nahrávám...

Litva, Lotyšsko, Estonsko ***

Navigace:
Fotogragie Estonsko - Tallinn
Fotogragie Estonsko - ostrov Saaremaa
Fotogragie Estonsko - Tallinn
Fotogragie Litva - Siauliai, křížový vrch
Fotogragie Litva, Lotyšsko, Estonsko
Fotogragie Litva, Lotyšsko, Estonsko
Fotogragie Litva, Lotyšsko, Estonsko
Fotogragie Litva, Lotyšsko, Estonsko
Fotogragie Litva, Lotyšsko, Estonsko
Fotogragie Litva, Lotyšsko, Estonsko
Fotogragie Lotyšsko - Riga
Fotogragie Estonsko - Tallinn Fotogragie Estonsko - ostrov Saaremaa Fotogragie Estonsko - Tallinn Fotogragie Litva - Siauliai, křížový vrch Fotogragie Litva, Lotyšsko, Estonsko Fotogragie Litva, Lotyšsko, Estonsko Fotogragie Litva, Lotyšsko, Estonsko Fotogragie Litva, Lotyšsko, Estonsko Fotogragie Litva, Lotyšsko, Estonsko Fotogragie Litva, Lotyšsko, Estonsko Fotogragie Lotyšsko - Riga
Číslo zájezdu 507730
Doprava Letecky - Ostatní zeměLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Ostatní země
Ubytování Hotel
Strava Snídaně
Termínů
první 15.08.2019
Cena od
25 990 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

VILNIUS • TRAKAI • KLAIPEDA • KURSKÁ KOSA • SIAULIAI • RIGA • OSTROV MUHU • OSTROV SAAREMAA • PARK LAHEMAA • KÄSMU • TALLINN

Doprava

Doprava do Pobaltí je zajištěna leteckou společností LOT

Předpokládaný letový řád (místní časy):


Praha - Varšava 7:15 – 8:35, Varšava - Vilnius 10:50 - 13:00

Tallin - Varšava 18:00 - 18:40, Varšava - Praha 19:35 - 21:00


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.

(Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm)

Cena zahrnuje

 • 7x snídaně
 • služby českého průvodce
 • 7x ubytování ve 3* hotelu
 • trajekt na ostrov Muhu a zpět
 • dopravu autobusem v Pobaltí dle programu
 • trajekt na Kurskou kosu a zpět
 • letištní taxy a odbavení zavazadla
 • leteckou dopravu tam do Vilniusu a zpět z Tallinnu

Cena nezahrnuje

 • transfer Brno–Praha–Brno 800 Kč
 • Předpokládaná částka na vstupy 40 €
 • 6× večeře 3.000 Kč
 • jednolůžkový pokoj 5.500 Kč
 • pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

Program zájezdu

Odlet z Prahy a Vídně (za příplatek transfer z Brna) do Vilniusu, po příletu transfer do hotelu, ubytování. Dle časových možností a letového řádu večerní procházka městem.
Dopoledne budeme poznávat město Vilnius , jehož historické centrum je vyhlášeno památkou UNESCO. Projdeme se uličkami převážně barokního starého města, které můžeme pozorovat i z Gedmiminova vrchu se starým hradem. Centrem města je Katedrální náměstí s klasicistní bílou katedrálou, věží a sochami litevských knížat. Město má i mnoho kostelů, mezi nimiž je skvostem cihlový kostel sv. Anny. Odpoledne odjedeme na výlet do bývalého hlavního litevského města Trakai , vystavěného v malebné oblasti jezer a ostrovů. Toto místo je vyhledáváno turisty zejména kvůli pohádkovému cihlovému vodnímu hradu, který se tyčí na ostrově obklopeném několika jezery. Po procházce a návštěvě hradu návrat na ubytování ve Vilniusu. Možnost večerní procházky městem.
Ráno odjedeme do města Klaipeda na pobřeží Litvy, odkud se trajektem přesuneme na písečný poloostrov Kurská kosa v jihovýchodním cípu Baltského moře, zařazený do seznamu UNESCO. Projížďka litevskou částí poloostrova a procházka touto přírodní atrakcí tvořenou zejména vysokými písečnými dunami, často porostlými lesy. K večeru návrat do Klaipedy na ubytování. Možnost večerní procházky městem.
Ráno odjezd z Kalipedy k městu Šiauliai , kde navštívíme jednu z nejvyhledávanějších zajímavostí Litvy, Křížový vrch . Ohromí nás tisíce křížů různých tvarů a velikostí. Okolo poledne přejezd do hlavního města Lotyšska Rigy , bývalého hanzovního města s výraznou secesní architekturou. Projdeme se Starým městem (UNESCO) s románskou monumentální katedrálou, rižským zámkem, který je dnes sídlem prezidenta, nádherně zdobeným domem Černohlavců i řadou dalších historických budov. K večeru ubytování v hotelu v Rize. Možnost večerní procházky městem.
Ráno odjezd k západnímu pobřeží Estonska, kde navštívíme největší západoestonské souostroví. Trajektem přejedeme na ostrov Muhu , kde se zastavíme v památkově chráněné vesnici Koguva. Zdejší několik staletí staré domy pochází ještě z období švédské nadvlády a jsou užívány dodnes. Zachovaly se zde i tři větrné mlýny, které ale uvidíme i na mnoha dalších místech souostroví. Naším hlavním cílem bude největší estonský ostrov Saaremaa který je často nazýván ostrovem chleba, piva a větrných mlýnů, které budeme obdivovat především u kopce větrných mlýnů Angla . Čeká nás i prohlídka asi 100 m širokého kráteru po meteoritu u Kaali , který patří k největším evropským kráterům. K večeru navštívíme starobylé hlavní město Kuressaare, kde můžeme obdivovat středověký biskupský hrad, který patří k největším v Pobaltí i krásné pobřežní scenérie tohoto lázeňského městečka. Ubytování na ostrově Saaremaa v Kuressaare v lázeňském hotelu u pláže.
Ráno odjezd na trajekt zpět na pevninu a přejezd do hlavního města Estonska. Prohlídka Tallinu , jednoho z nejmalebnějších měst Evropy, jehož staré město je zapsané do seznamu památek UNESCO – Horní město s hradem Toompea, kde sídlí estonský parlament i vláda, katedrála Alexandra Něvského, krásné vyhlídky na staré město. Budeme pokračovat do Dolního města s gotickou radnicí ze 14. stol. a řadou hanzovních a kupeckých domů. Večer ubytování v hotelu v Tallinnu a možnost večerní procházky městem.
Po snídani odjezd na pobřeží finského zálivu do estonského národního parku Lahemaa s typickou pobřežní krajinou severního Estonska. Park je proslaven nejen nádhernou přírodou s lesy, zátokami a poloostrovy vybíhajícími hluboko do moře, ale i historickými budovami a rybářskými vesničkami. Návštěva typického šlechtického sídla Palmsee Manor a za hezkého počasí i procházka zdejší divokou krajinou. Zastávka v pobřežní vesnice Käsmu s bohatou námořní historií, díky které je nazýváno vesnicí kapitánů. Možnost procházky podél pobřeží k bludným kamenům nebo návštěvy Mořského muzea. Odpoledne návrat do Tallinnu a návštěva barokního paláce Kadriorg s překrásnými květinovými zahradami. který nechal na začátku 18. století postavit ruský car Petr Veliký pro svou ženu Kateřinu I. Večer návrat do hotelu v Tallinnu, možnost večerní procházky .
Dopoledne transfer na letiště a odlet do Prahy a do Vídně (za příplatek transfer do Brna).

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

srpen 2019

       
15.8.2019 8 / 7 Praha 25 990 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.