nahrávám...

Laponsko Na Konci Léta

Navigace:
Fotogragie narodni-park-syote
Fotogragie husky-farma-maatta
Fotogragie letni-laponsko-boruvky
Fotogragie na-houbach-narodni-park-syote
Fotogragie narodni-park-pyha-luosto
Fotogragie na-vylete-narodni-park-syote
Fotogragie oblibenou-severskou-pochotkou-je-ostruzinik-moruska
Fotogragie vylet-na-kanoich-jezero-naamankajarvi
Fotogragie narodni-park-syote Fotogragie husky-farma-maatta Fotogragie letni-laponsko-boruvky Fotogragie na-houbach-narodni-park-syote Fotogragie narodni-park-pyha-luosto Fotogragie na-vylete-narodni-park-syote Fotogragie oblibenou-severskou-pochotkou-je-ostruzinik-moruska Fotogragie vylet-na-kanoich-jezero-naamankajarvi
Číslo zájezdu 514697
Doprava Letecky - FinskoLetecky
Lokalita
Finsko
Ubytování Chata
Strava Polopenze
Termínů
první 18.08.2019
Cena od
31 900 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Kouzlo babího léta můžete zažít ve finské části Laponska již ke konci prázdnin. Příroda se začíná ladit do podzimních barev, lesy jsou plné borůvek, brusinek a hub. Čeká vás pohodový zájezd, při kterém strávíte spoustu času v nádherné, čisté přírodě kolem polárního kruhu a ještě severněji. Kromě procházek a túr budete mít možnost prozkoumat tajemná zákoutí finského jezera na kánoi, navštívit husky farmu, opéci si oběd v přírodě, těžit drahokamy v ametystovém dolu, navštívit arktickou zoo i slavného Santa Clause. Červeně označené aktivity jsou v ceně, ostatní vstupné je minimální.
Díky ubytování v turistických hotelech  a tradičních finských srubech s možností polopenze a letecké přepravě je zájezd vhodný i pro seniory a rodiče s dětmi . 
Zájezd lze spojit se zájezdem do jižní části Finska – Země tisíců jezer. Termín: 12. 8. – 25. 8. 2019. Celkovou nabídku spojeného zájezdu Finsko komplet a ceny najdete na webu pod kódem 14ES.

Cena zahrnuje

 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K7C vč. storna a pojištění proti úpadku CK
 • návštěvu ametystového dolu
 • vstupné do arktické zoo
 • návštěvu husky farmy
 • výlet na kánoích
 • 2x večeře
 • 7x snídaně
 • 3x ubytování ve finském srubu (ložnice, obývací pokoj s krbem a kuch. koutem, koupelna s WC, sprchou a SAUNOU)
 • dopravu autobusem
 • 4x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s WC a sprchou)
 • letenky Praha – Helsinky - Oulu a Kittila - Helsinky - Praha vč. let. tax

Cena nezahrnuje

 • vstupné cca 15 EUR
 • další výše neuvedené služby

Slevy

 • osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami

Program zájezdu

 Dopoledne odlet z Prahy přes Helsinky do Oulu (bez průvodce do Helsinek, dále společně). Po příletu se vydáme na východ k národnímu parku Syöte, kde se na stejnojmenném kopci nachází resort Iso-Syöte. Zde se ubytujeme na 3 noci. Večer možnost procházky na vrchol kopce, odkud jsou krásné výhledy do krajiny.
 Ráno nás čeká výlet do soutěsky Vattukuru. Projdeme se severskou tajgou, oběd si můžeme připravit na ohni. Laponské turistické stezky jsou vybaveny srubovými přístřešky s ohništi. Odpoledne se vydáme ke členitému jezeru Naamankajärvi, jehož zákoutí můžeme prozkoumat na kánoích. Návrat do resortu. Dáme si před večeří saunu? 
 Dopoledne zajedeme na nedalekou husky farmu. Majitelka nám představí svou smečku, která čítá kolem stovky nádherných psů. Seznámíme se se životem na farmě, občerstvení se podává ve srubové restauraci nebo venku u ohně. Odpoledne nás čeká návštěvnické centrum národního parku Syöte, kde se můžeme občerstvit, prohlédnout si zajímavou expozici o severské přírodě, a hlavně se vydat na některý ze značených okruhů přes lesy s obřími mraveništi a nekonečnými porosty borůvek a brusinek. Rašeliniště překonáme po povalových chodnících. Zájemci si mohou zapůjčit horská kola a vydat se samostatně na výlet po značených cyklostezkách. Návrat na ubytování. 
 Po snídani opustíme Syöte a zamíříme na sever. První zastávkou bude arktická zoo Ranua, kde můžeme obdivovat všechny velké severské savce, včetně ledních medvědů a pižmoňů. V „hlavním městě“ finského Laponska, Rovaniemi, stojí za návštěvu muzeum polárních krajin Arktikum. Ve vesničce Santa Clause se vyfotíme přesně na polárním kruhu, zájemci mohou Santu navštívit. Díky dlouhému polárnímu dni můžeme ještě dnes popojet dále nejsevernějším finským krajem Lappi na ubytování. 
 Dopoledne navštívíme národní park Pyhä – Luosto, jednu z nejkrásnějších oblastí Laponska s členitými kopci a 400 let starým pralesem na svazích hory Ukko-Luosto. Za příznivého počasí si vyjdeme pro pěkné výhledy na vrchol zdejší nejvyšší hory Noitatunturi (540 m). Návrat na ubytování.
 Přímo v národním parku se nachází hora, která skrývá nebývalý poklad. V jejích útrobách se nachází ametysty a na povrchu ametystový důl. Těží se tu bez těžké techniky a s velkým ohledem na životní prostředí. Důl navštívíme a každý bude mít možnost najít si a odnést svůj vlastní malý drahokam. Odpoledne se přesuneme ještě dále na sever, do národního parku Pallas. Ubytování a večeře (v ceně).
 Dnešní den strávíme v nejstarším finském národním parku Pallas ja Ounastunturin kansallispuisto (založen 1938). Přivítají nás sobí stáda, křišťálově čistá jezera a zaoblené hřbety 1 800 milionů let starého pohoří Svekokareliderna, odkud se otevírají překrásné výhledy na nedozírné laponské pláně. V místě je mnoho možností pro kratší či delší vycházky a túry. V případě dobrého počasí můžeme využít pro výlet i večerních hodin, kdy je stále světlo. Večeře (v ceně). 8. den: Odjezd na letiště a kolem poledne odlet s přestupem v Helsinkách do Prahy.
 Odjezd na letiště a kolem poledne odlet s přestupem v Helsinkách do Prahy.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Cena od Ceny / Rezervovat
       

srpen 2019

     
18.8.2019 8 / 7 31 900 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci
Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.