nahrávám...

Mexiko, Guatemala a Honduras - kolébky Mayů

Navigace:
Fotogragie Villahermosa - park La Venta - mexiko
Fotogragie Uxmal - Pyramida kouzelníka - Mexiko
Fotogragie Mexiko_Uxmal_2014_1
Fotogragie Mexiko kaskády Aqua Azul
Fotogragie Mexiko - Palenque, chram listového kříže
Fotogragie Mexiko - Chichén Itzá - Kukulkánova pyramida
Fotogragie Mexiko - 35 metrů vysoký vodopád Misol-Ha
Fotogragie Honduras_Copan_2014_1
Fotogragie Guatemala_Atitlan_2014_1
Fotogragie Villahermosa - park La Venta - mexiko Fotogragie Uxmal - Pyramida kouzelníka - Mexiko Fotogragie Mexiko_Uxmal_2014_1 Fotogragie Mexiko kaskády Aqua Azul Fotogragie Mexiko - Palenque, chram listového kříže Fotogragie Mexiko - Chichén Itzá - Kukulkánova pyramida Fotogragie Mexiko - 35 metrů vysoký vodopád Misol-Ha Fotogragie Honduras_Copan_2014_1 Fotogragie Guatemala_Atitlan_2014_1
Číslo zájezdu 501604
Doprava Letecky - GuatemalaLetecky
Odlety z Praha
Lokalita
Guatemala
Ubytování Hotel
Strava Vlastní
Termínů
první 26.10.2019
Cena od
63 880 Kč
Mám dotaz Mám zájem

Popis zájezdu

Domov Mayů i Aztéků, chrámové pyramidy v džungli, reliéfy Opeřeného hada, delfíni a manty v Pacifiku, bílé pláže a korálové útesy Karibiku, a navíc nezapomenutelná kuchyně a temperament Latinské Ameriky. Provází PhDr. Pavla Teichmanová.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha-Mexico City a Cancún-Praha vč. let. tax a poplatků cca 25 000 Kč, 16x ubytování v **/***hotelích (2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením), 1x noční přejezd luxusním busem, veškerá doprava dle programu, vedoucí zájezdu, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vstupy do národních parků, historických objektů a muzeí, fakultativní výlety, strava, vstupní a výstupní poplatek (cca 30 USD) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • 1lůžkový pokoj 7 500 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč za 600 Kč, pojištění storna letenky ze zdrav. důvodů 750 Kč

Program zájezdu

přílet do MEXICO CITY - prohlídka hlavního města, prezidentský palác, katedrála, ruiny aztéckého TENOCHTITLANU, nejlepší muzeum mezoamerických kultur, starověké město bohů TEOTIHUACÁN se Sluneční a Měsíční pyramidou, chrám Svaté Panny Guadalupské, která byla v roce 1945 prohlášena Svatým stolcem patronkou a ochránkyní celé Ameriky, západ slunce na vrcholu Latinskoamerické věže, odpoledne přejezd pronajatým minibusem mexickými horami do Oaxaky
nejkrásnější koloniální město OAXACA DE JUAREZ, muzeum s poklady zapotéckých hrobek v klášteře Santo Domingo, zlatá Růžencová kaple, tajemné město Zapotéků a Mixtéku na stolové hoře MONTE ALBÁN, fakultativně jeden z nejstarších stromů Ameriky v EL TULE - dva až tři tisíce let starý cypřiš.
přejezd na pobřeží PACIFIKU - rybářský přístav PUERTO ANGEL, koupání a relaxace s ochutnávkou koktejlů a mořských plodů, fakultativně výlet na moře a do okolních rajských zátok s možností pozorování delfínů, mant a karet. Noční přejezd komfortním autobusem do CHIAPASU.
malebné indiánské i koloniální město SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS ve státě Chiapas se zářivě barevnou katedrálou a živým indiánským tržištěm, nejlepší nákupy indiánských suvenýrů, přejezd pronajatým minibusem do GUATEMALY.
PANAJACHEL – pestré městečko na březích kráterového jezera ATITLAN s působivými výhledy na tři sopečné kužely, osady a barevné kroje potomků Mayů, za příznivého počasí projížďka lodí po jezeře s návštěvou tradičních indiánských trhů v SANTIAGU DE ATITLÁN a nezapomenutelným setkáním s místním prapodivným božstvem Maximonem.
přejezd minibusem do HONDURASU, návštěva věhlasných ruin mayského města COPÁN s pozůstatky pyramid, teras, schodišť, náměstí, stél a soch mayskych panovníků. Přejezd do nejvýznamější mayské oblasti PETÉNU - živé turistické městečko FLORES na ostrůvku v jezeře Petén Itzá.
návštěva největší mayské lokality pod ochranou UNESCO TIKAL - město ukryté v deštném pralese s největšími předkolumbovskými stavbami, zdejší pyramidové chrámy vysoké až 64 m jsou jedním z divů západní polokoule. Návrat pronajatým minibusem do MEXIKA.
návrat pronajatým minibusem do MEXIKA, odpoledne výlet k pověstným modrým kaskádám AQUA AZUL s možností koupání či ochutnávkou výtečných místních ryb. Cestou ještě krátká zastávka u 35 m vysokého vodopádu MISOL HA s tajemnou jeskyní. Večer živé městečko PALENQUE, ubytování v hotelu.
prohlídka sugestivních mayských ruin PALENQUE v Lacandonském pralese - krajková architektura mayských chrámů, palác s observatoří, podzemní hrobka mayského vládce Pakala. Odpoledne přejezd minibusem do pirátského města CAMPECHE na břehu Mexického zálivu, které je od roku 1999 součástí kulturního dědictví UNESCO.
poloostrov YUCATÁN, návštěva mayských měst v džungli - Palác masek v KABAHU s bohatou ornamentální výzdobou, Čarodějova pyramida a Guvernérův palác v UXMALU, na závěr metropole YucatÁnu - velkolepé koloniální "město sisálu" MERIDA.
nejznámější mayská lokalita CHICHEN ITZÁ s Kukulkánovou pyramidou a největším hřištěm na pelotu, pradávné mayské studny CENOTY, západní pobřeží yucatanského poloostrova – ve stýtě Quintana Roo - koupání i šnorchlování ve smaragdovém Karibiku, relaxace na bílých plážích. Pro zájemce možnost návštěvy TULUMU - jediného mayského města ležícího na mořském pobřeží nebo koupání v CENOTECH - pradávných mayských studnách často ukrytých v krasové jeskyni.
odpoledne přesun na letiště CANCÚN, návrat do ČR.

Termíny

Datum Počet dnů / nocí Odlet Cena od Ceny / Rezervovat
         

říjen 2019

       
26.10.2019 19 / 18 Praha 63 880 Kč ukázat ceny / rezervaceceny
Pokud není uvedeno jinak, ceny zájezdů jsou v Kč s DPH. Ceny jsou pouze orientační

Máte k zájezdu nějaké otázky? Zeptejte se nás...


kvůli rychlejší komunikaci

Podobné zájezdy

Rezervujte zájezdy s jistotou

 • 01
  Nejlepší výběr zájezdů

  Cestovní agentura nabízí pohodlně na jednom místě přehled zájezdů více cestovních kanceláří

 • 02
  Ověřené zájezdy

  Díky zpětné vazbě našich klientů jsme schopni Vám nabídnout jen kvalitní zájezdy

 • 03
  Pojištění proti úpadku

  Cestovní agentura nabízí zájezdy pouze cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku

 • 04
  Žádné rezervační poplatky

  Neúčtujeme žádné rezervační poplatky ani v případě zrušení nezávazné rezervace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.