, klášter v Hemiši – největší i nejbohatší v oblasti.
Léh a okolí : celodenní výlet údolím řeky Indu do Likiru ke klášteru Klu-kkhyil , tzv. „ místo vodních duchů “ – 25 m vysoká socha Buddhy Majtréji ve zlatě; fresky a dřevěné plastiky z 11. stol. v „ duchovním ostrůvku “ Čos-khor v Alčí – nejoblíbenějším klášteře Ladákhu.
Léh – Dillí : dopoledne přelet do hl. města Indie a ubytování poblíž letiště ; odpoledne volno s možností individuálního programu (metrem) – Staré Dillí s největší mešitou v Indii, návštěva moderního hinduistického chrámu Akšardham na druhém břehu řeky Jamuny, obchody a restaurace v centru Nového Dillí apod.; v noci odlet do Prahy, přílet 17. den. PRODLOUŽENÍ DO AMRITSARU:
Dillí – Amritsar : ranním vlakem do nejposvátnějšího města sikhů ; odpoledne výlet na jediný funkční hraniční přechod mezi Indií a Pákistánem – účast na tragikomickém nacionalistickém ceremoniálu uzavírání hranic dvou jaderných velmocí; návrat do města a neopakovatelná večerní atmosféra Zlatého chrámu – melodická recitace božího jména ze svaté knihy sikhů a symbolické uzavírání svatyně .
Amritsar – Dillí – Praha: dopoledne prohlídka komplexu Zlatého chrámu – posvátná nádrž Amrit saróvar , duchovní centrum sikhů Harmandir , centrum světské autority Akál tacht i obrovská společná jídelna langár (možnost posnídat se zástupy sikhských poutníků nebo se naopak podílet na jejich obsluhování); Džalijánválské zahrady jako smutný symbol bývalé koloniální nadvlády; odpolední vlak do Dillí a v noci odlet do Prahy, přílet 19. den.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

září 2020

       
4.9.2020 17 / 16 Praha 64 800 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
4.9.2020 19 / 18 Praha 67 800 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

//media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/V Rišikéši

Cena od 59 800 Kč
//media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/Foto - Klasický okruh Indií

Cena od 39 990 Kč
//media.bolsatravel.cz/images/zajezdy/min/Foto - Cesta divokým Ladákhem

Cena od 79 990 Kč
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.